reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

prehravani videa na LCD TV pres comp

calibos (7)|27.7.2006 20:58
mam LCD TV SAMSUNG LE32R71B. pouzivam rozliseni 1360x768. pri pusteni DVD je obraz roztahly pres celou plochu obrazovky, ale pri pusteni filmu ve formatu DivX, xvid a pod pres WMPlayer se uz obraz neroztahne pres celou obrazovku,ale ze vsech ctyrech starn je asi 15cm cerne oramovani nepomohl ani jiny prehravac). Titulky jsou ovsem zobrazeny az uplne dole obrazovky (v cernem pruhu.
nevite nekdo, jak obraz roztahnout pres celou plochu ???

pripojeni je pres klasicky VGA analog vystup.
wizaard (913)|28.7.2006 00:20
[QUOTE=calibos]mam LCD TV SAMSUNG LE32R71B. pouzivam rozliseni 1360x768. pri pusteni DVD je obraz roztahly pres celou plochu obrazovky, ale pri pusteni filmu ve formatu DivX, xvid a pod pres WMPlayer se uz obraz neroztahne pres celou obrazovku,ale ze vsech ctyrech starn je asi 15cm cerne oramovani nepomohl ani jiny prehravac). Titulky jsou ovsem zobrazeny az uplne dole obrazovky (v cernem pruhu.
nevite nekdo, jak obraz roztahnout pres celou plochu ???

pripojeni je pres klasicky VGA analog vystup.[/QUOTE]
Nevím, jak moc to souvisí, ale když přehrávám film na DVD přehrávači s podporou DivX, tak film ve formátu DVD přehraje roztažený do rohů, ale film DivX neroztáhne a okolo je černý rám, přesně jak to popisujeě Ty. Pakliže je nastavené správné rozlišení, obraz asi neroztáhneš... :(
Styryx (351)|28.7.2006 09:27
Mohlo by to být taky tím, že ten DivX film je zakódován ve fromátu 4:3. Dělají to všechny filmy nebo jenom některé? Pokud to pustíte v norm. okně (ne full screen), jaký má v okně přehrávače poměr stran, 16:9 nebo 4:3 s černými pásy nahoře a dole? Protože už jsem viděl několik zakódovaných DivX-ů, kde se někdo nenamáhal s ořezem, takže ačkoliv je např. film 16:9, celý obraz je zakódován jako 4:3 s černým pruhem nahoře a dole (který je součástí obrazu). Pokud pak samozřejmě takový obraz roztáhnete na fullscreen, nastaví se to tak, aby se celý obraz vešel na obrazovku, tj. černý pruh nahoře a dole způsobí, že se pak neroztáhne dostatečně do stran. Nevím jestli pak lze někde nastavit, aby se roztahoval na plnou šířku a nebral na širokoúhlém monitoru v úvahu výšku obrazu, možná že některý přehrávač to bude umět (mmch. já používám MicroDVD a ten to myslím roztahuje vždy na šířku, protože se mi to v něm ještě nikdy nestalo, čemuž se teď skoro i divím, když se tak nad tím zamyslím).
Mikacek (32)|28.7.2006 10:56
Ja pouzivam doma na prehravani filmu PC ktere je propojeno s TV -
pro prehravani filmu na DVD pouzivam Power DVD 6
pro prehravani AVI & spol pouzivam MV2Player - dokaze pomoco kolecka mysi "zvetsovat a zmensovat" obraz a daji se jednoduchym pretazenim mysi nastavit titulky na danou pozici na obrazovce nahoru nebo dolu - aby se nestalo ze titulky budou dole orezane
calibos (7)|28.7.2006 18:51
tak uz jsem to vyresil, teda MV2layer. Obraz lze libovolne zvetsovat a zmensovat podle libosti, takze uz neni problem ho natahnout pres celou obrazovku.
wizaard (913)|29.7.2006 01:06
[QUOTE=calibos]tak uz jsem to vyresil, teda MV2layer. Obraz lze libovolne zvetsovat a zmensovat podle libosti, takze uz neni problem ho natahnout pres celou obrazovku.[/QUOTE]
Jen pro doplnění - v tom případě to nemělo s mým "problémem" nic společného...