reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak na doplnkovy radic SATA

Georginek (2957)|15.9.2012 19:56
Zdravim panove. Tak uz nebylo misto a zase sem si koupil HDD, takze mam 4x klasicky HDD, SSD a DVD. Takze to je 6 SATA + k dalsimu mam pripojeny predni port E-sata. Coz je 7 max.
Jenze deska ma jeste dva doplnkove SATA porty por Silicon Image, ale jaksi nevim k cemu je to dobre, kdyz k tomu pripojim treba DVD, tak se v systemu zobrazi jako Ultra ATA, ale mechanika po vlozeni DVD nic nedela.
Da se k tomu pripojit i klasicky disk?
Vim ze je to neco k zalohovani, ale nikdy jsem to nepouzival. Mel jsem za to, ze kdyz se to nepouziva na zalohovani, jsou to proste 2 klasicke SATA porty navic.....

Ma s tim nekdo zkusenosti? Diky

Asus P5Q Deluxe
Georginek (2957)|17.9.2012 19:52
Fakt nikdo znaly ? :rolleyes:
zsdx (2098)|19.9.2012 11:55
Melo by to fungovat i jako 'obycejne' SATA - viz manual strana 165 (v PDF, na papire 4-49) resp. 109/3-39 - Update to Normal mode.
V BIOSu je ted radic vypnuty?
Georginek (2957)|19.9.2012 20:46
Diky, zmenil jsem disabled na enable a otevrou se tri polozky Drive Xpert. Jedna z moznosti je Normal Mode - avsak podporuje to pouze 1 SATA port a druhy nefunguje. Proc tam vubec takovy kravoviny cpou, to fakt nevim. :)

Nevim, proc sem si to nenasel sam.... :D:D
zsdx (2098)|19.9.2012 21:05
Cpou to tam kvuli chlubeni se vybavou (ty dva porty maji hned tri marketingove pouzitelne nazvy!).

A sam jsi to nenasel/nehledal kvuli *roffovi ;) :D

Jo a jestli je ti jeden port 'zdarma' malo, tak si kup radic 4xSATA do PCIe nebo vetsi disky..
Georginek (2957)|19.9.2012 21:09
Myslim, ze 4HDD a SSD staci. Kdyztak priste vymenim jeden z nich za vetsi. Stejne pujde F3 do HTPC :D