reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

data na HDD

klacekzovy (2)|28.10.2012 05:29
Zdravím
Pročítám spoustu diskuzí, ale ani jedna o tom, co potřebuju vyřešit já. Pokud se to už někde přesto řešilo, prosím o odkaz.Děkuji

Kamarád mně poprosil, zda-li bych mu nevytáhl fotky z netbuku, na kterém byl přeinst. OS WinXP pomocí nějakého šikovného programku typu undelete atp.
Zkusil jsem tedy testdisk, ale nejsem si jistý, že by to zvládl
Netbuk měl kdysi OS XP a ve složce na hdd fotky. Pak mu začal blbnout a nechal u kohosi přeinst. OS. Nepředpokládá se, že by ten dotyčný přeformátoval celý HDD.

Samozřejmě, že ted ty fotky na HDD pod novou instalací nejsou vidět. Existuje nějaká šance tyto fotky, které by MOHLY být ještě na HDD fyzicky uloženy, vytáhnout? Ze 160Gb disku je ted zaplněno 24G.

Mám k dispozici druhý PC s XP. Mám redukci mezi HDD(z pc) na usb(zkusit nabutovat moje XP přes USB).
Také mám možnost nabutovat z usb klíčenky Linux Mint 13. V Linuxu se dokáži orientovat(jsem začínající samouk), ale příkazové řádky zatím neumím levou zadní. Trochu už jsem se s ní setkal, ale "dře to" :)))

Napadlo mne, že by se dal zkopírovat celý 160G HDD sektor po sektoru jako obraz disku. Který nástroj by byl vhodný?(prefuruju programy pro XP.Ty pro Linuxe jsou většinou v příkazovce a nechci se školit na cizím HDD...)

Velice děkuji za váš čas, který mi(a kamarádovi) k tomuto věnujete
j.albi (476)|28.10.2012 09:20
Používám Recuva, je zdarma.
klacekzovy (2)|28.10.2012 16:40
Hele, tak recuva pomohla. asi 55%souborů zachraněno a druhá půlka byla, bohužel, přejeta novou inst.+programy.

Recuva dokáže hodit info, kolik sektorů souboru je špatných a které to jsou. Dá se nějak obnovit, třeba i jen částečně, tyto soubory?(aby šel ten obrázek otevřít i kdyby ho půl chybělo).

děkuji a děkuji za nápovědu recuvy