Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 7 z 7

Téma: Notebook v ceně 20 000 - 22 500 Kč

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Primární požadavky: různorodé – FullHd, numerická k., SSD?

Další komentář:
    Zdravím všechny,

plánuji si pořídit notebook, a chtěl bych poradit - jestli můžete doporučit. Využití notebooku bude čistě pracovní záležitostí, tj. prezentace / organizace a zejména programování, tj. server, atp.

Z tohoto důvodo využívám Linux distribuce, čili na notebooku mám v plánu Linux Fedora.

Zároveň mám i několik dalších požadavků, avšak bohužel kombinaci všech jsem přímo v notebooku nenašel, ale některé nejsou tolik důležité:

1) Jsem zvyklí na fullhd rozlišení, čili ideálně 1920x1080 a 17", na druhou stranu bych sia si zvykl i nyní klasiku 15" + 1320x768

2) Rozhodně numerickou klávesnici, bez ní bych si asi už hůře zvykl, ikdyž ...

3) Docela uvažuji nad SSD disky, jelikož si myslím, že by to mohlo dost zrychlit systém - co vy na to? Nějaké zkušenosti, zda tam je opravdu podstatný rozdíl nebo je rozdíl v instant on, tj "při nabootování"

4) Ideálně by mohl vydržet delší dobu na baterii - čím déle tím samozřejmě lépe

5) Trošku výkonnější, žádný Asus eee Potřebuji aby systém nezamrzal a necukal, ale prostě to jelo

S těmito všemi požadavky jsem bohužel přímo nepochodil, nalezl jsem pouze nějaké stroje (MSI AlienWare apod.), které jsou již trošku bitevní stanice za 60 kolíků

Co se týče ceny, tak tady jsem trošku flexibilní, v podstatě takovéhle požadavky jsou u notebooků okolo 20 tisíc a výše, avšak když by bylo něco "extra" za 35k, taky bych případně uvažoval. Zároveň jsem však našel dva notebooky, které mě zaujali:

Za prvé - ASUS S56CM-XX130H
    A druhý - MSI GE60 0NC-059CZ

Bohužel oba nesplňují vše, Asus nemá ono rozlišení a monitor, což MSI má, ale oproti tomu je zase lehčí přenositelnější a má SSD disk, což zase MSI nemá

Co si myslíte? Případně víte o jiné zajímavé volbě pro programátora Děkuji!
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

A opravdu potřebuješ notebook s tak výkonou grafickou kartou, když to budeš stejně mít jen na programování a prácí?

Já osobně si myslím, že se takové notebooky najít docela dají.
    ad 1) Displej není až takovej problém (kdyžtak je ještě meziřešení mezi 1920x1080 a 1366x768 = 1600x900, podle mě na 15" ideál - tedy pokud by ti případně nevadilo 1366, tak 1600 by mohlo být slušným kompromisem),
    ad 2) Numerickou klávesnici mají kromě ThinkPadů T530 a MacBooků snad všechny 15" notebooky.
    ad 3) Pokud SSD, tak rozhodně minimálně 64GB, míň bych na systém nebral. A určitě pocítíš dost vysoké zrychlení běhu OS. Jinak SSD se dá dokoupit - ještě jednodušeji do notebooků s mSATA slotem (dnes snad všechny nové notebooky?)
    ad 4) Tady bych to řešil pouze integrovanou grafickou kartou. Dnešní Intel HD4000 je už hodně slušná grafika na běžné použití a ještě k tomu, pokud se jedná o pracovní notebook. Mě se opravdu zdá dedikovaná grafika, která ti žere baterku i ve "vypnutém" stavu zdá zbytečná. I když teda je pravda že dražší notebook s vyšším rozlišením a pouze integrovanou grafikou se shání docela špatně.
    ad 5) Tak na to by měla Ivy i5ka bohatě stačit.

1600x900:
    http://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-e...ag-d335405.htm
    1920x1080
    http://www.alza.cz/sony-vaio-s15-stribrny-d358465.htm
    http://www.alza.cz/hp-elitebook-8570w-d339844.htm

btw nakupovat můžeš jinde, jen na alze se mi dobře hledá .

Jinak kvalitní SSD má třeba Crucial (64GB, 64GB mSATA, 128GB, 128GB mSATA)
    Naposledy upraveno uživatelem VencaX: 29-10-2012 v 13:40

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od VencaX Zobrazit příspěvek
    A opravdu potřebuješ notebook s tak výkonou grafickou kartou, když to budeš stejně mít jen na programování a prácí?.....
    Děkuji za informace, onen Sony vypadá zajímavě, ikdyž při poměru výkonu s těmi, které jsem navrhoval takový rozdíl není, tak u NTB asi nebude rozdíl pouze ve výkonu, ale i obecně ve zpracování atd. Osobně mám zkušenosti primárně s PC a zde v podstatě záleží primárně na výkonu a od toho se odvíjí ceny, což u notebooku to bude nejen v tom, ale i ve zpracování notebooku jako samotného apod.

Zároveň děkuji za objasnění informací ohledně SSD disků, to mi jistě pomůže - resp. nebudu již klást na ně důraz při výběru a dost to rozšíří možnosti (s SSD jich tolik zase není).

Registrace
    Jun 2008

Ten Sony ne že by byl nějak extrémně kvalitnější (i když tedy ano, má šasi z hliníku a hořčíku), ale má kvalitní IPS matný displej s FullHD rozlišením, numerku, slušnou výdrž a výkoné CPU (což byly tvé požadavky). Navíc je tenký a lehký. Bohužel jsem ho v ruce neměl, tak nemůžu říct žádné vlastní pocity z notebooku, ale parametrově je slušný. U toho Elitebooku jde o to, že je to pracovní stanice, takže má kvalitní displej s FullHD, pevné šasi ze slitiny, pracovní vybavení, možnost přidání "externí baterie" a docku. ThinkPad E530 je za tu cenu hodně slušný, dobré dílenské zpracování slušný výkon i výdrž na baterii a tedy "horší" displej.

Rozhodně bych ale dal ruce pryč od toho MSIčka, MSI nedělá zrovna nejkvalitnější notebooky a já bych dal rozhodně přednost alternativám jiných výrobců.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Děkuji za informace, dohromady jsem se ptal ještě na dalších fórech a bavil se i několika lidmi, a opravdu je to všude stejné .. respektive všechny doporučené modely jsou hranaté ošklivé krabice (pomilu ten Sony). To nemyslím teď nikterak zle, jenom mě to docela překvapilo, že tedy pracovní notebook, za částky 25 - 35 tisíc a všechny jsou stejné "mohutné" černé krabice ..

Ještě mi byly doporučeny:

http://www.alza.cz/dell-vostro-3560-...ny-d340681.htm
    http://www.alza.cz/hp-probook-6470b-d333955.htm
    http://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-e...tg-d342522.htm

Ale děkuji za názory, od značky Dell tedy odpustím - to mi již bylo řečeno od více lidí - doporučuji mi značky Dell, HP a Lenovo

Registrace
    Jun 2008

Jsou to sice hezké notebooky, ale ani jeden nemá numerickou klávesnici, Dell je plasťák a má CPU, které se hodně hřeje a bere si víc energie == menší výdrž baterie a ty dva mají menší rozlišení... naopak kvalita těch dvou je dost slušná a výdrž na baterku bude taky slušná.

Já bych doporučil Lenovo T430/T530, protože je to kvalitní výborný kvalitně zpracovaný notebook, určité modely jsou fakt za dobrou cenu. Ale je to "hranatá ošklivá krabice" jak píšeš. Osobně proti Dellům nic nemám, ale za tu cenu jsou Lenova většinou výhodnější. A hlavně Vostra jsou stovnatelná s levnějšími ThinkPady Edge.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Jo ten Lenovo S430, příípadně T430 jsou mý favorité, spolu s tím Sony VAIO S15 .. z druhé stránky jsem dost uvažoval, že bych zkusil MacBook .. to je trošku specifická záležitost, to ano - ale pár kolegů znám co na tom programují, takže snad některého přemluvím, abych mohl zkusit, zda-li onen systém není nakonec to co hledám - mám totiž i obecně problém s volbou vhodného systému - na Windowsech postrádám bash, balíčkovací systém pro práci, takže na tom nerad programuji, oproti tomu s Linuxy jsem doposud měl dost problém s některými hardwarovými součástmi - ovladači a občasné zamrzání či podobně.

Čili teď mám v plánu si zkusit někde sehnat MacBook na zkoušku - a pokud by ten systém nebyl, to co hledám, tak potom ony Lenovo / Sony Vaio zatím mezi favority.

Podobná témata

1. Notebook v ceně 22 500 - 25 000 Kč
    Od devil84 v sekci Notebooky
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 26-08-2013, 10:50
  2. Notebook v ceně 7 500 - 10 000 Kč
    Od typek.cz v sekci Notebooky
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 04-03-2011, 17:26
  3. Notebook v ceně nad 30 000 Kč
    Od khedeja v sekci Notebooky