reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Wifi signál

funn3r (46)|7.9.2012 19:02
Dobrý večer,
máme 3 pátrový rodinný dům ve třetím patře mám router a chytám v celém patře v pohodě signál.
Do prostředního patra jsem dal ještě druhý router nebo spíše AP. V tomto patře je signál taky OK.
Ale doufal jsem, že chytnu nějaký signál i ve spodním patře, ale bohužel. Zkoušel jsem k tomu i připojit
tu velkou 2,4Ghz venkovní anténu, ale signál se zlepšil jen snad o pár procent.

Oba routery jsou připojeny přes UTP.

3-tí patro -> RT-N10C
2-hé patro -> Airlive 5460 AP v2
Přízemí nic.

Nějaká rada jak vylepšit signál ?
durib (1141)|7.9.2012 20:46
Routery mají jednu anténu. Při natočení kolmo k vodorovné hladině všesměrová anténa vyzařuje špatně nahoru a dolů od ní. Zkus ji tedy "položit" a změř signál znovu.
funn3r (46)|9.9.2012 12:52
Asi jsem natvrdlý, ale jak mám anténu položit ?
VencaX (3686)|9.9.2012 13:17
Natočit jí tak, aby byla vodorovně se zemí? Jde o to, že od antény se signál šíří dá se říct v kruhu a nad a pod anténou je signál o dost slabší. Takže jde o to, abys anténu nasměroval tak, aby pokryla co najvětší oblast. Tady je hodně zjednodušeně naznačené, jak se signál od antény šíří.[ATTACH=CONFIG]26766[/ATTACH]
baa1de938e_63298375_o2.jpg
funn3r (46)|9.9.2012 16:42
Ale já psal, že jsem k tomu připojil normální venkovní anténu.
Ta vypadá takhle -> http://www.pocitace-rumburk.cz/images/wifi_antena.jpg

Jde o to že ji mám jakš takš danou aby vysílala do země, ale efekt nulový.
astec (1823)|9.9.2012 17:58
[QUOTE=funn3r;514052]Ale já psal, že jsem k tomu připojil normální venkovní anténu.
Ta vypadá takhle -> http://www.pocitace-rumburk.cz/images/wifi_antena.jpg

Jde o to že ji mám jakš takš danou aby vysílala do země, ale efekt nulový.[/QUOTE]

Tak jestli máš toto, tak už pomůže jen svěcená vodda..... Tedy přivést signál kabelem do spodního patra a tam WIFI.
robky (3195)|9.9.2012 18:19
Lenže použitá vonkajšia anténa je smerová ..... má úzky vyžarovací diagram, typicky nejakých 10° - to ti pokryje veľmi malý priesor
Pre pokrytie väčšieho priestoru je lepšia všesmerová, prípadne možno ešte panelová s väčším vyžarovacím uhlom (aspoň H/V 70°) ....

Ako najlacnejšie sa mi vidí výmena 2dBi antény v tom Airlive za niečo výkonnejšie - 8 alebo 10dBi .....
astec (1823)|9.9.2012 18:29
Tu směrovost jsem nezmiňoval. beru to jako samozřejmost... V nejhorším případě Loco M2...
funn3r (46)|9.9.2012 19:25
Okay, já myslel, že to pmůže. Ale když někdo myslí tak to tak dopadá. Takže lépe udělám když dokoupím tu malou anténku.

Já jen jsem viděl někde, že si človek dal tuto anténu na půdu a pokrylo mu to celý dům.

Takže něco takového http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400870610UBKNA
DrZelenka (2491)|9.9.2012 21:23
Ono taky jde o to čím se na to snažíš připojit. Ta směrová anténa to klidně může prozářit, ale pokud to neprozáří zařízení na druhým konci, tak s tou anténou nemá jak komunikovat a stejně se nepřipojí (známej chtěl do 1 místa v domě signál, ntb se nechytal, nešlo to kabelem, ale když jsem na to samý místo dal router se silnější anténou, tak se připojil naprosto stabilně a se slušnou rychlostí)