reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém se zvukem - rušivé frekvence při hraní

xxxstalkerx (139)|7.9.2012 18:31
Dobrý den,
koupil jsem si novou grafickou kartu HD7870 od Saphire, když zapnu hru, jakoukoliv, tak slyším z reproduktorů hlasité pískání, vysokofrekvenční, dříve to nedělalo, dělá to jen při hraní her, zřejmě se gk nesnese s mojí zvukovkou Asus Xonar DX. Vyndal jsem tedy zvukovku, repro zapojil na integrovanou zvukovou kartu, odinstaloval staré ovladače a nainstaloval ovladače pro interní zvukovku - problém je pořád stejný, možná ještě horší, píska to i ve windows... repro je nastavené zhruba na 20%, zvuk ve windows na 16%, takže tady problém nevidím. Jak to mám řešit, koupit externí zvukovku? Případně kterou by jste mi doporučili, poslouchám metal a rád si zastřílím v nových FPS hrách, díky.
hugostieglitz (907)|7.9.2012 18:54
spolu s některou hrou jsi možná nainstaloval punkbuster -skus ho najít v ovládacích panelech a odinstaluj-pokud to nenajdeš tak ve správci úloh zakaž službu punkbuster services
někdy se tohle nesnese s s jinými ovladači
xxxstalkerx (139)|7.9.2012 19:00
Punkbuster potřebuju, například pro CoD4, takže uninstal není možný, navíc mi nikdy problémy nedělal, zkrátka s novou grafikou mi to tu píská jako když potřezáváš prase. Na internetu jsem našel tip, zabalit zvukovku do alobalu, jen si říkám, neupeče se tím? A co říkáte na externí zvukovky?
http://hardforum.com/showthread.php?t=1387088
xxxstalkerx (139)|8.9.2012 10:33
Vyřešil jsem to sám, zvukovku jsem měl přímo nad grafikou v dalším slotu, přendal jsem tedy grafiku do spodnějšího slotu + udělal jsem plastový kryt na předek zvukovky a na něj přichytil vrstvu alobalu, nevím co z toho zafungovalo více ale nakonec to funguje. Musel jsem ve správci zařízení odstranit zvukovku, odinstaloval jsem ovladače, vypnul PC a fyzicky zvukovku vyjmul, odpojil všechny kábly a opět vložil zpátky. Potom jsem nainstaloval ovladače a zvukovka se chytla, ten vysokofrekv. pískot zmizel.