reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Update firmware SSD

Georginek (2957)|14.10.2012 21:23
Panove, asi se neco zvrtlo ale nevim jak udelat update firmware na SSD.

Kdyz jsem si ho koupil, pripojil jsem ho k predchozimu systemu, spustil Patriot Updater, nalezlo to disk, flash byl hotov za minutku.

Chtel jsem nyni provest update ale za boha mi to nejde a jeste je to nejaky divny.....

Nainstaloval jsem nejnovejsi chipset driver, pak sem nainstaloval nejnovejsi RST driver, potom Flashnul posledni BIOS - vse v pohode.

Ale radic disku jsem nechal tak, jak byl poflashnuti tedy IDE.

Spustil se Windows a nainstaloval se ovladac pro IDE disky. Tak sem to restartoval, prepnul AHCI, system normalne nabehnul, zase se nainstaloval driver ale nyni jsou vsechny disky v SCSI rezimu, co nechapu.

No a kdyz ted spustim v rezimu AHCI Patriot Updater, zadny disk to nenajde.

Poradte co s tim. Diky.

EDIT: A kdyz prepnu radic do IDE, tak spustim Patriot Update, disk to normalne najde, kliknu na update, jakoby se to tam nahraje ale firmware zustane stale puvodni i po restartu.
Georginek (2957)|14.10.2012 22:39
Tak se mi podaril jisty uspech. Odstranil jsem InfUpdate, RST driver a jeste neco od Intelu, restart, system nabehnul, a disky se nainstalovaly jako ATA a update SSD probehl uspesne.
Nyni teda jedu na Msahci, nikoliv na iastor.
Jak tipuji, kdyz nainstaluju RST od Intelu, prepne se to na iastor, ze?

Zajimave na tom je, ze nyni mam moznost "bezpecneho odebrani vsech HDD ve Windows" a tedy asi bude fungovat i HotSwap. Predtim jsem tam mel asi neco spatne, tak aby pri instalaci RST sem o tuto moznost zase neprisel.