reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zyxel NBG-416N a universal repeater mód

J.O.D. (2)|14.10.2012 14:36
Dobrý den, předem se omlouvám za poněkud laický popis situace, nejsem odborník. Mám následující problém. K připojení do internetu přes ADSL od O2 používám Zyxel P-661HNU-F3, všechny počítače a notebooky se připojují přes WiFi, všechno funguje jak má. Nyní musím použít (aby i v nejzazším pokoji byl spolehlivý signál) ještě repeater, zvolil jsem Zyxel NBG-416N. Postupoval jsem podle návodu - při připojení k notebooku přes síť (síťový kabel mezi NBG-416N a notebookem) se přes 192.168.1.1 dostanu do webové konfigurace, tam změním System OP mode z Router na Universal Repeater, načež se Zyxel restartuje....a tam končím, protože připojení k síti se na notebooku neobnoví, nejprve dlouho probíhá Identifikace sítě, pak je označená jako Neznámá síť a ani 192.168.1.1, ani 192.168.1.2 (kterou uvádí manuál pro non-router mód) se nenačte. Do repeateru se ale takhle potřebuji dostat, abych ještě nastavil AP, jehož signál se má předávat dál. Pomáhá pak vždy jen reset do factory defaults cyklus se opakuje...:-(
zsdx (2098)|15.10.2012 21:33
Neni v rezimu repeater vypnuty DHCP server na Zyxelu (viz dlouha identifikace site)? V tom pripade musis na ntb zadat IP adresu rucne, ze stejneho rozsahu.
J.O.D. (2)|17.10.2012 07:32
Díky za tip, po troše studia už to běží, jak má:-)

[QUOTE=zsdx;516489]Neni v rezimu repeater vypnuty DHCP server na Zyxelu (viz dlouha identifikace site)? V tom pripade musis na ntb zadat IP adresu rucne, ze stejneho rozsahu.[/QUOTE]