reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Připojení třech ventilátorů na jeden DMI konektor na desce

BM (19)|9.10.2012 11:20
zdravim,
chtěl jsem se zeptat, jestli je možné zapojit tři větráky na jeden konektor na desce..ted tam mám připojené dva přes rozvojku. Šlo by na jednu větev té rozdvojky připojit další rozdvojku, takže bych vlastně mohl připojit větráky tři?...je to technicky možný?

Desku mám ASUS M4A88TD-V EVO/USB3
Větráky 2x Noctua NF-P14 FLX a 1x Noctua NF-P12

...ted tam mám na jeden konektor připojený NF-P14 a NF-P12 a potřeboval by sem tam eště připojit tu druhou NF-P14.

Díky za odpověď
johny__g (6387)|9.10.2012 12:47
V manuálu k desce by mělo být popsané, jaký proud je deska schopná dodat na jeden konektor. To samé máš na větráku.
JuraS. (215)|12.7.2013 09:24
Připojím se k otázce. Nejsem tak kovaný v elektrice. Ve skříni mám z výroby osazenou jednu pozici ze dvou na čelní straně skříně. Od výroby je osazen "tupý" větrák který bych rád vyměnil za říditelný. Otázka zní jak deska řídí otáčky ventilároru když bych osadil obě pozice ventilátory s regulací zapojených cestou Y.

---------- Doplněno v 09:24 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 09:24 ----------

Připojím se k otázce. Nejsem tak kovaný v elektrice. Ve skříni mám z výroby osazenou jednu pozici ze dvou na čelní straně skříně. Od výroby je osazen "tupý" větrák který bych rád vyměnil za říditelný. Otázka zní jak deska řídí otáčky ventilároru když bych osadil obě pozice ventilátory s regulací zapojených cestou Y.
johny__g (6387)|12.7.2013 11:00
Nejsem si jistý že chápu. Jestliže zapojíš věrák řízený termistorem, nemusí tě zajímat co dělá deska. Otáčky si hlídá větrák dle teploty. Nebo co máš na mysli tupým větrákem a tím řiditelným?