reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Priprava instalacniho image pomoci virtualizacniho softwaru.

homi (180)|23.10.2012 15:49
Po vice letech budu muset preinstalovat Win7. Chtel jsem k tomu pouzit virtualizacni soft. Na starem systemu budu normalne pracovat a pomoci nejakeho virtualu (VirtualBox, VMWare neb VirtualPC) si pripravim system novy, ocisteny od balastu a zaroven s vyladenymi aplikacemi. Tento ulozim jako bootovaci iso a naistaluji z nej novy system. Je to timto zpusobem mozne? Bude se jednat o stejny PC.
hugostieglitz (907)|23.10.2012 16:30
ve win 7 se dá "vyrobit" tzv. virtualdisc-na něm jde nainstalovat druhý system a ten i provozovat-nainstalovat druhý os jde i z klasického instalačního dvd
kdysi jsem takhle provozoval win 7+xp

http://optimalizovane-it.cz/windows-7/boot-operacniho-systemu-z-virtualniho-disku-vhd.html
homi (180)|23.10.2012 16:52
Od vcera jsem zkousim VirtualBox, ale tuto moznost jsem tam nenasel, ale vzhledem k neustalym aktualizacim snad budu muset vytvorit o i nove instal DVD (pred kazdym "vypnutim" nejake aktualizace, ted jich je 120, uz pres pulhodky se virtual system vypina, delat to naostro, tak mne picne.)
homi (180)|23.10.2012 17:05
Tak jsem to zbezne precet, ale nevim, jestli to umi, co potrebuji. Ja nepotrebuji prenaset virtualni system na disku(flasce) po ruznych PC, ale vytvorit si pomoci virtualu pripraveny Win7 system s naistalovanymi officy a dalsimi aplikacemi. Toto ladeni se mi nejlepe bude delat, kdyz pobezi oba systemy vedle sebe a jen budu prepisovat nastaveni z primaru na virtual. Az vse bude jakotako nastaveno, smazu primarni system a z virtualu udelam primarni system s jiz nastavenymi aplikacemi.
zsdx (2098)|23.10.2012 17:40
Kazda virtualni masina ma svuj HW, odlisny od zeleza pocitace, na nemz bezi - takze tady si nepomuzes.
Boot z VHD umi jen verze Professional a Enterprise - nejspis nemas, takze nepouzitelne (byt snadno pouzitelne pro tvuj ucel).
Nejlepe mi z toho vychazi dualboot (stara + nova instalace), idealne na rozdilne disky, pripadne na rozdilne oddily jednoho disku. Je tu jeste moznost pouzit deploy nastroje, ale ...
kevin00 (10238)|23.10.2012 19:38
[QUOTE=zsdx;516980]Kazda virtualni masina ma svuj HW, odlisny od zeleza pocitace, na nemz bezi - takze tady si nepomuzes.[/QUOTE]

Asi tak nějak :)
homi (180)|23.10.2012 19:52
Pres dualbootem jsem to resil driv, winy mam Ultimate.
kevin00 (10238)|23.10.2012 19:56
Trochu nechápu, proč po instalaci čistého operačního systému a následné instalaci/nastavení používaných aplikací si neuděláš obraz disku, který v případě potřeby nepoužiješ.
homi (180)|23.10.2012 20:28
No protoze ze jsem bordelar... Obrazy disku mam, ale stare, nekde ze zacatku instalace systemu. Menily se oficy, 2007-2010 a hlavne velikost systemoveho disku neustale narustala, i kdyz jsem snazil vsechny programy instalovat na datovou partition. Photoshop, AutoCAD, Officy 2007 a 2010 atd, k tomu 2 dasli uzivatele. Dnes ma systemovy disk 40GB, min 15GB tvori aktualizace. Proste po trech letech je lepsi vse nainstalovat znova. Lepsi se mi to ovsem zdalo delat pararelne.