reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

MAC nebo PC na grafiku

skold (14)|10.10.2012 10:34
Zdravím Vás, vím, že tohle téma se řeší všude a několikrát, ale přesto mi to nedá se nezeptat. Sháním nový počítač, na kterém budu dělat grafiku v CS6 (photoshop, illustrator, indesign). Potřebuji od něj spolehlivost, pevnou konstrukci, reprezentativní vzhled (kvůli jednání) a samozřejmě dostatečný výkon. Hry na PC nehraji, na to mám PS3, takže se jedná čistě o pracovní nástroj. Vždycky jsem byl zarytý PCčkář, ale postupem času se mi začal líbit macbook pro hlavně kvůli spolehlivosti, rychlosti a samozřejmě i vzhledu. Pokud bych měl nastínit konfiguraci macbooku, bylo by to asi takhle: MacBook Pro 15" Quad-core i7 2.2 GHz/4 GB/500 GB/HD 6750M (s tím, že bych dokoupil pamět na 8 GB). Co se týče PC, uvažuji o tomhle (mám teď DELL a jsem s ním maximálně spokojený, takže bych asi volil podobně): http://www.alza.cz/dell-inspiron-752...ny-d342974.htm , nebo Lenovo: http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-y5...ay-d348520.htm
Co myslíte? Ještě doplním, že rozpočet je max 35 000 - 37 000 Kč. Co byste zvolili, případně jaké máte zkušenosti? Většina lidí kolem mi doporučuji spíš apple. Předem díky za odpovědi a názory
xxviktor (406)|10.10.2012 18:04
Prvně si udělej jasno, jestli chceš desktop nebo notebook. To tu nikdo jiný vědět nemůže.
skold (14)|10.10.2012 18:34
tak to se omlouvám. Samozřejmě se jedná o výběr notebooku.
dzandra (1368)|11.10.2012 08:20
Abych se přiznal v mé blízkosti je hromada lidí, kteří neví co s penězi. Část z nich si musí koupit cokoliv od jablíčka, protože je to modní a in. Očividně důvody těch co Vám doporučují apple, Vás nepřesvědčili , a proto jste tady. Můžu se zeptat jaké důvody byly doporučující aplle ? Na druhou stranu jsem zarytý pcčkář a hatejabkář.

S tím vzhledem to je ošidné , každému se líbí něco jiného, já jsem zastánce krásné, hranaté, masivní, T-řady od lenova, která mi připadá vážně pěkná(problém s rozlišení max 1600x900), ideapad zakulacený design se mi osobně třeba vůbec nelíbí.
Co třeba HP ELitebook 8570w pak možná SONY SE2V9E
skold (14)|11.10.2012 08:36
Děkuji za reakci. Můj osobní postoj k apple je podobný asi tomu Vašemu. Vždycky mi to přišlo zbytečné kupovat si počítač, který je stejně výkonný jako klasický notebook, jehož cenovka je však o polovinu nižší. Situace je taková, že mi můj DELL dosluhuje a byl jsem s ním opravdu spokojený, protože funguje celých pět let a když pominu menší upgrade v podobě větší RAM paměti a koupě nového harddisku, nebyl s ním nejmenší problém. Ve své době stál kolem 40 000 a peněz vůbec nelituji. Ve svém okolí jsem obklopen spoustou lidí, kteří mají macbook pro a tak s výběrem nového notebooku jsem se ptal i na jejich zkušenosti a začal jsem zvažovat jeho koupi. Jejich argumenty jsou podobné - perfektní systém, který běží stále stejně bez nějakého zpomalování i po dvou letech a minimální nároky na grafickou kartu a operační paměť, který systém potřebuje, tudíž lze tyto věci efektivně využít pro práci. Dále pak precizní dílenské zpracování, reprezentativní vzhled, vysokou výdrž baterie a také je to prý stroj vhodnější na grafiku než klasické PC. Musím se přiznat, že tyto důvody mě nahlodaly a začal jsem o něm uvažovat. Stále mi to ale připadá jako plýtvání penězi, ale zase nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci. Pokud by ten mac vydržel stejně jako DELL, peněz litovat nebudu, ale je otázka, zda-li notebook za 20 000 Kč nevydrží stejně dlouho...
dzandra (1368)|11.10.2012 09:10
Už jsem to jednou psal, mám R60 (5-6 let) funguje bez problému, pak mám T61(taky kolem 6 let) a ta zažila věcí a funguje maximálně spolehlivě, s10 už ani nevím jak dlouho u té jsem nalomil pant, ale šlape, E520 tu mám tak na lítačku s i5tkou aby se na tom dalo sem tam něco udělat, ve skříni mi leží dva travelmate 56xx řady, jednomu odešel display jednomu se zlomily panty. Takže si myslím, že nb pokud se s ním zachází slušně nějakou dobu vydrží.

Možná se pletu, ale koukám na ty Macy , mám na alfě vybrané jen mac a rozlišení u všech pokud za něj nechcete dát 60t je 1440x900 , a to i u 15tky. Nehodilo by se Vám právě proto, že chcete dělat s grafikou 1920x1080. Takže nějak nevidím to lepší na tu grafiku.
Navíc tu je porovnání macu a hp na grafiku a raději bych si vzal to hp kvůli quadro GK. ALe to je čistě můj postřeh
xxviktor (406)|11.10.2012 19:53
No u Maca je to spíš o té platformě, jestli jsi fanoušek os X. To, že jsou na grafiku lepší, je imho tak maximálně nějaká nostalgie a památka na dobu, kdy si v Apple dělali i vlastní procesory. V dnešní době, kdy používají klasické procesory od intelu nevidím jediný důvod, proč by tomu tak mělo být.
Salamander (6177)|11.10.2012 21:15
Pořád používají hodně kvalitní displaye ... ale jinak to vyjde nastejno
a imho co se té ceny týče, zase tak předražené MACy nejsou, když berete v ohled i kvalitu zpracování
dzandra (1368)|12.10.2012 08:24
[QUOTE=Salamander;516159]Pořád používají hodně kvalitní displaye[/QUOTE]

Práve že displaye mají úžasné o tom bez debat, proto mě zaráží to rozlišení :notsure
skold (14)|12.10.2012 09:49
to xxviktor: žádný fanoušek os X. nejsem, spíš mi jde o to, aby mi notebook poskytl vše co potřebuju a byl spolehlivý. Na platformě mi nezáleží, když bude vše fungovat 100%, člověk si zvykne na cokoliv, si myslím.
to dzandra: Rozlišení zde určitě hraje roli, o tom žádná. Na nynějším notebooku mám 1440x900 a přijde mi to tak akorát. Mám strach, aby na displeji s větším rozlišení nebylo vše zbytečně malé. Opravte mě, pokud se pletu, ale na 2D grafiku nepotřebuji žádnou výkonnou kartu. Photoshop sice nabízí od CS4 podporu 3D karet, ale bohužel nevím, jaký to má efekt na práci a jak moc je se zapnutou akcelerací program rychlejší... Nemáte s tím někdo prosím zkušenost?
zsdx (2098)|12.10.2012 09:50
[QUOTE=dzandra;516199]Práve že displaye mají úžasné o tom bez debat, proto mě zaráží to rozlišení :notsure[/QUOTE]

A jak by ti jinak prodali svuj uzasny Thunderbolt displej za $999, kdyby neco podobneho montovali primo do notasu ;)
Salamander (6177)|14.10.2012 18:19
jinak MAC si drží i při vysokém rozlišení všechno písmo i ikonky dostatečně velké :)
a dá se k němu připojit jakýkoliv monitor s DP, k Airu normálně doma připojuju Dell U2412M