reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

vyber SSD disku pro Windows XP

al_bundak (3)|2.10.2012 11:17
Zdar borci, chtel bych poresit systemovy disk. Kdysi jsem stavel znamym kompy, ale tak 4-5 let se tomu uz nevenuju a ani jsem od te doby prakticky nesledoval vyvoj HW. Ted kdyz jsem zjistil moznost rychlych SSD disku jako systemove, tak jsem neco malo procetl, ale urcite si necham poradit :-) V podstate mam doma uz "parni" technologii a netusim jestli to vubec pujde skloubit dohromady - MB Asus M2N-E s procesorem AMD X2 5200+, 2GB DDR2 RAM a ficim na Windows XP. Takze ma otazka zni jestli vubec a jaky SSD disk je vhodny pro tuhle konfiguraci. Diky moc.
Sommer (384)|2.10.2012 11:38
Tak určitě i na této sestavě dojde v případě použití SSD k nárůstu "výkonu" (v podobě rychlejšího bootování, spouštění programů či loadování u her). Deska má ale jen SATA II porty, takže při použití disku pro SATA III nebude využit jeho plný potensiál.

Hodně doporučované jsou Crucial M4 nebo Samsungy, kde bych počkal na novou řadu 840. Za sebe mohu doporučit i Intel řady 520.
al_bundak (3)|2.10.2012 12:39
Jo, diky ... to jsem rad, ze to jeste nemusim hodit do srotu :-) A jak je s prvotni instalaci a nejakym nastavenim, nekde jsem videl, ze je treba ve Woknech neco nastavit pro spravny chod, BIOS to bude chtit pravdepodobne taky posledni verzi a jeste mi kamos rikal, ze idealni je nastavit Wokna tak, abych swapak nemel na tom SSD disku, ale bokem na flash disku kvuli prodlouzeni zivotnosti ...
Sommer (384)|2.10.2012 12:58
Abych se přiznal, tak s instalací SSD pod WinXP nemám zkušenosti. Nevidím ale důvod, proč by měl být problém. Upgradem BIOSu asi nic nepokazíš.
Co se toho swapu (page file) týče - já osobně ho mám vyponutý úplně, takže to neřeším. Nicméně, pokud bude na jiném disku, tak tomu SSD to životnost trochu prodlouží.
kevin00 (10238)|2.10.2012 17:24
Určitě doporučuji přečíst, např.: Making XP pro SSD friendly. Pro WinXP platí jistá pravidla, která je nutno dodržet.
al_bundak (3)|3.10.2012 09:49
No ty koky, nejak se s tim poperu a diky ;-)