reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Upgrade PC

Adamis (30)|31.1.2013 14:16
Vím, že nejste příznivci AMD procíků, ale potřeboval bych ještě poradit nějakou slušnou základovku, která zrovna tohle podporuje a nějakej slušnej procík od AMD. [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
erik555 (158)|31.1.2013 14:21
tak nejakej slusnej AMD procak je FX 8350...sice viac zere v zatazi, nez Intel, ale tebe o to stejnak nejde.
Adamis (30)|31.1.2013 14:24
A nějaká základovka?

---------- Doplněno v 14:24 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 14:23 ----------

To je 8-jádro. Lepší je podle mého tenhle. http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051450040000001I75
erik555 (158)|31.1.2013 14:42
V pomere mozno ano.
elpsycho (1602)|31.1.2013 22:23
Nejsou jádra jako jádra, u AMD jsou to spíše skorojádra, kdy vždycky dvojice jader sdílí určité výpočetní jednotky. Takže to jejich FX4000 je srovnatelné spíš s Core i3, tedy dvoujádrem s hyperthreadingem. Nicméně Core i3 3220 na 3,3 GHz je rychlejší než toto na 4,2 GHz, zejména ve hrách. Taky má podstatně menší spotřebu, takže tvůj výhodný objev není zdaleka tak výhodný, jak by se mohlo zdát...
Adamis (30)|1.2.2013 09:40
Ten procík potřebuju i na serverování a jak je známo, AMD jsou určená spíše na serverování (hrám konkuruje Intel). Potřebuju aby jste mi poradili nějakou slušnou základovku k tomu AMD, protože původně jsem vybíral k Intelu. Předem díky.
Adamis (30)|1.2.2013 09:53
Ještě jsem chtěl jenom říct něco k Sapphire HD 7850. Na Alfa.cz má fotku, která je označená jako 1GB. Na netu je se stejnou fotkou, za stejnou cenu, ale 2GB. Tak bych se chtěl zeptat jestli s tím máte někdo zkušenost. Díky [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Základovka, co vy na ní? [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
r34ktor (7477)|1.2.2013 16:07
Protože se vyrábí i 2GB varianta.

Spíše bych bral něco z ověřených modelů desek:
ASUS M5A97 R2.0
ASUS M5A97 EVO R2.0
Gigabyte GA-990XA-UD3
elpsycho (1602)|2.2.2013 06:17
[QUOTE=Adamis;524871]AMD jsou určená spíše na serverování[/QUOTE]Čím jsou podle tebe vhodnější pro serverové využití? Pokud viděls nějaký relevantní test, hoď sem odkaz prosím, docela by mě to zajímalo. Kdyžtak bych raději koupil FX4300 nové architektury Piledriver (jádro Vishera), než topící zmetek FX41xx architektury Bulldozer (Zambezi). Což nic nemění na tom, že jako jediný výhodný AMD procesor mi momentálně připadá Athlon X4 750K pro FM2 socket, ostatní jsou prostě pořád moc drahé na to, jak jsou pomalé.
VencaX (3686)|2.2.2013 12:13
Mě se zdá, že 4-jádrový Intel bude skoro na vše výkonnější než 4-jádrové AMD a je skoro jedno, jestli je AMD spíše na "serverování" (i když nevím, co je to za kravinu). Intel má "výkonnější architekturu", takže takové 2-jádro s HT od Intelu je výkonnější než 4-jádro od AMD ve všech jedno a dvoujádrových aplikacích. Já bych třeba 8-jádro od AMD pořídil na PC určené na grafiku a střih videa, kde ty aplikace umí využít všech 8 jader procesoru a pak se ten CPU vyplatí třeba oproti stejně drahým i5kám, ale když chceš stejně kupovat 4-jádro, tak mi AMD nepřijde úplně optimální (vlastně až asi na tu X4 750K, jak píše kolega nade mnou, ale to také není žádná sláva).

Pokud "serverování" není nejhlavnější požadavek, kterým jsou pak hry, já osobně bych vzal tu sestavu s i5kou.
Adamis (30)|17.3.2013 11:49
Ještě jednou zdravím. chtěl jsem se zeptat jestli se mi všechny komponenty vlezou do skříně. (viz. košík) [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
kevin00 (10238)|17.3.2013 19:57
Což o to, vejít se Ti tam budou ...
Adamis (30)|17.3.2013 20:07
Tak to je supr. :)
VencaX (3686)|17.3.2013 20:09
Jestli 6vláknový AMDčko, tak jasně FX-6300. Založený na novější a výkonější architektuře (pořád ale bude ve srovnání jádro na jádro výrazně slabší než třeba i5-3350P + pořád nechápu, co tě vede k názoru, že bude AMD nějak výrazně výkonější na serverování) a ještě k tomu levnější a s menší spotřebou.
Trpasek (70)|17.3.2013 20:18
Také nechápu, proč zrovna architekturu bulldozer. Proč platit za větší spotřebu a menší výkon, když zmíněná i5-3350P bude mít nižší spotřebu a vyšší výkon. Já osobně se přikláním pro sestavu s i5. Řešení s AMD je velice nelogické. A vysvětlení typu "lepší serverový výkon" - Ne!
VencaX (3686)|17.3.2013 20:28
Hlavně AMD nepředvedlo zatím nic, co by bylo ve hrách výrazněji výkonnější než jejich přestárlý a přesto pořád prodávaný Phenom II X4. Problém je ale to, že tenhle CPU hravě strčí do kapsy i dvoujádrová i3-3220, pokud jde o hry a je jedno, kolik to AMDčko bude mít jader. A i5ka na tom bude ještě daleko líp a s výrazně nižší spotřebou (takže jestli platíš učty za elektriku, tak to poznáš). I když stejně myslím, že je to jak mluvit do dubu, ale co se dá dělat...
jurcja1 (5)|19.3.2013 11:37
Zdravím,
v případě, že se ti nechce investovat do ssd, tak doporučuji tento 2plotnový 2TB disk. Je rychlý a tichý. SATA III.
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Adamis (30)|24.3.2013 09:51
Zase nechápu co všichni mají proti AMD. Kolega má to snad nejlevnější 6 jádro od AMD s jádrem Zambezi, potom Sapphire Radeon HD 6670, která není taky žádná sláva a Hitman Absolution mu jede na 110 fps, což si myslím, že na takový procesor a grafiku je celkem úspěch. (ramku má 6gb). Sice vidím, že neradi slyšíte o AMD, ale jdu do toho. někdo říká, že je lepší AMD, někdo zase že Intel. Je to snad nekončící válka názorů. Raději jsem vybral tedy FX-6300 s jádrem Vishera. Nemá to aspon takovou spotřebu. A ano elektřinu platím já. :D
Salamander (6177)|24.3.2013 10:07
[QUOTE=Adamis;529052]Zase nechápu co všichni mají proti AMD. Kolega má to snad nejlevnější 6 jádro od AMD s jádrem Zambezi, potom Sapphire Radeon HD 6670, která není taky žádná sláva a Hitman Absolution mu jede na 110 fps, což si myslím, že na takový procesor a grafiku je celkem úspěch. (ramku má 6gb).[/QUOTE]
Jo tak to je argument jako prase :D

[QUOTE]Sice vidím, že neradi slyšíte o AMD, ale jdu do toho. někdo říká, že je lepší AMD, někdo zase že Intel.[/QUOTE]
No my aspoň máme svoje tvrzení podložené testy, to AMD se prostě nevyplatí, ať tvrdí kdo chce co chce.

[QUOTE] Je to snad nekončící válka názorů. Raději jsem vybral tedy FX-6300 s jádrem Vishera. Nemá to aspon takovou spotřebu. A ano elektřinu platím já. :D[/QUOTE]
Jsou to tvoje peníze, ale jestli jsi nad tím aspoň trošku uvažoval a prošel si nějaké testy pak netuším jak jsi se mohl dostat k tomuhle ... aspoň že teda bereš 6300, to není až takový průser, ale počítej s tím že k výkonu Core i5 se zdaleka nedostaneš :)

AMD byly fajn v době Athlonů64 a FX, a potom PhenomůII, ale teď upřímně moc co nabídnout nemají :(
A pořád jsi nevysvětlil co je to serverování, moc mě to zajímalo :D

PS: jsou to samozrejme jen a jen tvoje penize, jen jsme se ti snazili poradit jak je nejlepe investovat ...
ICE_D (2754)|24.3.2013 10:15
[QUOTE=Adamis;529052]Zase nechápu co všichni mají proti AMD. Kolega má to snad nejlevnější 6 jádro od AMD s jádrem Zambezi, potom Sapphire Radeon HD 6670, která není taky žádná sláva a Hitman Absolution mu jede na 110 fps, což si myslím, že na takový procesor a grafiku je celkem úspěch. (ramku má 6gb). Sice vidím, že neradi slyšíte o AMD, ale jdu do toho. někdo říká, že je lepší AMD, někdo zase že Intel. Je to snad nekončící válka názorů. Raději jsem vybral tedy FX-6300 s jádrem Vishera. Nemá to aspon takovou spotřebu. A ano elektřinu platím já. :D[/QUOTE]

AMD zere jako prase, ma spoustu jader vysoko taktovanejch a stejne ho Intel s min jadry a mensim taktem nakope, tak co s takovym CPU? Nevidim jedinej rozumnej duvod proc AMD. A rozhodne nejsem militantnim zastancem Intelu, driv kdyz melo AMD lepsi pomer cena vykony (Athlony XP, Durony), tak jsem kupoval zasadne AMD, ale poslednich par let (Od uvedeni Core2Duo 2006-08) Intel nema konkurenci, tak to proste je, tak nema smysl kupovat od AMD neco, co je horsi ;)

Skoda, ze Hitmana nemam, promeril bych to a vubec bych se nedivil, kdybych mel s i3 vic FPS nez on s AMD :D
r34ktor (7477)|24.3.2013 10:24
[QUOTE=Adamis;529052]Kolega má to snad nejlevnější 6 jádro od AMD s jádrem Zambezi, potom Sapphire Radeon HD 6670, která není taky žádná sláva a Hitman Absolution mu jede na 110 fps, což si myslím, že na takový procesor a grafiku je celkem úspěch. (ramku má 6gb).[/QUOTE]
A teď tu o Červené karkulce. Takový výsledek je snad možný jen pokud hraje v 1024x768 vše na Low bez vyhlazování. Ovšem to musí být ukrutný zážitek. :rolleyes:
Adamis (30)|24.3.2013 10:58
Taky to sice nechápu, ale nároky jsou bohužel na very high. Četl jsem si hodnocení na Alze, jaký je výkon AMD oproti Intelu a někteří tam píšou, že vpohodě fx-6300 převálcuje i7. :) To si sice nemyslím, ale v pohodě převálcuje i3.
ICE_D (2754)|24.3.2013 11:04
[QUOTE=Adamis;529063]Taky to sice nechápu, ale nároky jsou bohužel na very high. Četl jsem si hodnocení na Alze, jaký je výkon AMD oproti Intelu a někteří tam píšou, že vpohodě fx-6300 převálcuje i7. :) To si sice nemyslím, ale v pohodě převálcuje i3.[/QUOTE]

No ve hrach ho teda neprevalcuje temer nikdy :D
[ATTACH=CONFIG]28250[/ATTACH]

Hry proste nejsou optimalizovany na vyuziti tolika jader.... Pri prevodu videa, strihani, renderovani mozna ano, ale ve hrach ne-e... A to nemluvim o tom, ze i3 ma TDP 55W a FX6300 ma 95W :thumbdown
i3.png
Adamis (30)|24.3.2013 11:06
Tak s nějakou nadupanou grafikou si myslím, že i5 jo. :D
Salamander (6177)|24.3.2013 11:07
Jo, nazory na Alze jsou vzdycky ty smerodatne :D

Cetl jsis vubec nejaky ty testy?

podle me je na prvni pohled videt ze na i3 se nedotahne :D

Ale pokud budes prevadet hromady videa tak ti ho s radosti doporucim :D
kevin00 (10238)|24.3.2013 11:10
[QUOTE=Adamis;529063]Taky to sice nechápu, ale nároky jsou bohužel na very high. Četl jsem si hodnocení na Alze, jaký je výkon AMD oproti Intelu a někteří tam píšou, že vpohodě fx-6300 převálcuje i7. :) To si sice nemyslím, ale v pohodě převálcuje i3.[/QUOTE]

A přečetl jsi si někdy nějaký test místo Alza odborníků :D Jediné, kde porazí procesor FX-6300 procesor i3-3220 je práce s videem a virtualizace, to je tak všechno. Než-li začneš psát takovéto bludy doporučuji si prostudovat aspoň nějaké "souhrnné" výsledky z testů ;)
r34ktor (7477)|24.3.2013 11:14
Možná jsem tu už linky dával, na pclab.pl najdeš komplexní porovnání mnoha procesorů v továrním, i přetaktovaném stavu.
Adamis (30)|24.3.2013 11:18
Zase mě tady neukamenujte. :D V počítačích jsem úplný laik. :)
Salamander (6177)|24.3.2013 11:20
V klidu, ale nekterym (vetsine) vadi kdyz pises neco co nemas rozumne podlozene.
Adamis (30)|24.3.2013 11:27
Já jsem tady chtěl jenom poradit, nějakou slušnou PC sestavu, která mi bude držet stálých 250fps u CoD4, které teď poslední dva roky nejvíce hraju. CoD4 komunita teď stejně míří do sraček a brzo zanikne. Jediný slušný turnaj je ještě grunex. Taky jsem chtěl vybírat PC i potom co CoD4 komunita zapadne, tak abych mohl hrát i ty novější hry.
Salamander (6177)|24.3.2013 11:33
A vsichni ti radi Intel (z dobrych duvodu) tak porad nechapu proc to AMD? :D
Adamis (30)|24.3.2013 11:33
Ještě jednou všem děkuju za radu a jsem rád, že tyhle fóra existujou. :) Hraní zdar. :)
Adamis (30)|24.3.2013 11:40
Z finančních důvodů. :D

---------- Doplněno v 11:40 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 11:40 ----------

[QUOTE=Salamander;529082]A vsichni ti radi Intel (z dobrych duvodu) tak porad nechapu proc to AMD? :D[/QUOTE]
Z finančních důvodů. :D
Salamander (6177)|24.3.2013 11:49
[QUOTE=Adamis;529085]
Z finančních důvodů. :D[/QUOTE]

No i tak mi to moc výhodné nepřijde ... poměr výkon/cena by jasně hovořil pro Core i3 :D
r34ktor (7477)|24.3.2013 11:55
[QUOTE=Adamis;529085]Z finančních důvodů. :D[/QUOTE]
Hmm.
AMD: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Intel: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

A navíc prakticky ve většině her poráží nepřetaktovaný Intel brutálně přetaktované AMD (viz odkazy výše).
VencaX (3686)|25.3.2013 16:46
Prostě hry nejsou uzpůsobené na to, aby využily tolik jader procesoru a podle testů jsou stejně taktované AMDčka ve hrách stejně výkonná a to ať maj jader, kolik chtěji. Hry prostě víc jak 4 jádra nevyužijou. Navíc AMD se za poslední 4 roky výkonem CPU neposunulo skoro nikam a díky tomu je Intel se svojí architekturou výrazně daleko před AMD a proto i osmijádru ve hrách dokáže nakopat i "pitomá" i3ka za půl peněz. Navíc prostě při výběru neuvěžuju to, o jakou značku jde (pokud nejde o MSI, které mě mnohonásobně zklamalo), ale to, jakej má daná komponenta výkon vzhledem k ceně. Proto radím Intel a konkrétně to, co postoval r34ktor.
Stevy (43)|29.3.2013 17:52
Já si myslím, že FX-6300 je skvely procesor na hrani her a taktovani za par korun. Osadime-li ho na ASUS M5A99X EVO R2.0 + chladime pomoci Corsair H70 tak je vysledkem skvele OC s dokonce ubytkem teplot v porovnani s box chladicem. Nataktovano na stabilnich 5Ghz !!! teploty v zatezi nepresahujici 55 C - Podminkou je dobre odvetravana skrin + kvalitni zdroj (Corsair 800W) ve spolupraci s ASUS DirectCUII 7870 2Gb a OCZ Agility 3 120Gb neni PC hra co bude delat problemy ani na full HD TV. Toto v kombinaci dokonce umoznuje sledovani full HD filmu a paralelni hrani na jinem zobrazovacim zarizeni. Toto je 4ty kousek se kterym jsem mel tu cest vcetne dvou FX6100 a FX6200 a kazdy kousek dokazal na vzduchovem chlazeni (nedoporucuji s box chladicem) dat stabilnich 4,6 Ghz.
Stevy (43)|29.3.2013 17:58
A nevím co všichni mají pořád s tím "slavným" Intelem, když AMD jsou také skvělé procesory se super architekturou a za výhodnou cenu. A nechápu, když má FX-6300 lepší cache, frekvenci (ano, spotřeba je větší), tak jak může být horší něž nějaká i3. -_- Spotřeba mi je s prominutím někde, protože mám dost peněz na to, abych mohl zaplatit elektřinu. :)
VencaX (3686)|29.3.2013 20:35
Tak teda abyses dozvěděl, co všichni mají s tím "slavným" Intelem:
AMD vydalo před nějakými 4-5 lety Phenomy II, což byly výborné procesory, byly mezi nimi i 4 a 6 jádrové modely. V té době byl vypozorován ten fakt, že rozdíl v herním výkonu mezi 4 a 6 jádrovém procesoru na architektuře AMD je nulový. Ty dvě jádra navíc nemají v herním průmyslu význam a čtyř i šestijádrový procesor AMD běžící na stejné taktovací frekvenci, mají takřka stejný výkon.

Mezitím běžely roky, kdy (samozřejmě v desktopovém průmyslu) Intel zdokonaloval svojí architekturu CPU a AMD se soustředilo hlavně na integraci grafického jádra do CPU. Intel svojí CPU architekturu dotáhl až tak daleko, že i dvoujádrový CPU s hyperthreadingem je výkonný obdobně, jako skoro stejně taktované 4-jádrové AMD a zvládne to s poloviční spotřebou.

Minulý rok AMD přišlo s "převratnou novinkou" - AMD FX (Bulldozer), která měla podle původních informací být něco výjimečného. A ano, ten CPU je lepší, resp. výkonější, než staré Phenomy II (které se stále ještě prodévají). Problém je ale v tom, že jsou výkonější snad všude, jen ne ve hrách. Opět se opakuje to, že čtyřjádrové stejně taktované AMD je stejně výkonné ve hrách, jako šesti/osmijádrové. Je jedno, kolik máš jader. A co je ještě horší, herní výkon je téměř stejný, jako u Phenomů II.

Ve srovnání vycházel PII 965BE cca stejně výkonný jako FX-4100. Tudíž 4 roky vývoje a pokrok nikde. Ta architektura nezvedla herní výkon ani o píď. Takže Intel měl 4 roky vývoje na to, aby dokázal herní výkon AMDček totálně rozprášit a základnímu netaktovanému FXku, klidně i osmijádru, natrhne klidně i dvoujádrová i3-3220. Ano, je pravda, že když si koupíš brutální zdroj, drahou kvalitní skříň a chlazení, tak že z toho AMD vyje*eš klidně těch 5 GHz (budeš mít dvojnásobnou spotřebu a výkon se nezvedne ani o čtvrtinu), ale když si připlatíš na i5ku, koupíš obyčejnější skříň, obyčejnější chlazení, slabší nepředimenzovanej zdroj, vyjde tě to celkově na obdobný finance, výkon bude při nejhorším stejnej (... ne, bude vyšší) a to, že si elektriku dokážeš zaplatit nikoho nezajímá, ale to, že tě to stejně finančně vyjde líp ano.

Je pravda, že Vishera přinesla nějaký výkonový zlepšení, ale ani tak to za ty peníze nevypadá nijak extrémně lákavě. Velikost paměti cache ti ve výsledku dělá 0,0nic a frekvence ti neudává rozdíl mezi těma CPU. Ona frekvence je jen takovej údaj, ale sám o sobě bezcennej. Když pak frekvenci postavíš k architektuře, tak zjistíš, že i méně taktovaná i5ka bude ve hrách výkonnější než tvoje slavné AMD. A to, že zvládne pohánět grafiku při Full HD rozlišení, to zvládne i ta i3ka. Zvládne to i Phenom II X4. Proč by taky ne... to není něco extrémně náročnýho.

Zkus si o tom něco přečíst a nemel prosímtě blbosti. Neříkám, že AMD je "shit", vůbec to netvrdím. Jen se jeho herní výkon nevyplatí. Navíc platforma AM3+ je už v podstatě mrtvá a v AMD by byli blázni, pokud by se jí pokoušeli oživit.
Stevy (43)|29.3.2013 23:10
Já se Vám omlouvám, ale jak se říká, tak už mi bouchly nervy. Chtěl jsem Vás jenom požádat, jestli by jste mi neporadil nějakou slušnou herní sestavu s intel procesorem cca. do těch 15 tisíc. :) Předem díky.
kevin00 (10238)|29.3.2013 23:13
Ještě bych k AMD přičetl opravdu zoufalou propustnost a latence pamětí. U Intelu je dosaženo o dosti lepších hodnot. To samé se projevuje i linuxových testech (viz. recenze na EHW). Tím je myslím souhrn pozitivních vlastností procesorů AMD dovršeno.
Stevy (43)|29.3.2013 23:17
Tak po tomhle co mi napsal Venca, jsem trochu změnil názor na AMD. Myslel jsem si, že jsou to skvělé a výkonné procesory za pár korun. Ale, jak vidím, tak jsem se hodně mýlil. :) Poradili byste mi tedy nějakou herní sestavu s Intel procesorem? :) jak už jsem psal, cca. do těch 15 tisíc. :)
VencaX (3686)|30.3.2013 00:39
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
cca takhle stačí? Koukal jsem zpátky, že jsme tam dávali nějakou "hezčí" skříň, tak jsem tam nechal tuhle, jinak bohatě stačí Bitfenix Merc Beta. S RAMkama teď není moc výběr a nechtělo se mi tam cpát dual-kit o 2 stovky dráž a přece jenom pro Intely 1.5V... a dost podražili... asi možná proto, že zlevňujou disky :D. A pokud by se neplánoval nějaký velký upgrade, tak by se dal vzít klidně 400W Seasonic SS400-ET. Mechanika je už celkem zbytečnost, pokud máš nějakou SATA, tak bych novou asi nekupoval, ale stejně z ní akorát nainstaluješ systém a 99,9% času se bude akorát válet.
ICE_D (2754)|30.3.2013 00:44
[QUOTE=VencaX;529667][odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/QUOTE]

Samsung SH-224BB? Krucifix posloucha me tady vubec nekdo? :D Rikam vam uz po nekolikaty, ze tu sragoru mam doma a dela neskutecnej bordel!!!! Tak tam davejte LG nebo LiteOn. Aspon dokud nekdo nevyzkousi, ze delaj uplne stejnej bordel :D Ale vsechny moje predchozi mechaniky (LG, LiteOn, Teac, HP i ta archaicka MITSUMI z roku 1996) BYLY TISSI NEZ SAMSUNG SH-224BB!!!!! :D
VencaX (3686)|30.3.2013 00:58
Když tu mechaniku použiješ 2x do roka, tak to snad neni problém a už tak se mi zdaj 4 stovky za takovou blbost jako je DVD mechanika hodně moc.
mike033 (304)|30.3.2013 08:42
Ja mam LG za nejakych 400 Kč a dela mi teda poradny randal :D, ale kdyz ji pouziju 1-2x za pul roku tak mi to je jedno.
Stevy (43)|30.3.2013 13:35
Jsem rád, že jste mi poradili a doufám, že mě tedy Intel nezklame a bude mít lepší výkon než AMD. Sice se mi tomu pořád nějak nechce přijít na kloub, ale chápu, že jste už o něco zkušenější a rozumíte tomu více než já. :)
Stevy (43)|30.3.2013 13:58
Zase jsem znepokojený tím, že hry se pořád vyvíjejí a za chvilku budou už třeba potřebovat i 6jádrové procesory. tak mám celkem obavu, jestli ta i5 utáhne potom lepší a lepší hry. V počítačích nejsem zas takový expert, takže nevím co na tom bude pravdy. Ještě se chci zeptat, vlezou se mi komponenty do case? :)
VencaX (3686)|30.3.2013 16:07
Hry ještě pořádně nevyužijí ani 4 jádra a nemyslím si, že se to nějak výrazně změní tak, aby šestijádrové AMD bylo výkonnější než i5ka.
zajdax3 (138)|30.3.2013 16:17
VencaX ma pravdu. mam 6 jadrovyho xeona uz nejaky ten rok a aplikace co vyuziji vic jak dve jadra jsem poradne nevidel. A u her je to jeste horsi. Dulezitejsi je frekvence pro.