reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Synchronizace dat

Pavel Kovač (374)|26.10.2012 09:19
Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:


[SIZE="5"]Synchronizace dat[/SIZE]



V dobách dávno minulých byla synchronizace dat možná pouze přes kabel. Dnes je však již vše tak říkajíce online a tím se stala daleko přístupnější. Využíváte synchronizaci dat ve velkém, nebo je to stále obor který jde kolem vás?


Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
DrZelenka (2491)|26.10.2012 11:42
Vzhledem k dostupnosti netu v řiti kde bydlím (nutnost veškeré spoje pro město tahat na 40km vzduchem) je nabídka netu na nic. Synchronizuju si tak akorát záložky prohlížeče v PC/ntb, protože tahat něco objemnějšího stojí za prd. Až bude net bez šílenýho FUP a agregace 1 ku desítkám i jinde než ve velkých městech, tak pro mě budou mít podobný služby smysl.
Sommer (384)|26.10.2012 11:45
Synchronizaci nevyužívám. Pro spoustu pracovních věcí využíváme "online kancelář", jinak zbytek tahám na externím disku :)
Luk Skywalker (82)|26.10.2012 12:08
Synchronizaci nevyužívám a ani ji nepotřebuji. Jen by u mě připadala v úvahu pouze synchronizace PC a smartphone, kde ale mám rozdílný operační systém, tudíž i programy jsou jiné ve smartphonu a jiné v PC.
Neregistrovaný (0)|26.10.2012 12:42
Dřív jsem používal flešku a pomocí TCM jsem synchronizoval PC v práci s PC doma. Nyní používám disk Google a jsem spokojen, nemusím nikam nic tahat. Jsem zvědav, jaké to bude ve Win 8.
Neregistrovaný (0)|26.10.2012 13:17
Tento obor mě míjí, jde kolem mě.
Ukládám na HDD, který mám pro ten účel v PC. A některé věci si dokonce vypaluji na DVD. ..... prostě, jsem konzervativní
JindraPce (69)|26.10.2012 15:01
No já vlastně "synchronizuju" jen svůj soukromý mail ... doma ho stahuju do poštovního klienta, ale nemažu. No a v práci od příštího roku budu synchronizovat data z některých složek na serveru mezi pobočkami.

ještě mě napadlo ... občas synchronizuju složky s fotkama kvůli odstranění duplicit.
Neregistrovaný (0)|26.10.2012 15:56
[QUOTE=Pavel Kovač;517165]Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:
V dobách dávno minulých byla synchronizace dat možná pouze přes kabel. Dnes je však již vše tak říkajíce online a tím se stala daleko přístupnější. Využíváte synchronizaci dat ve velkém, nebo je to stále obor který jde kolem vás?
[/QUOTE]

Že prý online a dostupnější, možná tak telefonní seznam v mobilu. Už i na technetu se nakazili hujerským bacilem cloudu ? :-D

Mám asi tak pracovních 100 GB dat v asi 10 000 souborech, které potřebuji různě přenášet mezi počítačema a různě měnit a nic lepšího než přenosný USB 3.0 HDD zatím nebylo vynalezeno, nebo rovnou nosit celý notebook. Až bude všude standard alespoň 100 Mbps full duplex do internetu, tak si můžeme popovídat znovu.
Neregistrovaný (0)|26.10.2012 16:24
Synchronizuji vše co jde:
Z pc na nasbox (ikdyž to je spíš záloha)
Pak využívám dropbox a klienta pro android dropsync pro synchronizaci
Dále využívám google drive, skydrive a box

Pokud se synchronizace dobře nastaví a využije, určitě to usnadňuje život
wthulmann (238)|26.10.2012 20:46
Od googlu mám synchronizované (spíš sdílené?) kontakty + maily + záložky (prostě vše, co nějak souvisí s telefonem)

A pak jsem si oblíbil SkyDrive, elegantně to řeší přenášení dat mezi prací a domovem (většinou jen pár souborů, stovky MB max). (A nevím, proč zrovna skydrive, možná je pro mě microsoft důvěryhodnější než google. Možná. Nevím :) )
Georginek (2957)|26.10.2012 21:05
Ja mam 2 notasy, 2 desktopy a 2 mobily a synchronizace by mi v tom akorat delala bordel. Prave ze mam odlisne pristroje, chi tudiz mit i odlisna data a presne vim, kde co mam a to mam 12TB dat
Synchronizace je pro blbce, ktery nevedi kde co maji a nevedi jak to prehrat manualne. Je to naprosto k nicemu :D
BFU slintaji blahem :)
M0RGAN (21)|27.10.2012 06:10
Synchronizaci/cloud v podobě webového e-mailu používám už přes deset let, stejně jako asi všichni :-)
Před asi rokem a půl jsem objevil Dropbox a pochvaluju si ho, umí synchronizaci přes LAN, Internet mám dostatečně rychlý (30Mb/30Mb) a používám ho k synchronizaci a zálohování hlavně malých souborů (do 10 MB), kterých tam mám spoustu, různé fotky, tabulky, dokumenty, grafy .. Výhodou je, že ke každému souboru můžu jednoduše získat odkaz a tak dát někomu cizímu možnost si ho stáhnout.
Synchronizace prohlížeče je taky užitečná věc.
Doby, kdy jsem důležité soubory měl na flashce a neustále přenášel a kopíroval mezi počítači jsou už naštěstí pryč.
Hlavně, když vlastním notebook i stolní počítač, je synchronizace velmi užitečná a šetří mi spoustu práce.
Georginek: pro lidi jako ty mám jedno přirovnání: Čísla a písmena jsou pro blbce (BFU), machři píšou i počítají v bináru ;-) Proč dělat věci jednoduše, když to jde složite, že? :-) Nebo si neumíš synchronizaci nastavit tak, aby se synchronizovalo jen to, co potřebuješ, nejspíš :-)
jarod72pm (46)|27.10.2012 10:36
Synchronizace dat je natolik specifická záležitost, že drtivá většina domácností ji nikdy potřebovat nebude a ani neumí využít/použít ! Způsob jak nakládat z daty jinak tu je a ani do toho uživatel nemusí zasahovat . Děje se tak nějak automaticky a spíše se jedná o klasické kopírování či načtení a uložení .Něco jiného je na poli práce s daty v práci neboli při výkonu povolání kdy tahle možnost je využívána i když osobně jsem to ještě neviděl v praxi.Jde o to jak se člověk naučí a jak k tomu přistupuje. Nelze tedy jednoznačně říct zda to je výhoda či nikoli, pouze možnost a jak ji využít.
Tomsi (0)|27.10.2012 11:49
Bez synchronizace si nedokazu predstavit zivot, zaroven jsem dostatecne konzervativni, abych data sveril cloudu. Ackoliv me asi hlavne brzdí ta prvotní představa synchronizace desítek GB. Navíc si nejsem jistý, jestli by to fungovalo přesně podle mého gusta a nechce se mi do testování investovat čas, když to teď funguje k mé spokojenosti.
Synchronizace pro mne do jisté míry představuje taky způsob zálohování po zkušenostech s bleskem, který mi odpálil nejen disk v PC, ale taky disk externí se zálohama, ackoliv ani nebyl v síti, jen přes USB.
V noci se mi pekne synchronizují data s servrem v kanclu a já mám klid, zároven se vytvorí i zálohy, které jednou za cas hodím na externí disk. Je ale pravda, že jsem to balancoval hodně dlouho, než to bylo přesně podle mého gusta. Po mnoha pokusech jsem spokojený s programem syncback.
o synchronizaci mailu, ukolu, kontaktu atd. ani nemluvím, to mají asi všichni, kteří používají telefon.
tomsi (0)|27.10.2012 11:57
[QUOTE=Georginek;517236]Ja mam 2 notasy, 2 desktopy a 2 mobily a synchronizace by mi v tom akorat delala bordel. Prave ze mam odlisne pristroje, chi tudiz mit i odlisna data a presne vim, kde co mam a to mam 12TB dat
Synchronizace je pro blbce, ktery nevedi kde co maji a nevedi jak to prehrat manualne. Je to naprosto k nicemu :D
BFU slintaji blahem :)[/QUOTE]

no to asi nebude o množstí těch dat, ale spíš o jejich kvalitě. jakmile začne člověk nějaké hodnoty vytvářet a ví, kolik úsilí a práce ho to stálo, tak tak se na to asi bude dívat jiným pohledem.
Uf, ten příspěvek je tak hloupý, že jsem na to asi ani neměl reagovat :)
Georginek (2957)|27.10.2012 12:32
Aaaale neni hloupy...... :Dcloud je fajn, pak jeste synchronizace kontaktu, pripadne mejlu......ale tim to hasne. Pro me je to proste naprosto k nicemu, samozrejme nikomu to necpu, a tez ocekavam, ze mi to nikdo nebude cpat :D
Ja si svoje hodnoty radsi presunu sam a budu mit klid a nebudu mit vsechno vsude 80x....
To Morgan - zadnou slozitost v tom nehledej, je v tom system cisty jak kristal... Proste vesmes, co si budem povidat -
kdyz delam PC tak 90% lidi nevi, kde co maji vcetne fotek a dokumentu, nemaji nic zalohovany a ze muze odejit disk ( to jde mimo ne ). A nejaky cloud a synchronizace jsou pro ne naprosto k nicemu. Tak mi tady neblejte, jak sem mimo.
Synchronizace jsou k nicemu, kdyz mas 15 disku a presne vis kde co mas. BTW normalni clovek ani nema co prenaset ( ted mluvim o tech 90% ). A clovek, co se v tom vyzna, vi kde co ma. Punkt.
Neregistrovaný (0)|27.10.2012 12:50
dont feed the troll
wthulmann (238)|27.10.2012 13:14
@Georginek

Vážně není synchronizace potřeba? RAID1 je taky forma synchronizace. Neslyšel? Vřele doporučuji. :D
redhawk (15)|27.10.2012 19:34
pouzivam doma NAS, tam synchronizujem adresar s pracou na nb a desktope.

online synchronizaciu nepouzivam
Imcon (7)|27.10.2012 22:01
[QUOTE=Neregistrovaný;517214]
Mám asi tak pracovních 100 GB dat v asi 10 000 souborech, které potřebuji různě přenášet mezi počítačema a různě měnit a nic lepšího než přenosný USB 3.0 HDD zatím nebylo vynalezeno, nebo rovnou nosit celý notebook. Až bude všude standard alespoň 100 Mbps full duplex do internetu, tak si můžeme popovídat znovu.[/QUOTE]

Chci se zeptat -to pokaždé měníte gigabyty či desítky gigabajtů dat? Pokud ano, opravdu ext.HDD vede. Pokud ne potom o pohodlnějším způsobu než pomocí cloudu nevím.

- - - - doplněno - - - -

[QUOTE=Georginek;517236]Synchronizace je pro blbce, ktery nevedi kde co maji a nevedi jak to prehrat manualne. Je to naprosto k nicemu
BFU slintaji blahem [/QUOTE]

Úsměvné :-) Ať žije produktivita.
Imcon (7)|27.10.2012 22:08
Pár roků používáme Dropbox i vnitrofiremně s různými účty. Skvělé.
Pro další data používáme vlastní Synology Cloud synchronizaci a to jak pro uživatelská data tak data vzájemně sdílená i v rámci spolupracujících firem. Data tak nedáváme z ruky a zároveň tím máme řešeno automatické zálohování (server je automaticky zálohovaný).
O synchronizaci Firefoxu, záložek či hesel ani nemluvím, velmi užitečné. Jak moc jsou takové synchronizace užitečné poznáte až je začnete používat.
enzo24 (28)|29.10.2012 20:32
synchronizaciu vyuzivam doma len malo.. vacsinou len na zalohy.. celkom sa mi osvedcil vo windows prikaz robocopy..