reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nejde obraz Lenovo G555

terkino (44)|15.10.2012 15:11
Dobrý den, mám takovou otázku. Mám doma Lenovo G555 a nejde mi obraz. Když notebook zapnu, kontrolky blikají a i ventilátory se točí, ale jen ten obraz nechce naběhnout, zkoušel sem připojit k němu monitor, ale nevím jestli jen stačí to zapojit, nebo něco k tomu dál vykonat ale jeslti stačí jen zapojit, tak se nic nestalo a mačkal jsem i FN klávesy + nahoře s obrázkem monitoru a nic.. Děkuji mnohokrát za každou radu.
VencaX (3686)|15.10.2012 15:19
Pokud máš vyplý notebook a připojíš k němu externí displej a zapneš notebook, pak by se ti mělo normálně zobrazit "duplikované zobrazení", takže bys měl vidět POST a nabíhání Windows na externím displeji. Pokud ho nevidíš, pak nejspíš nebude problém v displeji, ale... no vlastně kdekoli na základní desce.
john (877)|17.10.2012 16:32
v naproste vetsine pripadu se jedna o nutnost reball/reflow GPU chipu, kluci admintratorsti by uz mohli hodit linky na obdobne temata s timto spojene, pripadne to hodit v notebook sekci mezi dulezite...., ono se "mozna spravna" odpoved blbe vyhledava...

jeden z mnoha jak na to... / samo se to bude lisit konkretnim vyrobcem/modelem NB /
trodas (1753)|17.10.2012 17:38
Mně se spíš líbila tato oprava, vypadá to profesionálněji než bez kontroly jen fénem...

Rozhodně to ale není nic pro začátečníky. Pokud se mezi ně dotyčný řadí, tak ať nejdříve zkusí záruční servis, resp. výměnu vadného kusu a až pak ať zvažuje a spíš by to měl dělat někdo se zkušenostmi, nebo je po notebooku jak po žabě :D
john (877)|18.10.2012 12:22
[QUOTE=trodas;516590]
Rozhodně to ale není nic pro začátečníky. Pokud se mezi ně dotyčný řadí, tak ať nejdříve zkusí záruční servis, resp. výměnu vadného kusu a až pak ať zvažuje a spíš by to měl dělat někdo se zkušenostmi, nebo je po notebooku jak po žabě :D[/QUOTE]

souhlas, tato amaterska oprava nemusi byt 100% a musis vedet co delas / nebo tvuj znamy /...
pokud uz je NB po zaruce a chyba je v GPU chipu, pak asi nic jineho nezbyva / cena opravy nebo vymeny MB neodpovida vetsinou uz ani cene "bazaroveho" NB stejneho typu /
trodas (1753)|31.10.2012 16:06
Mno mě by zajímalo, jak dopadl. Nic se tady člověk nedozví... :o Ale můžeme se modlit, aby to dobře dopadlo a obraz naskočil. Četl jsem něco o tom, že snad Intel používá tepelně oddolnější pájecí hmotu a tyto problémy nemá, ale já tu analýzu těch kuliček na čipech nedělal... dokonce myslím že dotyčný to sice tvrdil jako fakt, ale neuvedl žádný link na podporu svého tvrzení... :rolleyes:
john (877)|31.10.2012 17:24
[QUOTE=trodas;517557]Mno mě by zajímalo, jak dopadl....[/QUOTE]
nejen tebe, je to docela zajimava a levna "oprava", nekde tady ve foru to borec opravil plynovym zapalovacem