reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Účet zablokován z důvodu neobvyklé aktivity - Gmail

LiborSk (3)|20.10.2012 16:44
Ahoj,

poslední dobou se mi stává, že se mi dočasně zablokuje účet Gmailu a napíše to hlášku "Účet zablokován z důvodu neobvyklé aktivity".
Většinou se to do hodiny odblokuje, ale samozřejmě to šíleně zdržuje a štve to. Poslední týden se stalo asi třikrát. Problém je, že kámošovi a bráchovi to dělá taky. Přihlašujeme se na mnoha místech, v práci, doma, na notebooku, v telefonu, u kámoše atd..... Jsme si jistí, že nikdo jiný náš účet používat nemůže, IP i časy sedí. Přemýšlím o nějaké alterntivě, ale předtím chci zkusit, jestli mi tu někdo neporadí. Podpora googlu je v podstatě nefunkční, tam není nikdo ochotný poradit.

Díky.
LiborSk (3)|21.10.2012 18:43
Tak jsem psal na groups.google.com a nějaký pan Martin Bugner mi odepsal, ať si prostuduju podmínky a zamezím tomu, aby google považoval moje chování za neobvyklé. To je klasická debilní rejpavá odpověď. Já bych tomu samozřejmě rád zamezil, ale v těch podmínkách nic takového není a pokud ten pán ví něco konkrétního, což nejspíš ano, tak by mohl poradit, místo toho, aby jen provokoval. Takže jak už jsem psal výše, podpora googlu je v podstatě opravdu nefunkční. Toto se řeší i na zahraničních fórech, třeba někdo na něco příjde.
r34ktor (7477)|21.10.2012 19:01
Nezvyklá aktivita mimo jiné zahrnuje (viz http://support.google.com/mail/bin/answer.py?hl=cs&answer=46346):

[LIST=1]
  • Příjem, mazání nebo stahování velkého objemu pošty prostřednictvím protokolu POP nebo IMAP v krátkém čase.
  • Odesílání velkého počtu nedoručitelných zpráv (zprávy, které se vracejí zpět).
  • Používání softwaru pro sdílení nebo ukládání souborů, rozšíření prohlížeče nebo softwaru jiných výrobců, který se automaticky přihlašuje ke službě Gmail.
  • Ponechání několika otevřených instancí služby Gmail.
  • Problémy související s prohlížečem. Jestliže prohlížeč při přístupu k vaší doručené poště neustále znovu načítá stránku, jedná se pravděpodobně o problém prohlížeče a zřejmě bude nutné vymazat mezipaměť prohlížeče a soubory cookie.
  • Funkci Zobrazit upozornění na neobvyklou aktivitu lze v případě potřeby deaktivovat.
    LiborSk (3)|21.10.2012 19:12
    Dík, seš hodnej, že se snažíš pomoct.
    Tohle ale mám nastudováno a o možnosti deaktivace upozornění také vím, ale je to jen deaktivace upozornění, ne deaktivace zamezení přístupu k účtu z důvodu, že google detekoval neobvyklou aktivitu na mém účtu. Soudím podle toho, že se tam mluví jen o upozornění, ne o blokaci přístupu. Je to jen moje domněnka a nemám to ověřeno. Už jsem to vypnul, tak doufám, že jsem se pletl a pomůže to. Deaktivace trvá týden.
    Ještě jednou díky.