reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sluchátka za cca 1000 Kč

VencaX (3686)|8.10.2012 16:21
Zdravím,

přemýšlím o koupi nových sluchátek na běžný poslech. Nechci nic megalomanského, ale zase nechci nic "od vietnamce" a příliš se ve sluchátkách nevyznám. Mám pár zkušeností právě se sluchátky od AKG, Kossu a Sennheiseru, ale zrovna u Kossu se mi nic nelíbí. Zalíbily se mi:

AKG K 511, K 512 MKII a K 514 MKII
Sennheiser HD 205 (možná je i jedna z verzí HD 202)

Zatím se přikláním k těm AKG, protože jsem jich už pár na hlavě měl a ten zvuk se mi líbíl, každopádně když se podívám na ty troje, tak rozdíl cca 700,900,1200 Kč... ty K 512 se mi líbí asi nejvíc, ale právě se chci zeptat, jestli je mezi nimi nějaký výrazný rozdíl? Když si otevřu jejich parametry, tak je tam rozdíl akorát v délce kabelu (nepodstatné), frekvenčním rozsahu (ještě pořád mám mladé uši :) ), citlivosti a v tom, že K 514 jsou polouzavřené a ostatní uzavřená. Mohl by mi to někdo vysvětlit tu citlivost a rozdíl mezi polouzavřenými a uzavřenými sluchátky?

Měl by někdo srovnání s těmy Sennheisery, jestli se vyplatí? Jsou cenově mezi K 512 a K 514. Mě se ale zdá, že správná volba pro mě budou ty 511 nebo 512, se kterými bych se vešel do tisícovky...

Vím, že by to chtělo zajít někam do krámu a poslechnout si je, že to by bylo ais nejlepší řešení, ale nevím, kde v okolí Plzně bych takový obchod našel a do Prahy se dostanu tak jednou, dvakrát za rok...
Matherdet (955)|8.10.2012 20:56
Hehe...muj prispevek nebude davat moc smysl ale treba poradi.Styl maji Wesc-banjo,urbanears plattan jsou o trochu lepsi ale stale nae limit, se trema kamaradama jsme se dohodli na tom ze sluchatka philips(nevim presne model ale maji je vystaveny v datartu) jsou dobra,beats nemam rad ale g teto relaci nemaji nabidku,takze tu nic,rozhodne me ale nejvic nadchly bosy z iStyylu ale jejich cena 3k je opravdu neprivetiva p.s. Ty philipsy jsou v datartu za 990 jinak >1800
VencaX (3686)|8.10.2012 21:20
Tak víš co, kdybych vyl nadšenec, tak si za ně připlatím a koupím něco už fakt kvalitního okolo dvou, tří tisíc, ale chci něco v tomhle stylu (protože ty klasické, ve stylu Porta Pro, mě tlačí na uši) a nechci koupit zase něco úplně obyč za pětikilčo.
speedsnail (4876)|9.10.2012 00:10
Co to má být za typ a na jaký poslech? in-eary, na uši, kolem uší (velké)?

Doma mám AKG K512, na svojí cenu hrají výborně, mají snahu o vyrovnaný přednes, takže žádné extra basy, slušné výšky a když se pořádně vybudí, tak hrajou čistě i při fakt brutální hlasitosti (to už štípe do bubínků). Problém ale je, že nejsou moc pohodlné. Po delší době (cca 4+ hod) z nich bolí uši - náušníky jsou jen středně velké, takže nejsou na hlavě kolem boltců, ale tlačí na ně. Jo a za 2 roky uz mi na nich popraskala ta koženka. Koupil jsem je za 600 takze v zadnem pripade nelituju, ale maj proste svoje mouchy. Jestli tě tlačí porty, tak na tyhle zapomeň.

Velmi pohodlné velké domácí otevřené sluchátka jsou AT-AD300. Ty má kamoš, hrajou krásně a jsou neskutečně pohodlný. Ty je snad příjemnější mít na hlavě než bejt bez nich :) Akorát jsou už drahý.

Jinak za +-litr bych si já jednoznačně koupil vSonic GR4. Imho nejkvalitnější zvuk za tyhle prachy budou mít špunty. A s pohodlností špuntů jsem nikdy neměl problémy (mam je často v uších celej den), tyhle maj navíc luxusní set nástavců, takže by měly sedět snad každýmu.
VencaX (3686)|9.10.2012 06:42
No tak myslel jsem, že to všem dojde - kolem uší.

Špunty mám a jsem s nimi spokojený, ale právě chci něco na byt... sluchátka na uši mít nemůžu protože všechny mi prostě vadí, takže hledám něco kolem uší. Nejlepší by bylo přímo si je zkusit, ale prostě nevím kde. Ale dík za reakci :).

EDIT: A náhodou nemáš srovnání s K511 nebo K514? Mě jde o to, jestli se vyplatí si připlatit, když rozdíl je tam akorát ve frekvenčním rozsahu (kde stejně ty okraje už lidské ucho slyší docela špatně) a citlivosti (kde nevím, co ton rozdíl přesně znamená). Pak akorát v materiálu náušníků a barvě, což nejsou tak podstatné věci.
VencaX (3686)|11.10.2012 20:14
Tak AKG 512 MKII mám doma a jsem nadmíru spokojen. Zvuk přesně takovej, jakej jsem chtěl, žádné ultravýrazné bassy. Prostě takové přesně akorát.
Děkuji za pomoc :).
Matherdet (955)|11.10.2012 20:38
Tak to za tebou asi pojedu si v nich něco posloechnout :D se značkou AKG zatím nemám zkušenosti...
VencaX (3686)|11.10.2012 21:45
Já jsem měl zkušenosti s AKG K121 a K242 HD, ale to jsou studiovky za slušný peníze... co se týká levnějších modelů, jako právě K512, tak ty jsem neslyšel... ale jsou dost velký, aby se mi do nich vešly uši, hrajou fakt pěkně, na tu cenu určitě, takže já jsem s nákupem maximálně spokojen :).
speedsnail (4876)|11.10.2012 22:57
Tak to máš buď malý uši, nebo jsou MKII větší :thumb
VencaX (3686)|11.10.2012 23:11
Mám je na uších od cca od 5 večer do teď, suprovej pocit z nich. No a že bych měl nějak malý uši, to zas nemám, takže buď máš velký uši nebo jsou MKII větší :D.