reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

nenaběhne pc- černá obrazovka

tomassovak (5)|22.10.2012 19:23
Zdravím,
P4 EE, HD 3850, dva disky a dvě mechaniky plus dva větráky šasí.

Vyměnil jsem komponenty v pc. Sestava nestíhala- nestabilní sestava EC 550W. Blbla mi grafická karta. Udělal jsem upgrade. Použil jsem 600w Seasonic. Grafickou kartu ATI. Několik dní to fungovalo normálně. Potom se počítač nereagoval adekvátně. Vyzkoušel jsem utáhnout šroubky na GK. Zkontroloval konektory ke GK a Zdroji. Opět žádný problém. Potom jsem vyzkoušel diagnostickou kartu. To nejprve objevilo chybu 38 posléze 2A. Jedená se o Bios Intel. Chyba je chipset or memory. Vyzkoušel jsem vyřešit ramky. Zkoušel memtest Ok prohodil a vyčistil konektory. Týden to běželo jako hodinky. A nyní opět. vyřeší to tvrdý restart. Zapomněl jsem poznamenat, že počítač zapnu. Větráky běží ale není slyšet že zdroj zapne na plno. Zvuk a cvaknutí ( tepelná pojistka) neslyším, až po restartu. Počítač potom naběhne. Není tedy chyba ve zdroji?
tomassovak (5)|23.10.2012 10:30
Tak dneska jako včera. Ovšem jsem vyzkoušel vypnout zdroj a zapnout ho spínačem a korektně se rozběhne!!! JE to zdrojem???
lavjoy (1628)|23.10.2012 11:07
Těžko řict,pokud nevyzkoušíš jiný 100% funkční zdroj.Jinak 3850ku a P4 by měl utáhnou s prstem v nose i 400W Seasonic OEM
tomassovak (5)|23.10.2012 19:06
právě že nemám kvalitní zdroj. Monitorem by to nemělo být. Grafika taky asi můžeme vyloučit. I když člověk nikdy neví. Ale problém je v tom že když to rozdělám vyčistím zašroubuji tak to funguje. Vyčistil jsem minulý týden sloty ram a plošky. Vyzkouším to znovu. Běhalo to v pohodě. A po přesně týdnu to zase nešlo. Ale přišel jsem že vypnutí zdroje a zapnutí to naběhne. Ale zvláštní že je to nahodilé. Někdy jednou druhý den ok. Jindy dva dny po sobě a potom za týden. Nevím jestli je to běžné že zdroj se nerozběhne na plno a za okamžik zabere. Tam jsem zaregistroval tu shodu. Proč nenajede. Mám doma ten EC 550w ale to bylo nestabilní přimo vytažení restart. CPU a GPu na max reset. Pořídil jsem si Seasonic 600 a tohle. Měl jsem X1950 ale 400 w to neutáhlo
tomassovak (5)|20.11.2012 20:24
Je to zdroj Seasonic 600W. Nevím jsem z toho překvapený napětí to dává 13V! Což se mi zdá dost. Spotřeba když to nenaběhne je 161W což ne max hodnota potom to stagnuje na 121W. když to běží tak je to 215W a potom 158W. Kdybych si nebyl jistý že zdroj nestihá a chlazení tak bych neměnil zdroj 450W EC potom na 550 EC. nyní 600W a tohle. Prostě větrák na GK se stane že se netočí? Nedostatečný proud? Na jiném stroji to blbne podobně taky se větráček zastavuje ale zatím se zapl vždycky. Ale to jsou pro jistotu zkoušel na slabším zdroji tj 250W forton a příkon byl 250W a sestava to zvládla. Nevím že se to tváří že zdroj není dostatečně zatížený ale přes 250W a 12.6V se vším všudy se to tváří jako kdyby byla zapojená holá deska. A žádný velký odběr. Seasonic je dobrý! To vím větrák skvělý a taky ta spotřeba v standby! DO 1W se vším všudy je špička!