reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Raid 0 ssd

pjotr646 (17)|8.9.2012 10:28
Dobrý deň
Mohli by ste mi povedať Váš názor na RAID 0 s SSD diskami ako systémový disk?
Oplatí sa investovať do dvoch diskov? Rozmýšlal som dva 120GB inteli alebo stačí iba jeden bez raidu 240GB verziu. Nie sú mi jasné niektoré veci hladal som na internete či bude pracovať funkcia TRIM a našiel som toto http://www.anandtech.com/show/6161/intel-brings-trim-to-raid0-ssd-arrays-on-7series-motherboards-we-test-it Intel len nedávno začal s podporou preposielania prikazu TRIM cez raid radič aj to len u RAID 0 a serii čipsetov x7x. Chcel by som vedieť (nerozumiem až tak dobre po anglicky) či ozaj stačí nainštalovať len te driver RST 11.0 vo windows a na verzii biosovej časti radiča nezáleží. Išiel by som do platformy x79 a dosky asus rampage IV formula bude to pracovať bez problémov? Bude software Intel ssd toolbox pracovať aj keď sú tie disky schovane za tým radičom a tvaria sa ako jeden 240GB a tak by ho aj brali ako jeden velký disk? Bude windows vedieť že má dočinenia s SSD diskami a vypne automatickú defragmentáciu tak ako to robí keď je zapojený priamo iba jeden disk alebo ten virtualny RAID disk bude brať ako normálné HDD. Môžem prísť o nejaké funkcie oproti normálnemú zapojeniu jedneho disku? Je to reálne prínosné pre prácu s windows, pomer cena a výkon alebo je to len demonštrácia rýchlosti? ďakujem
NHKG (1136)|8.9.2012 10:50
Podle mě si tím raidem vůbec nepomůžeš, rozdíl v rychlosti bude naprosto nepostřehnutelný, ale může ti způsobit spoustu problémů. Vezmi buď jeden větší disk, nebo klidně 2, ale nedávej je do raidu.