Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 9 z 9

Téma: Nastavení domácí skupiny - nefunguje

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2008

Zdravím, mám problém s nastavením Domáci skupiny který bych celkem rád vyřešil.

Mám domácí síť:

1xPC (Win7 Ultimate - 64bit, pojmenovaný "PC") - připojený přes kabel
    1xNotebook (Win7 Profesional - 64bit, pojmenovaný "ULTRABOOK") - připojený přes Wifi
    1x router - Asus WL-520GU

Cca před měsícem jsem nastavoval domácí skupinu tak abych si mohl sdílet celé složky, nejprve nefungovala (podobné příznaky jako nyní) ale nakonec po odinstalování Hamachi vše fungovalo. Dnes (anichž bych provedl nějaké razantní změny v systému, nebo v nastavení; když se zamyslím ani Windows se neaktualizoval) nic nefungovalo, zkoušel jsem si s tím různě hrát, četl různé diskuze ale nic nepomohlo.

Popis problému:

1) Mám nastavenou domácí skupinu na PC, ULTRABOOK ji vidí a i se k ní připojí.

2) Na ULTRABOOKu vidím v síti "PC" po kliknutí hodí chybu (viz příloha...)

3) Na PC nevidím v síti "ULTRABOOK" (viz příloha...)

4) Mapy sítě jsou jak na PC tak ULTRABOOKu identické (viz příloha...)

Co jsem zkoušel:

Nastavení (a znovu utvoření Domácích skupin) jsem zkoušel s vypnutým/zapnutým FireWallem, vypnutým/zapnutým antivirem.

Někdo nějaký nápad? Byl bych moc vděčný. Děkuji
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: PC.jpg 
Zobrazení: 538 
Velikost: 1.03 MB 
ID: 26818   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: chyba.jpg 
Zobrazení: 331 
Velikost: 52.4 KB 
ID: 26819   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: NTB.jpg 
Zobrazení: 382 
Velikost: 428.6 KB 
ID: 26820  
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW
    Registrace
    Aug 2007

Vykašlal bych se na skupinu (taky jsem jednou zkoušel, blbla a nakonec jsem skončil u běžnýho sdílení) a jen nastavil sdílení. Pokud jsou PC a ntb ve stejný síti (což budou) tak se najdou sami přes místa v síti.

Problém s chybovou hláškou vyřešíš tak, že u sdílený složky dáš vlastnosti -> zabezpečení a mezi skupiny s oprávněním přídáš "Everyone" viz. screen. a nastavíš mu příslušná oprávnění.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: opravneni.jpg 
Zobrazení: 2129 
Velikost: 114.9 KB 
ID: 26822  

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2008

Díky moc za odezvu. Fajn nápad ale nefunguje....

Jinak když si najdu místa v síti, na Notebooku vidím jak PC tak NTB (po kliknutí na PC stejná chybová hláška).

Místa v síti na PC mi neukáží nic.

Takže další nápady?

Starousedlík SHW Avatar uživatele zsdx
    Registrace
    Nov 2009

Jasne, zacit znovu a lepe. Doktor ma pravdu nejakou domaci skupinu bych neresil a sdileni nastavil rucne.
    Zakladem je stejna Workgroup, nejlepe stejne uziv. jmeno s neprazdnym heslem na obou PC a sitove pripojeni typu Domaci sit.

//tak to nejspis nastavujes spatne
    Naposledy upraveno uživatelem zsdx: 27-09-2012 v 17:24

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2008

To je hezký že byste to nastavili všichni ručně, ale jak jsem psal ikdyž to nastavím ručně tak to nefunguje

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2008

Citace Původně odesláno od zsdx Zobrazit příspěvek
    //tak to nejspis nastavujes spatne
    Nastavuju to přesně podle návodu co mi hodil DrZelenka Jde o to aby někdo kdo do toho vidí nebo VÍ proč se z NTB nedostanu na PC, ať už jde o domácí skupinu nebo ruční nastavení , poradil co s tím :P

Starousedlík SHW Avatar uživatele trodas
    Registrace
    Oct 2007

Tak tyhle sdílené složky mi nefungovaly nikdy a Vista letěla z baráku. Nakonec Win7 je Vista na dietce, tedy asi to bude přinejlepším mírně problematické vždy.
    Jak už ti zsdx doporučil, vykašli se na sdílené složky a sdílej prostě celý disk a bude po problému. S těmi složkami si to nějak moc nerozumí... a zjevně se to za ty roky nezměnilo.
    Nic moc povzbuzení, co?

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2008

Sdílet celý disk myslíš jak? Pravým sdílení atd....? Protože to taky nejde Takže už nevím kde je chyba...

Občasný diskutér Avatar uživatele @NUB!5
    Registrace
    Dec 2010

Zdravím, jednou jsem měl podobné problémy s domácí skupinou ve Windows 7 Pro a podařilo se mi to vyřešit přes diagnostiku sítě. Chyba bude nejspíš v některém z těch dvou počítačů. Na tom ultrabooku při pokusu o připojení k PC to vyhodí chybovou hlášku, na které je zároveň tlačítko "Diagnostika", klikni na něj a pokud systém objeví nějakou nesrovnalost, měl by ti nabídnout řešení, pak se jen drž instrukcí. Pokud nic neobjeví, zkus totéž na tom PC. Diagnostika sítě lze spustit i ručně Start -> Ovládací panely -> Domácí skupina -> Spustit poradce při potížích s domácí skupinou.

Podobná témata

1. nastavení domácí sítě
    Od RadimV v sekci Sítě
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 07-01-2014, 17:57
  2. domácí síť- nastavení routeru
    Od nettopejr v sekci Sítě
    Reakcí: 25
    Poslední příspěvek: 13-02-2013, 19:31
  3. Problém s vytvorením domácej skupiny
    Od Devilov v sekci Sítě