reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Externí disk a nebo interní disk + box

zdenda05 (56)|14.9.2012 13:54
Zdravím,

potřebuji disk pro zálohu a nevím, jestli si mám koupit externí disk a nebo klasický interní disk a k němu box. Těm externím diskům moc nevěřím, hodně známým se poškodily. Jaký je Váš názor? Interní disk mám vzít radši od Seagate nebo od Western Digital? Ty od WD mají delší záruku, tak by měly být kvalitnější.

Pak mám ještě jednu otázku. Jaký je rozdíl mezi boxem (např.: Evolve FastBox 303FBX a dokovací stanicí (např.: Evolve IronDock HD-303IDX). Podle mě je to to stejné, akorát že dokovací stanice má místo pro dva disky.

Díky za rady.
Petroman (131)|14.9.2012 14:26
Když data fyzicky přenášíte -> externí. Když ne -> interní.

To samé se dá říci o těch boxech. Měníte disky? Dokovací stanice je fajn. Neměníte disky?... Tak si kupte externí disk místo boxu :)

Vzal bych Seagate. Jsou na něj lepší ohlasy. Ono stejně jde hlavně o ty data a ty vám záruka nezachrání.

Abych pravdu řekl, tak mně ani nikomu v okolí nikdy disk neodešel. Nefunkční je jen jeden ze 386. Dle studie Google se poruchovost v 5 roce pohybuje kolem 30% u 24/7. Předtím je celkem nízká. A pak je stálá. Takže třeba 8 let nepřežije hypoteticky žádný disk. Právě proto si může WD nasadit u řady black těch 5 let.

- - - - doplněno - - - -

Ještě k těm dokovacím stanicím:
Mám jednu už snad 5 let a co se na tom vystřídalo disků. Většinou jí využívám, když je z nějakého disku potřeba sosnout nějaká data a PC nebo notebook je nefunkční. Nenahraditelná praktická věc. Taky přes ní dělám zálohy na disky, které pak bezpečně uskladňuji. Dobré jsou různé dózy od čaje, sušenek,... :D
zdenda05 (56)|14.9.2012 16:01
A můžeš nějaký box s USB 3.0 doporučit, jak se ti jeví ten Evolve IronDock HD-303IDX?
Petroman (131)|14.9.2012 18:11
Mně se to zdá všechno stejné :)
j.albi (476)|14.9.2012 20:29
Evolve IronDock HD-303IDX není vhodný na přenášení. Je na to, aby stál na stole a měnily se v něm disky. Pokud je požadavek na přenášení většího množství dat, je výhodnější vzít 2,5" disk a k tomu patřičný box, nebo rovnou komplet. 3,5" provedení je velké a těžké, navíc má adaptér. Na přenášení dat do velikosti 32 nebo max 64 GB je výhodnější rychlá fleška.
Akulla (80)|16.9.2012 22:19
http://www.czc.cz/seagate-expansion-desktop-usb-3-0-3tb-cerna/110166/produkt
Mam tyhle 2 pevne disky od Saegate, pouzivam je na ukladani filmu ve vysoke kvalite (BDRip1080p a BDRemux v MKV souborech) a nemuzu si stezovat, je to asi to nejlevnejsi na trhu, co se da sehnat. Pracuji rychle a jsou relativne tiche, takze alespon zatim k nim zadne pripominky nemam. Na jednom mam filmy a zalohu celeho pocitace. Na druhem totozne fimy, v pripade, ze by ten prvni disk umrel. Mam je zhruba 2 mesice a muzu doporucit. V te dobe jeste stal kazdy disk o 5 stovek vice.Saegate je pry horsi znacka jako WD, ale podle me zalezi na kusu. Pred tim jsem mel WD 500GB a tesne po zaruce mi odesel, takze vsechna data byla fuc. Z tehle neprijemnosti jsem se poucil a radeji objednal rovnou 2 kusy, abych mel 100% jistotu, ze o svoje data znovu neprijdu. Jako stahovat od znova 2 TB dat, me by kleplo
j.albi (476)|16.9.2012 22:31
Nebylo by lepší koupit dvou diskový NAS, než kupovat dva stejné disky?
Akulla (80)|17.9.2012 09:55
tak bylo by to pravdepodobne drazsi, k tomu nekdy potrebuji mit disky na ruznych mistech
Alf (305)|17.9.2012 18:34