reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nastavení domácí skupiny - nefunguje

Chuchmi (84)|26.9.2012 00:57
Zdravím, mám problém s nastavením Domáci skupiny který bych celkem rád vyřešil.

Mám domácí síť:

1xPC (Win7 Ultimate - 64bit, pojmenovaný "PC") - připojený přes kabel
1xNotebook (Win7 Profesional - 64bit, pojmenovaný "ULTRABOOK") - připojený přes Wifi
1x router - Asus WL-520GU

Cca před měsícem jsem nastavoval domácí skupinu tak abych si mohl sdílet celé složky, nejprve nefungovala (podobné příznaky jako nyní) ale nakonec po odinstalování Hamachi vše fungovalo. Dnes (anichž bych provedl nějaké razantní změny v systému, nebo v nastavení; když se zamyslím ani Windows se neaktualizoval) nic nefungovalo, zkoušel jsem si s tím různě hrát, četl různé diskuze ale nic nepomohlo.

Popis problému:

1) Mám nastavenou domácí skupinu na PC, ULTRABOOK ji vidí a i se k ní připojí.

2) Na ULTRABOOKu vidím v síti "PC" po kliknutí hodí chybu (viz příloha...)

3) Na PC nevidím v síti "ULTRABOOK" (viz příloha...)

4) Mapy sítě jsou jak na PC tak ULTRABOOKu identické (viz příloha...)


Co jsem zkoušel:

Nastavení (a znovu utvoření Domácích skupin) jsem zkoušel s vypnutým/zapnutým FireWallem, vypnutým/zapnutým antivirem.



Někdo nějaký nápad? Byl bych moc vděčný. Děkuji:)
PC.jpg chyba.jpg NTB.jpg
DrZelenka (2491)|26.9.2012 16:31
Vykašlal bych se na skupinu (taky jsem jednou zkoušel, blbla a nakonec jsem skončil u běžnýho sdílení) a jen nastavil sdílení. Pokud jsou PC a ntb ve stejný síti (což budou) tak se najdou sami přes místa v síti.

Problém s chybovou hláškou vyřešíš tak, že u sdílený složky dáš vlastnosti -> zabezpečení a mezi skupiny s oprávněním přídáš "Everyone" viz. screen. a nastavíš mu příslušná oprávnění.
opravneni.jpg
Chuchmi (84)|26.9.2012 18:57
Díky moc za odezvu. Fajn nápad ale nefunguje....

Jinak když si najdu místa v síti, na Notebooku vidím jak PC tak NTB (po kliknutí na PC stejná chybová hláška).

Místa v síti na PC mi neukáží nic.

Takže další nápady? :D
zsdx (2098)|27.9.2012 13:41
Jasne, zacit znovu a lepe. Doktor ma pravdu :) nejakou domaci skupinu bych neresil a sdileni nastavil rucne.
Zakladem je stejna Workgroup, nejlepe stejne uziv. jmeno s neprazdnym heslem na obou PC a sitove pripojeni typu Domaci sit.

//tak to nejspis nastavujes spatne ;)
Chuchmi (84)|27.9.2012 15:22
To je hezký že byste to nastavili všichni ručně, ale jak jsem psal ikdyž to nastavím ručně tak to nefunguje :)
Chuchmi (84)|28.9.2012 01:02
[QUOTE=zsdx;515278]//tak to nejspis nastavujes spatne ;)[/QUOTE]

Nastavuju to přesně podle návodu co mi hodil DrZelenka:) Jde o to aby někdo kdo do toho vidí nebo VÍ proč se z NTB nedostanu na PC, ať už jde o domácí skupinu nebo ruční nastavení ;), poradil co s tím :P
trodas (1753)|28.9.2012 17:11
Tak tyhle sdílené složky mi nefungovaly nikdy a Vista letěla z baráku. Nakonec Win7 je Vista na dietce, tedy asi to bude přinejlepším mírně problematické vždy.
Jak už ti zsdx doporučil, vykašli se na sdílené složky a sdílej prostě celý disk a bude po problému. S těmi složkami si to nějak moc nerozumí... a zjevně se to za ty roky nezměnilo.
Nic moc povzbuzení, co?
Chuchmi (84)|29.9.2012 17:03
Sdílet celý disk myslíš jak? Pravým sdílení atd....? Protože to taky nejde :) Takže už nevím kde je chyba...
@NUB!5 (81)|30.9.2012 21:08
Zdravím, jednou jsem měl podobné problémy s domácí skupinou ve Windows 7 Pro a podařilo se mi to vyřešit přes diagnostiku sítě. Chyba bude nejspíš v některém z těch dvou počítačů. Na tom ultrabooku při pokusu o připojení k PC to vyhodí chybovou hlášku, na které je zároveň tlačítko "Diagnostika", klikni na něj a pokud systém objeví nějakou nesrovnalost, měl by ti nabídnout řešení, pak se jen drž instrukcí. Pokud nic neobjeví, zkus totéž na tom PC. Diagnostika sítě lze spustit i ručně Start -> Ovládací panely -> Domácí skupina -> Spustit poradce při potížích s domácí skupinou.