reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak aktivovat grafiku v cpu

hadd1 (46)|11.9.2012 11:54
Nazdar všichni Chci se zbavi staré g. karty, ale bohužel nová mi přijde až příští týden A tu je můj problém nemůžu být bez počítače kvůli internetu ale nevím jak zprovoznit grafiku v cpu Jedná se oprocesor i5 3570k a z. desku Gigabyte GA-Z77X-D3H Ptám se tedy co mám kde nastavit nebo naistalovat případně kde potřebný soubor nebo ovladač stáhnout Doufám že nebudu muset do bios protože anglicky neumím Děkuji všem za rychlou odpovědˇ protože zájemce o mou starou grafárnu je dost netrpěliví
Deee-aN (3834)|11.9.2012 12:16
Prostě jen připojíš monitor do DVI/HDMI na desce a vytáhneš starou kartu.
zsdx (2098)|11.9.2012 12:34
Jestli jsi s BIOSem doted nic nedelal, tak nejsnazsi cesta je vypnout PC, odpojit napajeni, zmacknout tlacitko zapnuti (zbavis se zbytkove elektriny ve zdroji), vysroubovat grafickou kartu, kabel z ni zapojit do vystupu desky, provest reset BIOSu (jumperem viz. manual), zapojit privod elektriny a zapnout.

Jestli nechces BIOS resetovat (je potom treba nastavit minimalne datum a cas a nechat ho nacist vychozi hodnoty), budes do nej muset vstoupit a prepnout vychozi zobrazeni z PCIe na iGPU (tez viz manual, i s obrazky). Zbytek postupu je shodny.
Petroman (131)|11.9.2012 12:52
To je podle mně fuk s tím BIOSem. Sám tam mám jen, který má být brána jako první. Takže vytáhnout grafiku a přepojit. That´s all folks!
hadd1 (46)|12.9.2012 09:42
Dik všem Funguje to
noegoncz (319)|21.9.2012 11:10
zdravím,
nechci zakládat nové vlákno, jen se zde zeptám. Je možné mít zároveň aktivní integrovanou grafiku z CPU a k tomu standardní PCI-E ? jinak řečeno, jestli takto můžu "elegantně" řešit zapojenou 560Ti na monitor a integrovaného intela mít spojeného například s LCD televizí ? Děkuji za odpověď.
Petroman (131)|21.9.2012 11:15
Nechci dávat ruku do ohně, ale ne. Jdou ale jiné kombinace. Můžete mít zapojenou v PCIe jak televizi, tak monitor u PC. To s tou integrovanou podporuje myslím jen AMD u novější výroby. Ale asi nic takového nikdo nezkoušel :D

Jestli máte ale u PCIe jenom jeden digitál a potřebujete dva, tak se nedá sloužit. Jinak z DVI jde snadno udělat HDMI (bez zvuku).
noegoncz (319)|21.9.2012 11:22
díky za reakci. Ano, co píšete mám nyní. Tj na 560Ti mám zapojen jak monitor tak i Plasmu (DVI+HDMI). Spíš jsem na to šel teoreticky, tj 560Ti ždímám na 100% (BF3) a zároveň mi minimálně posílá "prázdnou plochu" na TV. Nevěřím, že by mi to nějak zásadně ovlivnilo výkon na prim. monitoru, to ani tak ne. Spíše mívám občas problémy s přehráváním videa právě na TV, což jsem doufal, že bych v tomto případě vyřešil diskrétní grafikou. Pro objasnění, mám na cestě nový CPU 3570K a budu pořizovat desku, tak abych se například blbě netrefil a nekoupil desku, která to neumí, ale jiná by třeba uměla... V tom mívám obvykle štěstí :)
Petroman (131)|21.9.2012 11:52
Podle mě se ty Intel grafiky v jádrech deaktivují, když je zapojena dedikovaná. Nevypíná se AMD, kde mají Fusion, Double trouble nebo jak se to teď jmenuje.
.....................

Trochu jsem ještě zapátral a odpověď je na otázku IGP+GPU trochu nejasná u Intelu. Všechny novější chipsety by měly mít Flexible display interface, kde by nemělo docházet k využívání jen jedné PCIe 16x linky pro buď IGP nebo pro GPU. IGP je zapojena přímo na konektory. Takže ano, mělo by to teoreticky fungovat. Otázkou je, jestli to zvládne základní deska a počítal s tím někdo při návrhu. Koukal jsem se do manuálů pár desek se Z77 a nikde ani stopa.

Závěrem: Internet plnej keců, ale nikomu to nefunguje :)
Petroman (131)|21.9.2012 12:04
Paralelou můžou být dvě zvukové karty. Vy si jich tam můžete nastrkat kolik chcete a všechny budou fungovat, ale ten pitomej windows neumožňuje analog poslat do obou nebo to rozhodit. To až teprve software to někdy umožní. Přestože to není problém.

- - - - doplněno - - - -

A jestli to chcete kvůli tomu, že se to na TV trhá a tak dále... Tak to se tím stejně nevyřeší. To by měla vyřešit síla procesoru.
noegoncz (319)|21.9.2012 12:16
ok.díky za rychlou odpověď. Vím tedy, na čem jsem :)
zsdx (2098)|22.9.2012 00:06
Hm a na cem tedy? Bude ti to fungovat?
noegoncz (319)|25.9.2012 10:55
No to pořád nevím, zjistím až složím novou sestavu a otestuji. Moc jsem tomu nevěřil už tak. Nicméně mne to zajímalo už déle. Ano, to že se mi obraz někdy trhá může být procesorem, stejně tak nesynchronizovanou frekvencí obrazu/zdroje a stejně tak mnoha dalšími věcmi, které se ve světě pouštění MKV z PC na TV objevují. Spíš mne to zajímalo jako alternativa k aktuálnímu zapojení dříve, než zakoupím desku. Po internetu jsem se samozřejmě díval, ale také jsem toho moc nenašel.
Tak či tak, 3570K už tu vedle mne leží v krabici, odpoledne si jdu vyzvednout desku a minimálně to odzkouším i když je téměř jasné, že se IGP deaktivuje. Kdybych náhodou objevil Ameriku, tak se ozvu a podám hlášení ;)