reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

pomoc s vyberom IPS

desann (3)|8.10.2012 19:51
Zdravim,
riesim problem vyberu dobreho IPS full hd (16:9) 23-24" monitoru okolo 200-250eur, vrchna hranica 400eur.
Hned na zaciatku chcem povedat ze nie som ziadny profesional len bezny uzivatel...
potrebovat ho budem na multimedia tj. internet, filmy, rekreacne hranie - teda nie som ziadny progamer, preto nepotrebujem nulovu odozvu, staci mi len taka prijatelna aby som pri beznom hrani neregistroval vyrazny ghosting alebo nieco ine co by mi kazilo z hry zazitok. Ide mi hlavne o kvalitne, verne farby, aspon priemerne podsvietenie a peknu ciernu + dobry kontrast- teda aspon v ramci moznosti IPS technologie... Na ergonomii nebazirujem...

precitanych mam uz asi milion recenzii, radil som sa vo vela forach a moj momentalny favorit na zaklade odporucani je LG IPS235P. Viem ze je dost lacny na moj rozpocet, dokonca ma to az trosku desi ze je to pomerne najnizsia cenova kategiria IPS monitorov, ale vraj patri medzi tie najlepsie v porovnani aj s drahsimi modelmi...

chcel by som sa aj vas tu spytat ci je to dobra volba, ci mate nejake skusenosti s nim, popripade odporucit iny (a aj zdovodnit preco)


dakujem



edit: este ma celkom zaujima Philips 235PQ2EB, ono vlastne sa nemozem rozhodnut medzi tymto philipsom a LG. niekde pisu ze je lepsi ten, inde ten....
VencaX (3686)|9.10.2012 13:36
No... IPS235P mám a jsem s ním spokojený. Co se recenzí týká, tak oproti Philipsu je prý "chatrnější" - tedy co se týchá "kývání" na stole, ale ničeho takového jsem si nevšiml. Stojí pěkně, barvy má slušné, je pravda, že podsvícení je "všelijaké", prostě takové průměrné. Ale za tu cenu je hodně slušnej.
Co se Philipsu týká, tak s ním zkušenosti nemám, zle podle recenzí a zkušeností uživatelů je o něco lepší, celkově, taky je o něco dražší... podle mě ať vybereš kterýkoli, tak chybu neuděláš.
Fox_25 (613)|9.10.2012 20:30
Já včera přešel z CRT na LCD. Koupil jsem si LG IPS234 a musím říct že jsem pozitivně překvapený. Barvy v základu slušné, nepřepálené, k tomu všemu jsem si vybral kousek kde nejde pozorovat prosvítání. Dokonce jde nastavit tak že obraz nevypaluje sítnici a je hezky matnější. Odezva je horší, když člověk jezdí po ploše myší tak se samozřejmě maže a když teď píšu tak se panel kývá. U filmů je odezva OK, nemaže, u her které mají alespoň 40FPS to už vidět jde, ale žádná hrůza. Na běžné užití je asi dobrý, ale bude třeba vybrat osobně v obchodě kus který nebude prosvítat. Já vybíral ze třech kusů a jen jeden byl OK. Za 4000 je vážně slušný.

Ale přiznávám že půjde z domu jen co si našetřím na něco jiného, přijde mi že PVA má obraz mnohem jemnější a blíž CRT. K tomu to rozlišení je strašné, fullhd je hrozná nudle.
Pavel Zubatý (7)|11.10.2012 22:02
Několik měsíců mám IPS231P-BN. Žádného prosvítání jsem si nevšiml, má to 5ms odezvu, tak na filmy a nějaké běžné hraní to jde. Barvy, pozorovací úhly i spotřebu to má pěkné. Písmo je krásně ostré a dostatečně velké i ve standardní velikosti (u Full HD je 23 " minimum). Tento model má navíc pivot, což využívám třeba při prohlížení skript.

Co se mi teda nelíbí:
1. třes obrazovky (stačí drcnout do stolu, ale nějak jsem si zvykl)
2. modrá dioda (stačí přelepit tlustou izolačkou)
3. vysoký jas (stačí používat utilitu f.lux)

Někomu teda může chybět HDMI.

Je to teda jedno z nejlevnějších IPS monitorů (od 160 € nebo 3800 Kč):
http://lcd-monitory.heureka.cz/lg-ips231p/
resp.: http://lcd-monitory.heureka.sk/lg-ips231p/
VencaX (3686)|11.10.2012 22:18
[QUOTE=Pavel Zubatý;516163]
Co se mi teda nelíbí:
1. třes obrazovky (stačí drcnout do stolu, ale nějak jsem si zvykl)
2. modrá dioda (stačí přelepit tlustou izolačkou)
3. vysoký jas (stačí používat utilitu f.lux)

Někomu teda může chybět HDMI.[/QUOTE]

Vzhledem k IPS235P:

1. bod tak nějak zůstává, možná trochu omezen, ale nemám srování - a není to až tak hrozné.
2. bod je vyřešený v OSD menu, kde jde vypnout svícení diody.
3. bod také souhlasím... v noci při vypnutém okolním světle má dost vysoký jas... ocenil bych nižší.

Má již i HDMI.