Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Stream videa z kamery na web

pustofkj (15)|18.10.2012 08:13
Ahojte, nějaká témata o tomto problému jsem našel, ale žádné mi nepomohlo - většina je složitějšího rázu a řešení jsou dost často poměrně drahá, a proto se na to ptám. Jsem v sítích naprostá lama (bohužel, ale člověk asi nemůže umět všechno - učím se ;-) ). Poraďte mi, prosím, nejlevnější (nebo prostě levné) řešení následujícího problému:

z čistě soukromého hlediska chci doma nainstalovat kameru (nejlépe web, protože IP kamery jsou dost drahé), ze které se bude na web streamovat obraz bez zvuku - ten bude sledován občas a cca 1 - 2 uživateli. Snímat chci jednu místnost 3x5m a nemusí jí to nutně zabrat celou.
Je mi jedno, jestli na to budu muset nainstalovat nějaký plugin nebo dokonce případně i nějakou speciální (ale free) aplikaci. Obraz bych chtěl "obstojný" a nejlépe plynulý (nebudu ho potřebovat nijak přibližovat, ani žádnou jinou vymoženost). Nejde o žádnou bezpečnostní záležitost - vlastně o nic zvláštního, jen o to, že chci. Obraz nepotřebuji nahrávat. Jestli to něčemu pomůže, mám u místa, kde chci snímat, router TENDA W268R.
Poraďte mi, prosím, jaký hardware - tedy kamerku a další příslušenství (nejlépe včetně kabelů a vlastně všech podrobností) - a jakých parametrů (rozlišení kamery, ...) si mám pro tento účel pořídit. Poraďte mi, prosím, také nastavení a software, který na to budu potřebovat a jak to rozchodit.

Snad nechci příliš mnoho, ale když já bych to opravdu chtěl a nevím si s tím rady.
Mockrát děkuji, mějte se :-).

BTW kdybyste to někdo chtěli raději řešit přes e-mail, dám jej k dispozici :-).

---------------------------------
upraveno 8:36
---------------------------------
Ještě předpokládám, že budu potřebovat nějaké PC, které bude sloužit jako "server". Jakých parametrů? Nějaké levné řešení? Něco, co bude fungovat jen pro tohle? Díky.
durib (1141)|18.10.2012 09:12
Musíš si ujasnit, jak moc chceš ušetřit. Pokud chceš šetřit zakoupením webkamery, pak potřebuješ ten server (peníze navíc, zvýšená spotřeba elektřiny). IP kamery jsou zase dražší (počáteční investice), ale levnější na dlouhodobý provoz.
Můj názor je, že pokud budeš používat jenom kameru, šel bych do té IP.

Další věcí je, zda-li na to potřebuješ veřejnou IP adresu. Tímto moje znalosti končí a pokračuje to zde: https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/56654-Jak-na-stream-videa-z-IP-kamery-na-webovou-stranku
pustofkj (15)|18.10.2012 09:50
Nj, máš pravdu, asi to byl hloupý dotaz. Nemá význam ušetřit 700kč na kameře a dát 2000kč za server :-D. Omlouvám se za hloupý dotaz.
Ale když už jsem ho otevřel, tak mi prosím poraďte vhodnou IP kameru pro tento účel. Chci vnitřní barevnou kameru - nejraději okolo 1000Kč tak cca do 1500kč. Budu ji instalovat do kuchyně do některého horního rohu místnosti (3x5m). Jak jsem psal výše, nesejde ani tak na rozlišení, ale rád bych měl plynulý obraz i rychlejších pohybů (pobíhání psů, proběhne-li kočka, přijde-li do kuchyně babička atd.). Na Heuréce jsem vyhledal IP kamery a některé kamery nemají moc parametrů a některé nechápu - co například znamená parametr 420TVL (to je nějaké synonymum k rozlišení? co to znamená?). Co například tyto kamery - je některá pro můj účel vhodná?

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

nebo jiná? Kterou byste mi doporučili? Pak už k tomu vlastně nebudu nic potřebovat, že? (myslím tím z finanční stránky)
Potřebuji tu veřejnou IP adresu? (já myslím, že mám, ale musím ověřit)

Dík moc :-)
durib (1141)|18.10.2012 18:03
Na doporučení nemám zkušenosti, ale mohu poskytnout relevantní odkazy z google search ;)
http://i4wifi.blog.cz/1205/ip-kamery-a-jejich-vhodny-vyber
http://www.ipsecure.cz/clanky/testy-ip-kamer/
Testy na SHW kamery s wifi: https://www.svethardware.cz/IP-kamery

Pro další dotazy ohledně kamery by bylo vhodnější použít fórum TV Freak.

Tu veřejnou IP budeš potřebovat, pokud budeš vzdáleně přistupovat na tu kameru. Jestli bude mít ale kamera možnost posílat obraz jinam (viz. odkaz v mém prvním příspěvku), pak to nebude podmínka fungování.
pustofkj (15)|19.10.2012 08:40
OK, ještě jednou moc děkuji. Co se té IP adresy týká, ještě dořeším podrobnosti. Každopádně bych tedy považoval toto vlákno za vyřešené. Děkuji.