reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Po zapnuti pc monitor hlásí: no input video

vladim295 (6)|9.9.2012 18:04
Prosím o radu: po zapnuti pc monitor hlásí: no input video.
Problem nastal po výmněně RAM,čístení,několika hodinovém použiváni cca 5hod. ,po 4 restartech aktualizace windows vše fungovalo,5 restart už ne.
Odzkoušen druhý monitor ,prop.kabel,stále stejný problem.
Zelená dioda na PC svítí červená ne,DVD mech.,ventilator chlazení zdroje i pc skríně funkční.
Prosím Vás o pomoc nebo radu.Děkuji

OS. Windows XP Home
MB. Asus P4SP-mx
robky (3195)|9.9.2012 18:26
Je na doske pripojený speaker? Ak nie, pripoj ho a podľa pípania by sa dal identifikovať problém ....
Ak pripojený je a ani nepípne, podozrieval by som zdroj, prípadne skontroloval osadenie procesora a chladiča ....
Petroman (131)|9.9.2012 22:21
No babo raď... Být to můj problém, tak si dám kafe, cigáro... a pak to začnu nějak logicky rozebírat a zase skládat. Začal bych grafikou. Ta jde lehce, že.

Nemá deska nějakou komunikaci? Třeba občas jsou na ní diodky. Nebo ten PC speaker taky fajn. Podle manuálu a pípání se to dá dešifrovat.
vladim295 (6)|16.9.2012 11:23
[QUOTE=robky;514059]Je na doske pripojený speaker? Ak nie, pripoj ho a podľa pípania by sa dal identifikovať problém ....
Ak pripojený je a ani nepípne, podozrieval by som zdroj, prípadne skontroloval osadenie procesora a chladiča ....[/QUOTE]

speaker ani nepipne, zdroj vymněněný,osazeni komponent skontrolováno, stále nefunguje.
vladim295 (6)|16.9.2012 11:30
[QUOTE=Petroman;514086]No babo raď... Být to můj problém, tak si dám kafe, cigáro... a pak to začnu nějak logicky rozebírat a zase skládat. Začal bych grafikou. Ta jde lehce, že.

Nemá deska nějakou komunikaci? Třeba občas jsou na ní diodky. Nebo ten PC speaker taky fajn. Podle manuálu a pípání se to dá dešifrovat.[/QUOTE]

Na desce svítí zelená dioda,grafika je integrovaná,speaker nic,komponenty odebrány a postupně přidány,stále nic.
vladim295 (6)|16.9.2012 11:41
Po zapojení PC do el.sitě,myš problikne a pak již nesvítí,klavesnice taky problikne 3 diody a pak nic nesvítí jde jen kalkulačka,usb fleshka se nerosvítí.
Již jsem skoušel přidat i druhou grafiku.Stale nefunguje.
Vyskoušen také reset BIOSu
Petroman (131)|16.9.2012 13:21
To jsem už viděl u sebe. Tenkrát jsem naivně koupil nový zdroj. Nakonec jsem udělal závěr, že jsou v tahu napájecí obvody na desce a PC udělal pápá. Ono když se na to člověk podívá reálně, tak ty komponenty mají přibližně takovou životnost.

Na trhu jsou desky od ASrock. Třeba http://www.czc.cz/asrock-p4i65g-intel-865g/95727/produkt?q-category-id=cekl578lf4hnm99cg61b4if0a1&q-c-0-f_2025182=sSocket+478 . Tak kdybyste se ho jal zachraňovat a opravdu ta závada vycházela na MB, tak máte možnost. Prý ty desky fungují OK.

- - - - doplněno - - - -

Taky můžete zkusit koupit něco do 478 za pár korun a ještě otestovat procesor.
Georginek (2957)|16.9.2012 13:31
No, pokud mas vic nez jeden HDD, odpoj, klidne muzes odpojit vsechny. Nech pouze jednu RAM ve slotu 1, pripadne je prohazej, ale zkousej jen s jednou. Odpoj DVD, vyndej pridavne karty jako zvukovku, wifi atd. Resetuj BIOS pomoci Jumperu na desce, nebo vyndanim baterky a zaroven odpojenim od proudu. Pripoj druhou grafiku a spust...