reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

PC - vypadá to, že jede ale nefunguje nenacte se ani obrazovka)

Krop (6)|23.9.2012 21:36
Pc sestava : Zdroj : fortron blue storm II
Zakladova deska : Asus p5q deluxe
RAM : geil 2x 1 GB DDR2 800Mhz
Procesor : Intel core 2 duo 2.81 Ghz
GPU : zotac geforce 9800 GT 1GB
HDD : seagate barracuda 320 GB 7200 rpm

To je asi vše duležité. Nyní k samotnému problému. Po zapnutí pc se normálně rozběhne, začne svítit a vše vypadá, ajko by běžel, chladiče se točí, HDD "vibruje" .. tzn jede, grafika chladi. Problem je ale v tom, že se neozve "pípnutí" a počítač nnaběhne. Monitor nevykazuje žádnou funkci (zkoušel jsem i jiný, to samé). Nevím co s tím mám dělat, stane se to vždy, když je PC delší dobu odpojen od sítě. Po pár dnech se ale azse rozběhne. Nyní se nechce rozběhnout asi po týdnu tak sem se rozhodl, že se zkusím zeptat. Byl bych vděčný za jakékoliv rady. Jinak kabely jsem všechny zkoušel vyměňovat. Nic se nestalo.
Deee-aN (3834)|23.9.2012 23:12
První by bylo potřeba zkusit vytáhnout, profouknout slot a znova zapojit grafárnu. Točí se fan na ní? Pokud se nic nestane, vyzkoušet jinou, jestli je možnost.
Krop (6)|24.9.2012 08:14
Grafarnou to neni to uz delalo i pred ni kdyz sem mel jinou
Deee-aN (3834)|24.9.2012 08:26
No tak dál - vizuální kontrola zdroje (BTW, značka,wattáž, stáří?) a základní desky na nafouklé kondenzátory. Pak vyndat a nacvaknout zpátky paměti. CLEAR_CMOS (viz manuál)....
Krop (6)|24.9.2012 08:58
fortron blue storm II 500w .. ale pc se nerozběhl ani po připojení jiného zdroje mám spíše podezření na poškození pinů pod procesorem na základovce (patice 775 je prý náchylná na poškození)
Deee-aN (3834)|24.9.2012 09:10
Příště napiš, co všechno jsi s tím už dělal do prvního postu ;)

A koukal ses, jak ty piny vypadají? CPU jsi instaloval ty?
Krop (6)|24.9.2012 09:16
to já nepoznám jestli je s nima neco v nepořádku bohužel zas takový odborník nejsem :D jen sem ten procesor oddelal a mrkl pod nej a vse vypadalo normalne tak sem ho tam zas dal zpatky. jeste zkusim resetovat ty ramky a vyzkousim svuj zdroj na druhy pocitac odpoledne pak dyztak este napisu. Nebo obednam novou zakladovku :D

- - - - doplněno - - - -

este sem na neco neodpovedel .. ano cpu sem instaloval sam
Krop (6)|24.9.2012 16:45
tak to asi bude základovka, zkoušel sem resetovat ramkyale nic se nestalo. PC pritelkyne bezi vpohode pod mym zdrojem i grafickou kartou bez problemu.

- - - - doplněno - - - -

chci se ještě zeptat, nemohla se vybit ta batrka na zakladovce?
Deee-aN (3834)|24.9.2012 17:53
Mohla. Moc často se to nestává, ale mohla.
lavjoy (1628)|24.9.2012 18:42
Vyndej ramky a zapni pc.Pokud se ti neozve pípání že chybí ram,je skoro jasně na vině deska a musí startovat na poprvý,jinak není co řešit.
Krop (6)|24.9.2012 19:33
ja odpojil ramky zapl pc .. zaclo to pipat a po opetovnem pripojeni JEDE jo :) diky moc chlapi
lavjoy (1628)|24.9.2012 20:16
[QUOTE=Krop;515116]ja odpojil ramky zapl pc .. zaclo to pipat a po opetovnem pripojeni JEDE jo :) diky moc chlapi[/QUOTE]

No při té příležitosti jaks měl venku ramky si mohl sloty aspon profouknout pořádně.Lepší ale štetečkem od vodovek apod.... vyčistit.
Petroman (131)|25.9.2012 22:42
Zničená deska (napájení). Ale ruku za to do ohně nedám... nemá deska nějakou indikaci? Pípání, diody,... kouřové signály? :)

- - - - doplněno - - - -

/////