reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nejdou otevírat velké soubory a počítač špatně stahuje

Billabong604 (1)|17.10.2012 01:29
Dobrý den

Mám docela velký problém. Koupil jsem si nový notebook do USA (kupovaný v ČR)momentálně bydlím v USA a nemůžu otevřít velké soubory rar. Píše mi to problémy s CRC, tak jsem se díval různě po fórech, co a jak, všude psali ať zkusím stáhnout znovu, nebos táhnout to samé od někoho jiného, nebo ať dám v raru otevřít i poškozené soubory a věc se má takhle: Stahoval jsem 2 hry od 4 uživatelů (1 byl ověřený, že funguje), ale stejně všechny vyhodili chybu, buď crc, nebo, že je neočekávaný konec, což je taky blbost, protože všechny soubory byli stejně velké. Zkoušel jsem i Rary opravit, ale stejně to nefunguje. Když hru vybalím s povoleným ''vybalit poškozené soubory'' hra se při instalování zasekne, že chybí data. Malé rary otevřu v pohodě!

Dál mě napadlo, že to bude problém, kvůli download manageru (používám share-rapid), tak jsem se to pokoušel stáhnout bez manageru a stáhne se vždycky jenom přibližně půlka a potom to přestane stahovat a tváří se to jakoby to bylo hotové, jenže je stáhlá půlka. Mám docela výkonej notebook (http://www.sony.cz/product/vaio-rady-f/vpcf23p1e), aktualizoval jsem kvůli tomu i grafiku a pořád se nic neděje... prohlížeče jsme měnil, přeinstalovával a pořád nic..

Jsm uplně zoufalej pomožte mi prosím :/
durib (1141)|17.10.2012 09:16
Budu předpokládat, že se nejedná o warez hry...
O jak velké soubory se jedná?
Je možné, že máš od poskytovatele připojení nějaký limit.
trodas (1753)|17.10.2012 19:10
Kdyby měl limit, tak by to a) byla rarita b) už by nám sem nenapsal příspěvek nebo c) už by mu jen stahování jelo pomalu, ale data by získal...

Je tedy třeba 1) ověřit 100% u druhých, že ty soubory s předpokládáme freewarovou hrou jsou v pořádku
2) pokud ne, projet počítač testy na stabilitu, já bych šáhl po starém dobrém osvědčeném Prime95, byť se mi jeví, že problém bude v HDD spíše než v ram, ale přesto prvně ať víme, na čem jsme - otestovat: https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=17363

Až budeme jisti, že CPU/ram je OK, tak se pustíme do disku - může to být i nej nevhodný driver/nastavení... ale spíše jde o HW problém.
geronimoh (18)|17.10.2012 21:17
Měl jsem kdysi podobný problém. V mém případě pomohlo jedině stáhnout soubory z jiného uložiště.