reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ECS A85F2-A mainboard s FM2 soketem - ohlášen že bude :)

trodas (1753)|3.10.2012 16:45
Logicky se na trh s soket FM2 mainboardy chystají další výrobci a ECS se svým A85F2-A mainboardem se přidává. Ale na rozdíl od ostatních se chystá vrhnout na trh něco nevšedního. A sice "zlatý" mainboard, kde vše od kondíků přes cívky po chladiče je "jakoby zlaté". Podle psychologů je fixace na barvy cenných kovů (zlato, stříbro) přiznáním vlastní méněcennosti, kdy se dotační či dotyčné tak snaží překonat svůj méněcenný mindrák tím, že se ověší zlatem (viz. černoši, hnědočeši, atd.)...

Pevně doufajme, že u ECS to není podobné přiznání, ale jen snaha najít marketingovou skulinu na trhu:

[ATTACH=CONFIG]26878[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]26879[/ATTACH]

Slibují individuelně číslované, s zlatým pokovením všech důležitých kontaktů mainboardy. Podporu AMP technologie (no to bychom prosili, když Intel XMP má dávno), nějaký nový a dobrý uEFI BIOS: EZ BIOS s pěkným rozhraním, Win8 podpora ATI CrossFireXTM, PCI Express 2.0 (2x 16x) plus 3x PCIe a 2x PCI a prý až čtyři rozdílné displeje (asi si budeme hrát na raketoplán, doufejme že ne na Challenger či Columbii...), podpora AMD Eyefinity Multi-display a HDMI Deep Color.
Shodně s FM2 až 64G ram (to se nám to pěkně rozrůstá) a to od 1866 do 2133MHz, nebo až 2600MHz při OC... 7x SATA 6 Gb konektorů, 6x USB v3, 8x USB v2, Gigabit LAN a eSATA 6Gb konektory vzadu. Zvlášť HDMI, DVI, D-Sub a Display Port grafické výstupy, 8 kanálové audio.

Čím chtějí zaujmout je tvrzení, že mají nějakou certifikovanou ESC Nonstop Technologii pro "ultimátní stabilitu a spolehlivost" (bla!)... Má řešit problémy dříve, než se objeví (to zní jako země, kde zítra již znamená včera...) - to by mně zajímalo jak. Problém s HW lze řešit toliko výměnou součástky, nebo snížením provozních zátěží, často velmi dramatickým... Tohle jim tedy neskousnu.
Hlavně že tvrdí, že jejich mobo bude fungovat "dlouho poté, co konkurenční mainboardy selhaly" (reliability far into the future, long after competing products have failed) - v ECS to asi kapku přehnali s kávou a redbully... Naplácáním zlaté barvy na součástky se tyto nijak magicky "nezlepší", možná tak leda mírně zhorší jejich chlazení, neb černá barva (např.) docela dobře vyzařuje teplo, o zlaté toto známo není, tak ho naopak dobře odráží, tedy konzervuje stávající stav...

Jediné, co je "nové" je ochrana proti statice na VGA, USB, LAN a HDMI portech. Ochrana podle mně není nic nového, dělala se už před X lety na PS/2 portech, nyní tedy bude i na ostatních. Nu, snad to neublíží ničemu.

Naopak podpora OC s AMD Turbo Core 3 už ublížit může, a to součástkám. Má to nějak "zvýšit Turbo Core výkonostní nárust" pro GPU... Podpora standardně bude pro Open GL 4.2, DisplayPort 1.2 a Open CL 1.1 nebo novější. Stejně tak AMD Universal Video Decoder (UVD) a Video Codec Engine (VCE) pro rychlé dekódování a enkodování videa.

k ECS A85F2-A bude přibalen software THX TruStudio PRO abyste si vychutnali audio přes polymer kondíky, Norton AntiVirus, Muzee, Cyberlink Media Suite a ECS iEZ balík utilit, což je eBLU BIOS Live Update, eDLU Drivers Live Update a eSF Smart Fan.



zdroj: http://en.ocworkbench.com/tech/ecs-announces-first-amd-golden-motherboard-a85f2-a-with-fm2-socket/
ECS A85F2-A FM2 socket 1.jpg ECS A85F2-A FM2 socket 2.jpg
trodas (1753)|1.1.2013 14:07
Rozbalování ECS A85F2-A Golden mainboardu


Přesto, že mně pozlacené věci odpuzují a nemám je v lásce, tak se s Vámi podělím o rozbalování ECS A85F2-A Golden desky - aneb i krabice je zlatá. Mně spíš přesvědčí kvalitní součástky (třeba takové Nichikon LE nebo Samxon ULR polymery) než zlatá barva. Ale jak jsem uznal, jsem zaujatý :)