reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Přehřívání procesoru, řešení chlazení

Tenuki (1)|8.9.2012 08:19
Ahoj,

velice rychle se mi přehřívá procesor a při hraní her mi kvůli tomu zamrzává počítač a pomůže jen tvrdý restart. Při monitorování mi po pár minutách ve hře teploty vyletěly na 80 stupňů, pak jsem to raději vypnul. Stejný problém jsem řešil před necelým rokem, kdy pomohlo znovunanesení teplovodivé pasty a srazil jsem tak max teplotu na zhruba 50 stupňů. Teď ale uvažuji o pořízení nějakého větráčku, ale vůbec chlazení nerozumím.

1) Je možné, že teplovodivá pasta během necelého roku takto ztratila účinnost?
2) Stačí ji znovu nanést nebo je vhodnější vyměnit chladič na procesoru nebo přikoupit nějaké větrání bedny?


Mám následující case a procesor, žádné větrání jsem nepřikupoval ani nevyměňoval. Předem děkuji za rady.

http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105140000000000BME
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105140000000000RM0
honzee (187)|8.9.2012 18:40
Po roce je to dost divne, nicmene pokud to pomohlo pred rokem, melo by to pomoct i nyni. Poradne vycisti vetrak (predevsim jeho lopatky), dokonale vycisti telo chladice (to muzes klidne i ve vode) a spravne nanes kvalitni teplovodivou pastu (pred jejim nanesenim musis pochopitelne dokonale ocistit stycne plochy tela chladice a procesoru - zaschlou pastu napr. technickym benzinem). Az pokud tato pomerne jednoducha a levna procedura nepomuze, zacni premyslet o upgradu chlazeni.
Jds (106)|10.9.2012 09:11
Zdravím a doptám se.Jaký máš chladič?.Napsal si odkaz na case a CPU ale, o chladiči ani písmeno jestli jsem to nepřehlédl.Předpokládám že máš box chladič?.Zdar a sílu
athens (724)|10.9.2012 09:39
Nejlépe by bylo kdyby jsi vyfotil vnitřek počítače a obrázek sem postnul. Poté bude lépe vědět jak pomoci.
A ještě: jaký máš chladič na CPU a kolik máš ventilátorů v PC (intake/outake)