reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Grafika v notebook - DDR3 paměť vs. GDDR5

Paullik74 (149)|26.10.2012 17:02
Zdravím,
vybírám si nový notebook. Řeším teď jedno velké dilema. Ve výběru mám notebooky s grafickou kartou GeForce GT650M. Tato grafika se dělá ve dvou variantách, s DDR3 pamětí a s GDDR5 pamětí. Grafika s DDR3 pamětí má o více než 30 GB/s propustnosti méně. Myslím, že už je to poměrně dost vysoké číslo, dvojnásobná propustnost by se měla na výkonu grafiky podepsat dost, né? Ve všech směrech. Nicméně, když sem koukal na youtube na gameplaya z notebooků s grafikou, která má DDR3 paměť, nebyly ty FPSka tak špatné, i při vysokých nastavení detailů atd.

Moje otázky tedy zní, v jaké sféře se výkon nejvíce podepíše u paměti DDR3?
Měl bych upřednostnit výběr notebooků jen s grafickou pamětí GDDR5?
Stojí GDDR5 paměť za příplatek?

Notebook bude převážně na práci, stačila by slabší grafika. Jenomže když už si chci něco zahrát, chci si zahrát kvalitně. Vím, že na opravdovou kvalitu mi ani tahle grafika nepostačí ale vím, že mě stačit bude.

O grafice GTX660M vím, nechci jí ale spíš z toho důvodu, že jí rvou do herních strojů, které jsou většinou objemné a velké, to nechci. Pak jsou tu ještě Lenova s touhle grafikou, ale o jejich kvalitě vím své a chtěl bych se jim spíš vyhnout. Tyhle IdeaPady nejsou nic pro mě, jinak proti Lenovu nemám zhola nic.