reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

7ZIP: Data Error

MWilliam (22)|15.10.2012 12:46
Dnes rano jsem zapl pocitac a zacaly se dít nemilé veci. Hlavni problem je v windowsovském programu 7ZIP, který mi neustále hlásí CRC chybu a to u každého archivu (zip, rar, cab...), který stáhnu, nebo mám již na počítači (a tedy vím 100%, že je bez chyb). Odinstaloval jsem AVG, které, dle rad na internetu, může problémy způsobovat, ale nepomohlo to.

Zadny jiny program, ani typ souboru nehlasi problem, pouze archivy otevírane 7Zipem. (Vlastně jakýkoli instalační program, takže nainstalovat zpět antivir či nějakou hru z original DVD je téměř nemožné a je jedno, jak velký archiv je.) CRC chyba se vyskytne pokaždé v jiném stádiu rozbalování.

Sáhnout k reinstalu Windows7 se mi moc nechce, proto zde žádám o radu.

Mám:
Win7 64bit Ult. + nejnovejsi aktualizace
Disk je rok stary - SATA od WD
Ramky DDR3ky taktéž rok stare od ZEPPELINu

Nedokáži si představit, že by to mohlo být něčím z HW jiným, ale pokud ano, řekněte, dam sem podrobnosti.
hugostieglitz (907)|15.10.2012 14:02
ještě vyskoušej winrar -je i ve zkušební verzi a instalačka je ke stáhnutí v samorozbalovacím archivu
MWilliam (22)|15.10.2012 17:16
WinRar mam a funguje. Problém je v tom, že všechny instalace jdou přes 7Zip a to i přes to, že WinRar je nastaven jako hlavni program pro všechny typy archivů. :/