reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Software: Linux a klávesnice

Neregistrovaný (0)|7.10.2012 14:56
Tazatel: Ferda

Znění dotazu: Ahoj,moc rád bych pracoval na PC s Linuxem,ale jakmile začne instalace,tak po chvilce kontrolka na klávesnici zhasne a už se nerozsvítí,prostě nefunguje.Když dojde na psaní,nejde.Přitom na stejném železe ve Win jede bez chybně a to včetně XP,Visty i Win 7 a nechápu proč v Linuxu a to v jakékoliv verzi nejde.Na stránkách výrobce je uvedeno,že klávesnice žádný svůj ovladač nepotřebuje.Instaloval jsem vždy 64 bit.Sestava je následující:MB Asus s.1156 Maximus III Formula,CPU Intel Core i7-870-2.93 GHz,HDD WD Caviar Black 500GB SATA,klávesnice Trust GXT 18,VGA ATI Sapphire HD 5870.Ve Win je vše OK.Mohl by mi s tím prosím někdo pomoci,nemyslím že by byl problém v nastavení Biosu.Děkuji za pomoc.F.

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: Linux a klávesnice
xmarek (1676)|7.10.2012 16:00
Dotaz. Co to je za distribuci?

Přesně jak říkáte, klávesnice musí fungovat i na úrovni BIOSu pokud není zakazána. Díval jsem na manuál a pro povolení USB by tam mělo být "Legacy USB Support [Auto/Enabled/Disabled]. Předpokládám, že je to zapnuté, jinak by USB nefungovaly ani ve Widlích. Ale raději to zkontrolujte.
Neregistrovaný (0)|7.10.2012 16:54
[QUOTE=xmarek;515881]Dotaz. Co to je za distribuci?

Přesně jak říkáte, klávesnice musí fungovat i na úrovni BIOSu pokud není zakazána. Díval jsem na manuál a pro povolení USB by tam mělo být "Legacy USB Support [Auto/Enabled/Disabled]. Předpokládám, že je to zapnuté, jinak by USB nefungovaly ani ve Widlích. Ale raději to zkontrolujte.[/QUOTE]

Mám tam auto,nebylo by lepší Enabled?Ale jak říkáš,když to funguje ve Win,tak nevím kde by byla chyba.Zkoušel jsem i starší klávesnici Genius,ve Win jde ,v Linuxu nejde,Bios mám poslední verzi.Asi si Linux ani nevyzkouším.Zatím ahoj.F.