reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

úbytek velikosti volného místa na disku c: w7 64bit

pejee (2)|9.9.2012 21:10
Zdravím vás tady. Mám 4. den nový notebook lenovo ideapad g770ah s windows 7 64bit. Když jsem jej donesl domů z obchodu tak měl velikost disku C: 392GB z 421 a něco na disku D: teď po 4 dnech má 376GB.. a to jsem nainstaloval jen bsplayer, firefox, prohlížeč fotek a pár věcí zhruba velikosti giga, max. 2gb..stahoval jsem hru ale nešla, tak jsem ji smazal.. každopádně úbytek 14GB je dost a nevím, kam se poděl.. viděl jsem tu podobné téma ale u windows vista. Poradí mi někdo, jak to vyřešit aby místo neubývalo? stopnul jsem automatické aktualizace, aby se nestahovaly a neinstalovaly samy..ale dál nevím. Pokud někdo bude vědět, co mám vypnout, nastavit, promazat složky atd budu vděčný. Díky. (složka winsxs má cca 7gb, co mi "žere zbytek nevím)
astec (1823)|10.9.2012 21:48
zapni si zobrazování skrytých složek a pak si projdi adresáře a uvidíš
hugostieglitz (907)|11.9.2012 09:12
ty automatické aktualizace rychle zapni!
pokud ten notebook ležel hodně dlouho na pultě problém bude nejspíš v dočasných souborech windows (SP1),stáhni a nainstaluj ccleaner NIC v něm nezaškrtávej a klik na "analyzovat" a "vyčistit"
napiš co máš nainstalováno nebo udělej screenshot z "ovl.panely-programy-odinstalovat"
robky (3195)|11.9.2012 09:13
Skôr si myslím, že príčinou bude zapnuté automatické zálohovanie :notsure
hugostieglitz (907)|11.9.2012 09:22
i to je možné
já vycházel z mé zkušenosti při reinstalu win7,mám dvd s win7 bez sp1 a po instalaci a asi hodinové aktualizaci v win update mi to cca 12-13 gb bordelu nechalo na Céčku
nevím jak je to u ntb se zálohováním (myslím přes nějakou utilitu výrobce) ale pokud se nainstalují čistý widle je ve výchozím nastavení automatické zálohování vypnuto
Tatula (14)|11.9.2012 19:38
Já jsem si celkem jistý že za to může obnova systému a je jí nastavení.Zřejmě zálohuje při každé instalaci.Prostě je smaž a nech si jen dvě poslední.Tedy pokud nemáš v pc nějaké problémy to by se mohli hodit i ty starší.Obnova dokáže vyžrat i desítky Giga pokud ji nemáš pod kontrolou.
pejee (2)|11.9.2012 23:10
tak ccleaner mám, ten používám už roky..hlavně po prohlížení internetu má co mazat.. tatula: takže co mám smazat? body obnovení? nevím kde se nachází a kolik se jich už mohlo vytvořit. pokud se nepletu mám pro ně vyhrazeno 10gb a už je složka plná.

- - - - doplněno - - - -

před chvilkou jsem koukal do průzkumíka a na c: bylo 376gb a teď je tam 379..nic jsem nedělal a 3 giga přibyly jen tak :D jsem z toho zmatený, dělá si to taky co chce..
Bez názvu.png
j.albi (476)|12.9.2012 09:56
Body obnovy se dají smazat v CCleaneru. Nástroje -> Obnova systému. Není dobré mít v PC 2 antiviry. V tomhle případě více neznamená lépe (Avast - šmejd, McAfee). Jako antivir bych možná doporučil Comodo. Je i ve free verzi s učícím se firewallem.
hugostieglitz (907)|12.9.2012 14:13
jo ty antiviry smaž a nainstaluj Microsoft essential security(nenáročnej na hw-ideal pro ntb),ještě zkus ovládací panely-systema zabezpečení-nástroje pro správu-uvolnit místo na disku-vyber jednotku C\ a počkej na okno,
klikni na dlší možnosti a dej vyčistit stínové kopie systému
Georginek (2957)|12.9.2012 21:47
BTW resenim vyberu antiviru je dost individualni vec. Reaguju protoze ho davam na kazdy PC co projde skrz me prsty a doma ho mam na vsech 15pc a Avast je bez problemu.

Vesmes stejne, kdyz si idiot, zadny antivir ani firewall te nezachrani :angel