Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 24

Téma: PC pro hraní her v ceně 25 000 - 27 500 Kč

Nováček
    Registrace
    Oct 2012

Zaměření pro: hraní her

Platforma: Intel
    Operační systém: W7
    LCD monitor: 21" - 22"

Poznámky a periferie:
    chtěl bych zkontrolovat takto sestavené PC :

Pamět RAM - Kingston HyperX DDR3 12GB 1600MHz CL9 (3x4GB) KHX1600C9D3K3/12GX
    Pevný disk - Seagate Barracuda 7200.12 1TB, 7200rpm, SATA, 64MB, ST1000DM003
    Základní deska - Asus P8Z77-V LE
    Grafická karta - Asus GTX660 TI-DC2OG-2GD5
    Chladič procesoru - Gelid GX-7
    Procesor - Intel Core i7-2600K
    Zdroj - CoolerMaster GX 650W

případně poradit co byste vyměnili. Ještě bych se chtěl zeptat jakou skříň (bednu) by jste doporučili. Díky
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

Já osobně bych volil v této cenové kategorii AMD HD 7950. GTX660Ti je v poměru cena/výkon slabší, navíc se budou do budoucna hodit větší, propustnější paměti u 7950ky.
    Osobně mám výhrady ke značce Kingston jako výrobci pamětí, hlavně díky tomu, že osazuje levnější paměti a moc dobré zkušenosti s nimi nemám.

Jako Case bych uvažoval nad BitFenix Shinobi, jako tou levnější variantou, Fractal Design Define R3/R4 jako tu dražší. Pokud bys chtěl case do tisícovky, pak slušná je BitFenix Merc Beta.

Občasný diskutér Avatar uživatele mdot
    Registrace
    May 2012

Zacal bych Tim, ze si poridim 1333MHz 1.5V Value RAM, ktere budes pouzivat v klasickem dual, namisto Tebou zvolene do Triple pro s1366 platformu. Jestli pujdes cestou 2x4GB nebo 2x8GB to je uz na Tobe. W7HP maji limit 16GB, ale vzhledem k neomezene debilite her budes jen velmi tezko hledat vyuziti i 8GB RAM. Absenci SSD nepochopim, ale ani vyber HDD neni jestastnejsi. I pres inovaci SmartAlign (tzn. emulace 512 -> 4k) vychazi lepe ST1000DM003 - 7200.14. Cpat na Z77 i7-2600k (HyperThreading - opravdu ho vyuzijes?) neni ten nejlepsi napad a mas-li ho kvuli OC, pote plati, ze sis nevybral ani tu spravnou desku ->zmen na Asus P8Z77-M Pro, lepe vsak na Gigabyte GA-Z77X-UD5H, nebo lepvnejsi UD4. Hry maji problem najit treti a ctvrte jadro, HT jeste neznaji (jsou tupe, hloupe, primitivni ... protoze do toho kecaji i console). Ciste herni CPU zvol i5-3570k. Do budoucna se mu budou hodit maximalne usetrene penize, protoze nejvetsi sila Radeonu (ta nesouvisejici vec o ktere "mluvi" VencaX) spociva v GPU Comp. - OpenCL, Microsoft C++ AMP apod. Naopak GTX660Ti jako takove je pro hrani (1920x1080/1200) mnohem vyhodnejsi, nez-li HD7950. Samotna DirectCU je problematicka v tom smyslu, ze Asus dal poradne nafrak ve vystupech (DP napr. nezvladaji 2560x1440 Eyefinity - pochybuji, ze by HD7950 byla odlisna od HD7970), navic DirectCUII je pomerne hlucne reseni, ale o hluk Ti evidetne nejde. Chapu, subjektivni. Noctua NH-D14 kvuli OC (tichost je az druhorada, dle dotazu), pripadne levnejsiho Xigmateka Gaia + vymenit vetraky (rvou), nebo Freezer 13. Z beznych SOHO znacek verim jen Enermaxu a Seasonic na pude PSU, volil bych EOL-ErPro, nebo Modu82+. Z levnejsiho Seasonic S/M12II-520 520W. Fractal Desing R3 jednoznacne, ale chtelo by to podivat se i na zoubek odhlucneni (tzn. Himuro na HDD a Accelero na VGA), aby investice do R3 mela vyznam, popripade dle chute volit NZXT H2.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Matherdet
    Registrace
    Apr 2011

Citace Původně odesláno od VencaX Zobrazit příspěvek
    Pokud bys chtěl case do tisícovky, pak slušná je BitFenix Merc Beta.
    slušná ,ale hnusná..to bych si radši připlatil za shinobi

Citace Původně odesláno od mdot Zobrazit příspěvek
    Zacal bych Tim, ze si poridim 1333MHz 1.5V Value RAM, ktere budes pouzivat v klasickem dual, namisto Tebou zvolene do Triple pro s1366 platformu.
    Nechápu proč 1333Mhz,ano vím,že nárust výkonu je +/-5% ale Balistix tactical jsou prostě dobrý.

Absenci SSD nepochopim, ale ani vyber HDD neni jestastnejsi. I pres inovaci SmartAlign (tzn. emulace 512 -> 4k) vychazi lepe ST1000DM003 - 7200.14.
    Souhlasím bez SSD kupovat PC v této době je blbost,aspoň tu 64GB m4 od Crucialu bys mohl koupit.

[QUOTE=mdot;515969] Cpat na Z77 i7-2600k (HyperThreading - opravdu ho vyuzijes?) neni ten nejlepsi napad a mas-li ho kvuli OC, pote plati, ze sis nevybral ani tu spravnou desku ->zmen na Asus P8Z77-M Pro, lepe vsak na Gigabyte GA-Z77X-UD5H, nebo lepvnejsi UD4.[/QUOTE
    ]Tady se nesejdem,rozhodně doporučuji na hraní a taktování Asus Maximus IV/V ,na ehw byl test,kde odchylky napětí byly minimální a rozhodně jsi četl mnoho článků o světových rekordech na této desce.Pak je dobrá ještě ASrock z77 extreme-6

S grafikou souhlasím jen bych doporučil jestli mají s Twin frozr 4,je opravdu tichá a ta technologie s výfukem prachu je chytrá ikdyž nevím jestli v praxi zas tak dobře funguje (každopádně až ji koupím tak doporučím )

Noctua NH-D14 kvuli OC (tichost je az druhorada, dle dotazu), pripadne levnejsiho Xigmateka Gaia + vymenit vetraky (rvou), nebo Freezer 13.
    NH-D14 je opravdu dobrý i bez těch drátů zvyšujících odpor a tím i snižujících otáčky jede větrák neslyšně,ale větrák tohodle fóra je Scythe Mugen 3 (ale verze pouze s jedním větráčkem)

Fractal R3 doporučuji,je skvěle odhlučněná,ta moje lehce nekvalitní (může to být horším kusem,stává se),ale radši pro ni jeď autem,protože já jí tahal domů ručně,přes půl hl. města a myslel jsem,že umřu... i s krabicí to má celkem asi 14Kg...

- - - - doplněno - - - -

Citace Původně odesláno od Matherdet Zobrazit příspěvek
    ručně,přes půl hl. města a myslel jsem,že umřu... i s krabicí to má celkem asi 14Kg...
    Proč mi nefunguje citace ?
    Naposledy upraveno uživatelem Matherdet: 09-10-2012 v 12:15 Důvod: Nepřehlednost

Registrace
    Jun 2008

slušná ,ale hnusná..to bych si radši připlatil za shinobi
    Proto jsem jí uváděl až nakonec

RAM: Taky nechápu proč 1333, ale je pravda, že ani ty Tripple Channely jsem úplně nepochopil... Já bych ale šel do klasiky, Ballistix Tactical 1600 MHz CL8 (takové levnější lepší...), popřípadě levnější Corsair Vengeance s CL9.
    Co do chlazení jsem pro Scythe Mugen3/Ninja3/Mine2. Je levnější než D14ka a přitom rozdíl v teplotách a hlučnosti je zanedbatelný.

Proč mi nefunguje citace ?
    Asi máš vypnuté VB tagy. A nebo je to možná tim, že je to vypíná automaticky, pokud máš v příspěvku odkazy na konkurenční weby.
    Naposledy upraveno uživatelem VencaX: 09-10-2012 v 12:27

Registrace
    Apr 2011

Asi máš vypnuté VB tagy. A nebo je to možná tim, že je to vypíná automaticky, pokud máš v příspěvku odkazy na konkurenční weby.
    Holt někdy má jiný web lepší informace,nebo recenzi ,která zde není.A prosimtě kdyžtak kde se zapínají ty tagy...já se radši v nastavení nehrabu,nechci si to pos*at

ed. Jo měls pravdu...už to běží

Registrace
    Jun 2008

Jo, to jsou ty nové úpravy nového VB.

Registrace
    Apr 2011

Jo, to jsou ty nové úpravy nového VB.
    Líbí se mi jak je to udělaný na mobilu....prozatím se v tom moc nevyznám,ale stojí to za to...

Občasný diskutér Avatar uživatele mdot
    Registrace
    May 2012

Vzhledem k IMC SB je to jedno, 1333, na IB si klidne dej nativnich 1600. Na znacce Corsair, Crucial, Kingston nezalezi. Neslo ani tak o Triple, tedy tri moduly, ale slo o 1.65V - to je mnohem podstatnejsi. Verit mi nemusis, to je na tobe, ale nemas pravdu ani s Noctua NH-D14 vs Scythe Mugen3/Ninja3/Mine2. Nedivam se na svet, ze Pepickove miluji A, kdezto Marenky B, ja uznavam pouze fakta (napr.: FrostyTech, HWC ... presvedcit se muzes sam).

Matherdet:
    Nerekl jsem, ze musi byt jen 1333MHz 1.5V (Sandy), klidne 1600MHz 1.5V (Ivy), vykon je stejne +/- stejny a platit za plisek na okrasu, nebo nasiraci soucastku behem procesu usazeni chladice. O pametovem vykonu stejne neni rec, kdyby ano, mluvime o ECC, mem scrubberu, Xeonu E5+ ... jinak to nema vyznam, protoze u pametove narocnych operacich jde primarne vzdy o spolehlivost - pouze jako poznamka.

Kdyz se podivas na "rekordy", tak nemaji s realitou nic spolecneho - casto 1 core, HT off. To neni tim, ze by Maximus byla spatna deska, naopak je vyborna pro OC, ale horsi je to treba s regulaci (obecne Asus jako takovy). Druhou veci je vyvazenost a cena sestavy - puvodni deska byla v podstate low-end, rekneme, ze mnou zminena GA-Z77X-UD5H je takovy mainstream a Tebou zmineny Maximus je "nadsenecka". High-End to neni, tam patri WSka napr.: Asus P8P67A WS Revolution. Nemam namitky co se tyce kvality, jen si myslim, ze neni tak uplne nejvyhodnejsi v celkovem pomeru vuci cene sestavy ~ $1200. Osobne si myslim, ze by to melo byt vyvazene ve vsech aspektech jako celek. Proc priplacet za lepsi desku, kterou stejne adekvatnim zpusobem nevyuzije a setrit na PSU (Enermax Modu87+), VGA (+ Accelero = vyssi OC VGA), malem SSD -> vetsi SSD, kdyz muzu mit lepsi pomer. Hry jsou stejne primarne zalezitosti VGA, CPU hraje druhe housle.
    Its nice to have choices.

Registrace
    Apr 2011

1.Jestli sis nevšim tak ballistix sport mají 1,5V a právě to napětí,ale taky proč brát 1333Mhz když můžeme mít 1600mhz ,že ?
    Jinak venco ted jsem objevil na alfě balistix Tracer ,takže do dalsších sestav dáváme tohle(1,5V;1600Mhz,CL8) http://www.alfacomp.cz/php/product.p...x&SearchType=1
    1. b) Ano o chladič jde,a velmi.Mám Noctuu a vím o co jde,je zbytečné dávat o 500,- více za 2°C který stejně na židli nepoznáš a taky ramky,byl jsem omezen tím chladičem a proto kupoval low profile corsair a teď jak se na to dívám tak kdyby ty ramky měly o několik mm větší pasiv,tak se tam nevejdou.
    2.Ty rekordy u tý desky,jsou jen takovou zajímavostí,a u který jiný desky bylo víc rekordů???Ta deska je malá,kvalitní,a na herní účely high-end(dobré možnosti přetaktování,kvalita,dostatek sata portů,napájecí kaskád a její chlazení,třeba i vzhled atd.) http://www.alfacomp.cz/php/product.p...x&SearchType=1
    3.Vubec sem nerek ze má setrit na psu jinak chladič na GK?, no taktování karty je dle mého blbost,ale když si někdo chce posrat kartu,tak proč ne ,a jelikož tam nemá SSD,tak jsem psal,aby koupil aspoň malý
    Jestli ses z ameriky tak věř ,že tady jsou ceny komponent jiný a krize větší.

Registrace
    Jun 2008

No, jelikož je dražší a jedinej rozdíl je podsvícení, tak nevidím důvod, je tam cpát za každou cenu... Vždyť to jsou jen podsvícený tacticaly, za příplatek 200 Kč to nestojí.

Registrace
    Apr 2011

AAh..shit.. jsem si nevšiml,že tacticaly mají taky CL8... Moje chybka.

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Georginek
    Registrace
    May 2006

Ja vzdycky kupuju sam pro sebe neco extra, tim spis, ze to nema kazdy. Skodovku a LED LG TV a EC zdroj ma kazdy...

1. Sel bych minimalne do 1600Mhz pameti. Jestli mas penize na vic, klidne bych vzal jeste rychlejsi s nizsi latecni. Vyhnul bych se Kingstonum, Zeppelinum, Corsairum a A-datkam. Akora bych pohlidal voltage.
    Tripple Channel ma samozrejme vyhodu v rychlosti. At si rika kdo chce co chce, je poznat ( a nikoliv v benchmarcich) jestli jedou pameti na dualu nebo na singlu. Jestli deska a CPU podporujou tripple, a mam dost penez, tak proc nevzit tripple.

2. Ja vyzkousel snad vsechny mozne vyrobce chladicu a vesmes ty drazsi a Noctua je zatim pro me "the best". Kvalita je tam znat..... U slusnych desek "nekoliduje "slusnej chladic"" s RAMkama. U Noctue mam zkusenosti s tim, ze v support listu nejsou podporovany (teda ze se tam nevlezou), nicmene v 90% pripadu to koliduje pouze s vetrakem nikoliv s pasivem, a u Noctuy se da vetrak soupnout nahoru, takze neni problem.

3. Ja osobne by sem sel jen do Nvidie, i kdyz je Ati treba o 2-3% lepsi porad je to Ati a to mi nesmi do baraku ze spousty duvodu. Kdybych si ted kupoval grafarnu, pujdu do 660Ti ci GTX570......

4. Nechapu nepritomnost SSD

5. Vyber Seagate neni zrovna stastny. Jestli tak, tak alespon 2TB a s 1 plotnou, na to si dej pozor.

6. Ke zdroji nemam namitek, nicmene ja bych volil modularni, dej ale pozor ja mel 4 CM a u vsech byly hlucne motorky ventilatoru ( u me nejhlucnejsi komponenta )

K taktovani GK: Nevidim jedinny duvod. Odpalit se muze stejne jako GK klidne deska, pameti, CPU. SB i NB. Kdyz se to dela v rozumnem nastaveni, vubec bych to neresil. Samozrejme doporucuju koupi OC edice treba od MSI Military Class, kde je karta natocena uz od zakladu, ale jde to jeste dal. Kazdy cip ma nejaky maximalni napeti na jadre a je nutny si ho zjistit pred OC.......
    Jinak kdyz by si spalil GK pri brutalnim OC, stejne ti tu reklamaci uznaj

7. Hry jsou zalezitost nikoliv GK, ale predevsim CPU, GK a zakladni desky. Jestli mas shit komponentu, zdrzuje ostatni........

Registrace
    Apr 2011

Georginkova rada jinýma slovama:Zavolej NASA a popros o jednu místnost počítačů,že peněz mám dost
    S tou grafikou bych nesouhlasil

Citace Původně odesláno od Georginek Zobrazit příspěvek
    Ja vzdycky kupuju sam pro sebe neco extra, tim spis, ze to nema kazdy. Skodovku
    A co je auto který nemá každý (vezměme třeba něco normálního co vymění Passata,klasický rodiný auto s cenou do 750K) ??
    Naposledy upraveno uživatelem Matherdet: 09-10-2012 v 21:42 Důvod: Smajlík chyběl

Registrace
    Jun 2008

A co je auto který nemá každý (vezměme třeba něco normálního co vymění Passata,klasický rodiný auto s cenou do 750K) ??
    Třeba Alfa Romeo 159... není to tak běžný auto (teda aspoň u nás) narozdíl od Oktévek, Superbů a Passatů.

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. PC pro hraní her v ceně 22 500 - 25 000 Kč
    Od JackFlash v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 50
    Poslední příspěvek: 14-05-2012, 12:07
  2. PC pro hraní her v ceně 22 500 - 25 000 Kč
    Od Pechy91 v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 16-02-2012, 20:57
  3. PC pro hraní her v ceně 7 500 - 10 000 Kč