reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

EIZO L887 20.1, doba odezvy 20ms, je to málo?

Peli_shw (18)|27.7.2006 22:02
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, v čem mě odezva 20ms, u takto nejspíše kvalitního monitoru, bude omezovat. Děkuji.

Čte to tady někdo? :)
wizaard (913)|28.7.2006 00:16
[QUOTE=Peli]Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, v čem mě odezva 20ms, u takto nejspíše kvalitního monitoru, bude omezovat. Děkuji.

Čte to tady někdo? :)[/QUOTE]
Omezovat bude především v tom, že bude displej dělat duchy. V ničem jiném.
Ritchie83 (369)|28.7.2006 10:48
[QUOTE=Peli]Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, v čem mě odezva 20ms, u takto nejspíše kvalitního monitoru, bude omezovat. Děkuji.[/QUOTE]

Problémem by mohl být rychlý pohyb obrazu, např. při sledování filmů. Nejednodušší řešení je nechat si monitor předvést nejlépe i s aplikacemi podle předpokládaného využití a pak se rozhodnout. V EIZO-shopu si můžete monitor vybírat klidně hodiny, obsluha je perfektní a vyjde vám všemožně vstříc. Sám mám 16ms S-PVA EIZO panel a žádné problémy s mazáním obrazu nemám. Mimochodem doba odezvy TN, PVA a IPS panelů se nadá přímo porovnávat.
Pavel Kovač (374)|28.7.2006 14:15
Záleží na tom jaké aplikace na monitoru budete používat. Na hry to rozhodně nebude. Filmy myslim zkousnete a na práci s grafikou (fotky atd) je odezva dostačující. Trošku by mohla vadit při editaci videa, ale nikterak výrazně.
Jak už tu psal Ritchie83, nejlepší je osobní zkušenost.
eraser (0)|29.7.2006 00:16
No, nie je 20 ms ako 20 ms a pri Eize to platí duplovane. Ale jednoznačne súhlasím, že je nutná prezentácia a potom sa rozhodnúť, či kúpiť alebo nie.
wizaard (913)|30.7.2006 00:00
[QUOTE=eraser]No, nie je 20 ms ako 20 ms a pri Eize to platí duplovane. Ale jednoznačne súhlasím, že je nutná prezentácia a potom sa rozhodnúť, či kúpiť alebo nie.[/QUOTE]
No, nechci být hnusný na Peliho, ale přeci jenom je ta otázka malinko zcestná - jak říkáte, nechal bych si monitor předvést a pak je možné se jednoduše rozhodnout. Eizo je samozřejmě dobrá značka, proto to nemusí být s 20ms tak drastické (jak tady taky psali ostatní). Ale jinak - nic proti Pelimu.
FanATIk (47)|29.8.2006 13:52
no pokial ten monitor ešte nemáte tak by som sa poobzeral po podobnom modely s nižšou latenciou, EIZO patrí k špičke a investície do tejto značky su všeobecne vysoké, tak nech to stojí za to. 20ms je už pomerne stará hodnota, pri akčných scénach filmov to nebude príjemný pohľad, ale 20ms u EIZO je určite menej ako 20ms u iných výrobcov.
Ak sa dá dajte si v predajni monitor určite predviesť, najjednoduchšie rýchlo sa pohyvujúci text, napr. na šetriče a pod.
Withman (1337)|29.8.2006 22:51
Osobně si myslím, že 20ms u EIZO je např. něco jako 8ms u nějakého levného výrobce. Toť můj osobní názor. Jinak v práci máme asi tak 4 roky staré LCD od V7, odezva tam musí být hrozná a video na tom jede opravdu bez problémů. Hry nebyly testovány.
Jinak mám ještě starý notebook s Celeronem 800MHz (Coppermine), kde LCD obrazovka bude ještě horší a bez problémů jsem na tom hrál Pharaoha. Resp. menší duchy mám jenom při "škrolování".
IMHO je cokoliv pod 20ms či 16ms bez problémů, jak na hraní, tak na koukání na video apod. Toť můj názor, samozřejmě zde určitě budou lidé, jenže řeknou, že to musí být min. pod 8ms, ale já osobně jsem rozdíl nepoznal.
Jinak občas mě dostavájí zakazníci, jenž si chtějí koupit LCD a protože hrají hry, tak musí mít LCD s odezvou nejhůře 4ms, občas bych je za to zabil. Je to jen další reklamní trik.
Jako onehdá, volá mi zákazník a ptá:

Z: Dobrý den, máte na skladě nějaké 19" LCD.?
P: Ano, máme zde Acer 1716As a Samsung 920N
Z: A jakou mají odezvu.?
P: Oba mají 8ms.
Z: A ostatní parametry.?
P: Svítivost 300 cd/m2 vs. 280 cd/m2 u Samsungu...
Z: A kontrast.?
P: Oba mají 700:1
Z: A cena.?
P: Acer 6 000 Kč, Samsung 6 6000 Kč.
Z: Hmmmmm, a který jste říkal, že má ten větší tu hodnotu.?
P: Acer má svítivost 300 cd/m2
Z: Hmmmmm, tak já si ho vezmu, přijdu asi za 2 hodiny. Děkuju
P: Nashle.

Kdyby přišel a povídal se na ty monitory (oba byly vystavené), tak by se možná rozhodl pro Samsung, ale jelikož je "nahlodaný" nějakými reklamními triky, že "více" je lépe, tak si holt vzal Acera. Holt někdy jsou zákazníci "nenapravitelní" a jedou si podle sebe. Osobně jsem mu říkal, že Samsung patří ke špičce v LCD, ale když nechce, tak nechce. :) (P.S.: Jestli je tento Samsung horší než ten Acer, tak mě prosím nekamenujte :D)