reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

HP Elite 7000 Microtower PC chybajuca virtualizacia v biose

martink82 (4)|11.10.2012 13:36
Dobry den,

mam pocitac HP Elite 7000 Microtower PC, ktory obsahuje CPU Intel Core i7 2600 Sandy Bridge. Tento CPU ma podla http://ark.intel.com/products/52213 povolenu virtualization technology. Podla http://bizsupport1.austin.hp.com/bizsupport/TechSupport/Document.jsp?objectID=c01898970&lang=en&cc=us&taskId=101&prodSeriesId=4025605&prodTypeId=12454 by mal aj pc ako taky mat moznost v biose zapnut virtualizaciu. Moj problem je, ze to moje PC tam taku moznost v biose. Mal by som mat najnovsi bios.

Chcem sa preto opytat, ci existuje nejaka moznost ako by sa dala virtualizacia povolit. Napr, nastvenim nejakych jumperov na doske alebo nahratim nejakeho ineho biosu, ktory tuto moznost ma? Tiez by ma zaujimalo preco to nevidim v biose, ked cpu to podporuje? moze to byt tym, ze to nepodporuje doska alebo ine sucasti?

vdaka za rady.
dzandra (1368)|11.10.2012 14:06
A nepřehlídl jsi se , podle toho to tam opravdu musí být.
martink82 (4)|11.10.2012 14:30
Nie, pozeral som to snad 10 krat, ale nepribudlo to tam :) .. v tom linku, ktory som posielal o tom biose je poznamka: NOTE: Support for specific Computer Setup options may vary depending on the hardware configuration. Cize ako keby zaviselo este aj od hw konfiguracie ci sa tam nejake moznosti zobrazia alebo nie.
zsdx (2098)|11.10.2012 17:35
Chipsety rady 5,6 a 7 by mely podporu VT-d mit vsechny, procesor taky, takze chybi treti do party - BIOS. Zkus se zeptat na HP, co ti k tomu sdeli. Nebo se obrat do sede zony s zadosti o unlock polozek BIOSu, videl jsem to casto u notebooku.
martink82 (4)|12.10.2012 11:10
v hp mi odpisali, ze ked to nie je v biose, ze sa to neda, ale ja sa s tym nejako neviem zmierit..nechapem preco by to zakazovali.. unlock biosu znamena, ze sa upgradne nejakou inou verziou alebo sa na doske nastavia nejake prepinace? alebo je to nejaky tazky hack? vedel by si mi pls. prip. pomoct kontaktovat tu sedu zonu? :)