reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sekani kurzoru mysi

Zelicko (5)|30.9.2012 11:43
Ahoj Vsem,

Popis problemu:

Mam zakoupeny novy PC kompletne se vsim jsem si ho slozil sam, jenze se mi seka kurzor mysi a to pouze ve windows, dokonce i pri instalaci novych windows se kurzor zasekava aka zmarzava. Jenze kdyz se dostanu do Biosu (UEFI) tak mi kurzor funguje naprosto v poradku, to same kdyz chci nainstalovat Linux tak instalace Linuxu take funguje absolutne bez problemu . Dokonce kdyz si nahraju pmagic do pameti tak se mys v tomto prostredi proste nezasekne .

Zakoupena sestava:

MB: Asus ASUS P8Z77-V LX (verze biosu nejnovejsi), myš: Logitech GX9 aka (Labtec z Tesca), CPU: i7-3770K,2x Corsair 16GB KIT DDR3 1600MHz CL11 XMS3, zdroj corsair HX 750, Grafika MSI N680GTX Twin Frozr 2GD5/OC, SSD disk Crucial M4 128GB, Western Digital Caviar Green 1000GB 64MB cache, skříň Cooler Master HAF 922 . Winfows 7 Profesional aka Windows 7 Ultimate 64 bit

Poznatky co jsem pochytil:

Neni to mysi, mys se ve windows projevuje jakoby byla odpojena a znovu pripojena do USB. Neni to prehrivanim, pc je dokonale chlazene . Pameti jsou v BIOSu nastavene presne podle vyrobce, testovano i s jinyma modulama. Zkousel jsem odpojit SSD a nechat jen Westerna a naopak. Obe myse jsem samozrejme testoval na jinem pc.

Diky za pomoc !
Petroman (131)|30.9.2012 12:40
A tak je to Logitech nebo ten Labtec?

A když jste nainstaloval windows znovu, tak to dělalo okamžitě na čisté instalaci?
Zelicko (5)|30.9.2012 12:56
Je to u obou, dokonce jsem vypozoroval mensi lagy i na klavesnici, ta take nepotrebuje ovladace. Co vsak je zvlastni ze externi disk my passport funguje a pc na nej bez problemu vidi, dokonce z nej prehravam ted i hudbu a nic se nedeje . Windowsy jsem zkousel instalovat dva (oboje original) a furt to same, lagy uz se projevuji dokonce uz pri samotne editaci instalace, avsak v editaci instalace Linuxu je vse v poradku to same pri nabootovani rescue system pmagic .
Petroman (131)|30.9.2012 13:03
Zkuste proházet zapojení do USB, jestli jste to už neudělal. Jinak mě teď nic nenapadá.
Zelicko (5)|30.9.2012 13:08
To uz jsem vsechno udelal, zkousel jsem i kombinace zapojeni USB primo z desky (mys) a USB od skrine (klavesnice) a nic se nestalo .
trodas (1753)|30.9.2012 18:00
Mám neslušný návrh :)
Ta deska ma "obojetný" PS/2 konektor. Co zkusit PS2 myš?

Vycházím z toho, že se Win s něčím "perou". Buď tohle, anebo najít a v biosu vypnout ten PS/2 port.

Další dotaz - jaké je v biosu nastavení ohledně kompatibility USB? A je klávesnice i myš v těch USB konektorech pod tím PS/2 konektorem na zadní straně desky?
Zelicko (5)|30.9.2012 18:25
Takze PS2 jsem dal do pozice disabled a nastaveni podpory na USB mam takhle, Legacy USB support Enabled, Legacy USB 3.0 support Enabled, Intel xHCI Mode enabled, EHCI Hand-off Disabled . USB support mam full initial a PS/2 Key and Mouse support mam Disabled. Zkousel jsem povolit ps/2 a dat redukci na mys ktera nevyzaduje instalaci ovladacu a mys nefungovala vubec. A zaverem jsem ted tohle vsechno zkousel v te pozice pod PS/2 konektorem.
trodas (1753)|30.9.2012 23:51
To teda... sakra práca. Nastavení máš správně, nejede-li to ani v těch USB portech pod PS/2, tak jsem v koncích. Zkus jinou myš...
Nepomůže-li to, tak jinou klávesnici.

Zarazilo mně, že píšeš, že jsi zapl PS/2 podporu a myš (by't redukční, asi jako Logitech MX510, že?) nejede. Nejede ani v DOSu/Linuxu/WinPE - čemkoli do čeho se dá nabootovat z CD?
Jela-li by tam, tak bych navrhnul ji rozjet uninstalem všeho z zařízení k myši v Win, restart, výměna myši a mělo by to fachat.
Zelicko (5)|1.10.2012 12:37
Jsem z toho celkem hotovej, jsem z oboru a tohle me fakt solidne rozohodilo, moje drivejsi zkusenosti se sekanim byla banalita typu spatne OC, preruseny kontakt v mysi samotne i vadny DDR 2 modul. Jenze tohle to je opravdu specialita, vice mene jsem vymyslel prozatimni reseni v podobe USB radice do PCI slotu v kterem me mys jede bez problemu, jsem ted nemocny tak budu mit cas na celkove testovani stability pc . Kazdopadne kdyz me funguje radic, ktery je ovladany stejnym mustkem jako USB tak nevidim problem v HW poskozeni desky. Proste logicky by musela byt poskozena i dalsi cast deksy PCIx, RAM atd., proto tuhle chybu vidim jedine v nastaveni BIOSU, jelikoz v BIOSU mys funguje spravne a v pmagic taky a nyni i pres USB radic . Seka se dokonce i klavesnice, ted jsem to lepe poznal diky radici (mohu na tom pc pracovat), takze to taky poukazuje na problem v BIOSU. Deska samotna ma jiz od brezna vydani 6 BIOSu a popis ma bud improve system stability a nebo Enhance compatibility with some USB devices. Takze potestuji jestli se projevi nejaka dalsi slabina.
trodas (1753)|1.10.2012 13:15
Mně to potvrzuje zlaté pravidlo - držet se PS/2 jako klíště :)
Ale takové řečičky ti nepomohou. Řadič na USB už je docela extrém - zřejmně bude problém v biosu... a ne malý, jestli PS/2 myš nejede. možná by to chtělo se optat jiných uživatelů Asus P8Z77-V LX desky, jak jim šlepe USB myš/klávesnice.
j.albi (476)|1.10.2012 13:51
Otestujte s vypnutou podporou USB 3.0.
B!OH@zArd (58)|31.10.2012 09:24
Tak se pridavam se stejnym problemem, akorat mam bezdratovy set >>LOGITECH<< a dela miu uplne to same, laguje klavesnice i mys, nekdy vic nekdy min, na ten set jsem cetl par recenzi a kazdy si ji chvali i tim ze ma vyborny dosah (cca 10m), ja mam set ccamax 120cm od transmiteru v prime viditelnosti a laguje to jak svin...nahral jsem i nejnovejsi bios a nic se nezmenilo, pak jsem taky vcera zkusil nejaky soft primo k tomudle setu stazeny z logitech stranek ale nepomohlo. A jeste jedna vec se mi stava z externim HDD samosung portable S2 640gb, ze mi obcas nenajede jen v nem cvaka, nebo mi jej samovolne odpoji a pak pripoji, v jinem PC bezi VZDY bez problemu. A dost me to vytaci, zas kdyz to dam reklamovat tak s tim nic neudelaji protoze jim to bude zazrakem vse behat v pohode ... jenom muzem doufat ze to bude biosem a ze vydaj nejakou opravu i kdyz tomu moc neverim kdyz se kouknu ze uz se deska nevirabi, uz jenom doprodavaj zbyle kusy takze podpora bude nula nula prt...
j.albi (476)|31.10.2012 16:54
Podívejte se do Systémových informací na Hardwarové prostředky. Možná tam bude odpověď.
B!OH@zArd (58)|4.11.2012 22:01
Tak jsem se tam podival a vse mi tam vypisuje OK, tak nevim ... dnes jsem jeste nahral novy bios 1404, ale nic noveho... uz fakt nevim