reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Dotaz na správné zprovoznění zvuku

xxxstalkerx (139)|6.10.2012 20:09
Zdravím,
mám 2x KRK RP6 G2, jde o aktivní monitory, připojené přes cinche do zvukové karty Asus Xonar DX.

http://www.mironet.cz/clicktronic-audio-kabel-jack2x-cinch-propojovaci-3m+dp112640/

http://www.audiotek.cz/product-31197-krk-rp-6-g2

http://www.alza.cz/zvukovy-usb-modul-asus-xonar-dx-xd-d96127.htm

Pouštím si většinou rock/metal z FLACu přes AIMP, bez žádných zásadních úprav (ve Win 7 mám nastaveno ve zvuku formát 24 bit, 48khz, na zvukovce PCM 48khz, hlasitost ve win 16%) a hraji hry (BF3, GW2 a jiné). Jelikož mám aktivní monitory, tak nemá cenu je připojovat přes kvalitnější kabeláž na zesilovač, abych zesiloval šum, který vytváří už zabudované zesilovače v bednách. Můj dotaz zní: jak to celé správně nastavit aby mi audio sestava nehrála jako plastové křápy za dvě stovky? Jen tak mimo, zvukovka mi přijde kvalitou zvuku stejná jako zabudovaná v desce, což bylo zklamání už od začátku co jsem ji koupil, buď jde o nekvalitní produkt nebo to mám špatně nastavené, uvítám Vaši pomoc přátelé.:)

Zde je nastavení beden:
Fox_25 (613)|6.10.2012 21:32
Asi bych se zkusil zaměřit na zv. kartu, jaké má na výstupu co používáš OPA? Ty krky by neměly hrát špatně, jen neutrálně. A ta hlasitost není dobře, snižuje se tím bitová hloubka zvuku.

Nicméně bych se jako první zaměřil na regulaci hlasitosti. Určitě výstup ve win nastavit na 100% protože předpokládám že hlasitost se řídí přes bitovou hloubku u takto levné zv. karty a reguloval bych hlasitost pouze na bedýnkách. Jako další bych zkusil jiný přehrávač, minimálně foobar, optimálně Cisc memory player. Výstup ve win nastavit na 24/196, asio v přehrávači na co nejmenší hodnotu tak aby to nelupalo při práci, resampling na VHQ, zapnout alias, phase: linear, bandwitch: 95. A nevím proč má CMP nastavenou hlasitost na -30, nastavit 0. output v přehrávači samozřejmě 192Khz, nebo maximum co umožňuje zv. karta. Doufám že je to alespoň trochu srozumitelné, případně hodím obrázek s nastavením.

http://www.cicsmemoryplayer.com/index.php?n=CPlay.Download

PS Tento přehrávač bohužel pracuje pouze se soubory wav, flac a cue. Hromadné přehrávání umí POUZE přes CUE soubor. Ale za to hraje velice dobře.
xxxstalkerx (139)|7.10.2012 12:59
Na bednách jsem stáhl hlasitost na minimum, přesně nevím co s tím HF (jak to ovlivňuje vysoké frekvence) stáhl jsem tedy HF na 0. Ve win hlasitost 90 (100% je moc nahlas), výstup 24/192KHz je max. Snažím se přehrát skladbu Disturbed - Liberate: FLAC 44KHz, 1002 kb/s, 25Mb - AIMP s nastavením ASIO na 192KHz, 16 bit mi to normálně vezme, CMP zkončí s chybou, zkoušel jsem různá alba a skupiny, i formáty, flac ani cue mi nechce vzít, viz chybové hlášky dole. Dotaz zní: jde to přehrávat v těch 192KHz, protože ať pustím cokoliv v AIMPu tak to běží v 44KHz - buď je špatně nastavený nebo mám nízkou kvalitu nahrávek. Osobně mi nejvíc vyhovuje ten AIMP, pokud možno bych u něj rád zůstal, tak poprosím o vysvětlení určitých nastavení: v nastavení přehrávání mám možnosti:
ASIO: 192KHz, 16 bit
DirectSound: 192KHz, 32 bit
WASAPI: 192KHz. 32 bit
Moc nerozumím niancím mezi těmito módy nastavení, ani proč ASIO jde jen na 16 bit, není možné jej nastavit. Hlasitost v AIMPu mám na 30%, při 1% není hudba takřka slyšet.

Petroman (131)|7.10.2012 14:02
Moc jsem vás teda nepobral, ale něco vám poradím: Vyhoďte ten křáp od Asus a kupte zvukovku z balanced výstupem, když máte aktivy. Třeba ESI Juli@ se pořád prodává. Na nějakých 192 kHz se vyprdněte. To se používá jen u nahrávání. Je to něco jako víc proužků, víc Adidas.
xxxstalkerx (139)|7.10.2012 15:47
Nerad bych si koupil zvukovku za 3k, kabely a pak zjistil, že to hraje úplně stejně. Neprovozuji to na profesionální úrovni a nejsem audiofil, mám to na hudbu a hry, případně na film když je čas. Upřímně, po koupi téhle zvukové karty a jejím zapojení, jsem nepoznal rozdíl od integrované zvukovky, a dodnes nepoznám. Nevím kam se zvuk může pohnout, když mi teď přijde čistý, hlasitost si vždy nastavím a ekvalizéry nepoužívám.
Fox_25 (613)|7.10.2012 23:57
Tak jsem se koukal a zvukovka umí "jen" 24bit asio a s tím se CMP nespokojí. Asi bych zkusil co radí Petroman a pokud to bude hrát pořád stejně tak bych ji vrátil.

192Khz není špatné když člověk chce po ASIO latenci 2ms bez praskání. O HD audio raději pomlčím.
Petroman (131)|8.10.2012 09:57
[QUOTE=xxxstalkerx;515879]Nerad bych si koupil zvukovku za 3k, kabely a pak zjistil, že to hraje úplně stejně.[/QUOTE]

Jasně. Rozumím. Když ono je tohle hrozně subjektivní. Každopádně by ty reproduktory neměly šumět, bručet nebo něco takového. Když je ticho, tak je prostě ticho. Jestli se něco z toho vyskytuje, tak zkusit to zapojit profi. Zvuk se dá také hodně vylepšit vhodným umístěním reprobeden v prostoru. Chce to laborovat.

Obecně na metal máte špatné bedýnky. Ale že by to mělo hrát jako plasťáky za pár stovek, se mně zdá divné.