reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ACER AL2216W - monitor se opakovaně po startu zap. a vyp., po čase funguje normálně

dkcz (4)|23.9.2012 23:23
Dobrý den,

ve zkratce: vše potřebné v infu u videa a k vidění ve videu:

na delší povídán a česky: Mám monitor ACER AL2216W, který se kdykoli po zapnutí (ze stavu vypnutého počítače, hibernace, spánku) probere s tím, že mi opakovaně ukazuje úvodní obrazovku s logem Acer a poté se vypne a znova stejně zapne... Toto dělá někdy půl minuty, někdy až 15-30 minut. Poté někdy se po zapnutí a úvodním logu normálně rozjede a už vidím vše, jak má být, dokud se zase nedostane třeba do spánku.
Toto dělá připojený u 3 PC, kabely od napájení jsem taky zkoušel 2-u obou se chová stejně. Prach v konektorech nebo v monitor není-odmontoval jsem kryt monitoru a i spodních tlačítek a nikde ani smítko. Ze začátku to vypadá, že je problém v nějákém kontaktu, když se opakovaně monitor zapíná a vypíná, ale když ho pak vídím, jak si jede dalších 5 hodin v pořádku, aniž by se zase přepl do stavu zapínání a vypínání, tak to na kontakt moc nevypadá.
Zatím jediné řešení, jak se blikání zbavit, NĚKDY pomohlo vytáhnout z monitoru kabel od napájení a vrazit ho tam znova, nebo s ním třeba trochu zahýbat (což zase vypadá na problém s kontaktem nebo připojkou v monitoru). Někdy taky monitor při blikání má slabé světlo na tom spodním tlačítku, ale jinak sám svítí normálně.

Nějáké rady?
Předem děkuji a pěkný den.
David
Deee-aN (3834)|24.9.2012 08:29
To může být i zdrojem. Ale hlavní otázka asi bude, jestli je v záruce.... Pak je řešení "jednoduché".
dkcz (4)|24.9.2012 11:07
Ne, není :) proto hledám něco, jak si to opravit sám..
dkcz (4)|24.9.2012 11:44
Tak už jsem asi zjistil, v čem je problém. I když teda u mě ten po nějákém čase přejde a v těchto videích to vypadá, že už to nerozjeli vůbec. Zkusím sehnat součástky a pak se do toho dám, tak to snad pomůže.

dkcz (4)|29.9.2012 23:58
Takže abych to tady ukončil - jeden porušený kondenzátor vyměněn a monitor už je zase jako nový.