Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 45

Téma: Windows 8 - názory, zkušenosti, tipy, triky

Starousedlík SHW Avatar uživatele hugostieglitz
    Registrace
    Feb 2011

díky za info-nyní se ale vyskytl další problém a to výkonnostní rozdíl oproti win7-např ve hrách je minimální a někde i horší(některé hry nefungují korektně vůbec-viz obr
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Výstřižek.PNG 
Zobrazení: 264 
Velikost: 102.1 KB 
ID: 27019  
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

Na problémy s hrami už jsem také narazil. To je momentálně hlavní důvod, co mě odrazuje od upgradu. Uvidíme, co s tím za měsíc dva udělají aktualizace ovladačů a OS.

Registrace
    Oct 2006

Ve firmách budou mít radost, protože rozchodit Metro aplikace přes proxy je slušnej porod.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele SkyVessel
    Registrace
    Mar 2007

Rád bych tohle téma trochu oživil...
    Po přečtení výše uvedeného to chápu tak, že kromě hodně krabic rozsypaných po ploše (aspoň tohle jsem odkoukal z těch deb** reklam na w8) to má i klasické prostředí jako u w7?
    A nějaké "dlouhodobější" zkušenosti s používáním? Chci si koupit notes, ale nevím, jestli jít do w8 nebo zůstat u ověřených sedmiček...

Díky

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Používám Win8 již asi dva měsíce a musím říci, že jsem spokojen.

Osobně jsem narazil na dva problémy:

1. Flash ve Win8 funguje tak trochu "prapodivně" a relativně často "padá" (asi tak 1x týdně se potýkám s nějakou chybkou)
    2. Při instalaci Acrobat Readeru jsem se setkal s chybou, kdy jej nelze nainstalovat po rozdělení disku na dvě partišny při instalaci (neví kde se nachází složka s dokumenty, řeší zásah do registru)

... ale obě chyby asi nebudou primárně chybou Win8

Start systému je opravdu rychlý, rozdíl proti Win7 okamžitě poznáš. Metro nepoužívám vůbec, nabídku Start jsem "vrátil" pomocí aplikace Pokki. Po její instalaci budou Win8 startovat přímo do desktopu, takže tím odpadá použití scriptu. Taby v exploreru jsou celkem použitelné a určitě urychlí práci v něm. Co mi ovšem třeba moc nesedí je nový Správce úloh. Co se týče softwaru, tak jsem zatím nepřišel na program, který by se choval nekorektně.

Sám za sebe tento operační systém mohu doporučit

Registrace
    Mar 2007

Citace Původně odesláno od kevin00 Zobrazit příspěvek
    Sám za sebe tento operační systém mohu doporučit
    Díky... Něco takového jsem potřeboval slyšet - doteď jsem byl skeptický

Starousedlík SHW Avatar uživatele pas!k
    Registrace
    Jul 2006

V domene na Windows server 2008 a 2012 nastava problem .. pokud mate mapovani disku nastaveno pres GP .. resi tato drobna uprava (odzkouseno) http://www.windowsitpro.com/article/...ndows-8-144591

Pokud nejaka aplikace vyzaduje framework 3,5 obcas je problem s jeho instalaci a i kdyz stanice je pripojena k internetu haze stale dokola chybu ze neni mozne se pripojit k aktualizaci .. pokud nelze standardni cestou zkuste postup dole z tohoto odkazu
    http://msdn.microsoft.com/cs-cz/library/hh506443.aspx

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2008

Co říkáte na nové ceny Windows 8 ?
    http://windows.microsoft.com/cs-CZ/w...hopHP_FPP_Null

Registrace
    Oct 2006

Po úpravě cen si upgrade koupí jen blázen.

Registrace
    Mar 2007

No... co na to říct
    ... Na novej notes jsem si pořídil právě osmičky a to jen díky několika předchozích řádcích... Po kompletí úpravě, s notesem bohužel nedodávali pro (čehož jsem si nevšiml, ale mělo mi to dojít...) takže těch změn zas nebylo tolik, kolik bych přivítal, jsou již fakt použitelné... Ale stále jsem si nezvyknul a vadí mi tam hromada věcí. No, kdyby zase kupoval něco novýho, asi bych zase sáhnul po sedmičkách i na úkor rychlosti atd... (Přechod z xp na 7 byl pro mě mnohem rychlejší)

Nováček
    Registrace
    Jan 2013

Windows 8 jsem mel take v PC , jednalo se o verzi RTM , mam PC primarne na filmy , praci a internet . Dvoujadro , 2 gb ram , grafika ATI HD 5450 .
    System je znatelne sviznejsi nez Windows 7 , hlavne start systemu je fakt bleskovy :-) Metro jsem vubec nepouzival , na desktopu je fakt na nic...
    Po asi tydnu uzivani mi zacal zlobit zvuk , musel jsem si otevrit smesovac hlasitosti a stelovat si tam kazdou aplikaci zvlast .
    Firefox mi padal asi 5x za den a youtube videa v 1080p ktere jely na win7 naprosto plynule se trhaly .
    Padu flashe v prohlizeci ani nemluvim , to bylo snad 10x denne .

Nekdy tomuto systemu dam urcite jeste sanci (treba az vyjde service pack) , ted si myslim ze neni jeste dost doladeny pro narocnejsi uzivatele jako jsem ja . Lajkovy je to jedno co si koupi notas v datartu a je rad ze to jede , bohuzel takovych lidi je vetsina .

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2008

Pro rozumné využití W8 je asi dobré mít modernější HW, od Sandy Bridge a MB pro tyto a vyšší procesory už s W8 nejsou problémy. Omlouvám se příznivcům AMD, ale tyto procesory sleduji okrajově. Na starém železe můžou být asi problémy s ovladači a pod.
    Cena W8 od 1.2.2013 mě také překvapuje. Řekl bych, že MS nasadil takové ceny proto, aby vyprodal krabicové verze a pak ty ceny upgradů on line zmírní... :-) ?
    Naposledy upraveno uživatelem Jirka_T: 01-02-2013 v 22:05

Registrace
    Mar 2007

Nakopat zadek tomu, co vymyslel aby se w8 samy automaticky restartovaly kvůli aktualizacím... Já ten notes snad kvůli tomu budu reklamovat... Fakt jako když člověk něco fakticky dlouho stahuje a najednou vyskočí hláška za 14 minut bude počítač restartován... A já vím, že dostahováno bude nejdřív za 16 minut... A člověk se může rozkrájet - ani ověřený způsob ze starších win shutdown -a nefachčí. Fakt k vzteku. Jedna blbá věc, co zapomenete přenastavit a hned nesnášíte celý mrkvošrot... opět...

Starousedlík SHW Avatar uživatele zsdx
    Registrace
    Nov 2009

A nestacilo v tu chvili vypnout sluzbu autom. aktualizaci? Nebo posunout cas zpet?

Registrace
    Mar 2007

Citace Původně odesláno od zsdx Zobrazit příspěvek
    A nestacilo v tu chvili vypnout sluzbu autom. aktualizaci? Nebo posunout cas zpet?
    Tam byl nějaký časovač či co... Autom. aktualizace jsem samozřejmě vypl hned jak jsem tu hlášku uviděl. Čas mě posunout nenapadlo - by mě zajímalo, jestli by to pomohlo, protože to nerestartovalo např v 20:00:00 ale v přesném intervalu po stáhnutí aktualizace - restart přišel uprostřed minuty, takže spoštěný časovač si myslím. Přes celou obrazovku vyskočilo potom počítač restartován za ... uložte rozdělanou práci...
    Jsem hodil shutdown -a a nic se nestalo - žádné vypínání není aktivní... tak jsem to zadával pořád, ale w8 jakmile se začne restartovat, tak se zablokuje vše a ukáže se restartovací obrazovka. U w7 se to začne zavírat postupně, takže času je na to dost (hooodně - to mě zas štve na w7 že se mi 4 minuty ukončují spuštěné aplikace s 50% úspěšností )

Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Windows 8: Windows 8 - tipy a triky, nové poznatky,
    Od kevin00 v sekci OS Windows
    Reakcí: 38
    Poslední příspěvek: 19-01-2014, 21:47
  2. Windows 7: Tipy & Triky
    Od kevin00 v sekci OS Windows
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 01-10-2010, 18:09
  3. Reakcí: 26