reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nová GK k procesoru FX-6100?

Indectructible (6)|30.10.2012 14:52
Zdravím všechny,
v nejbližší době budu měnit GK. V současné době mám GTX570 od Gigabyte, ale nejsem spokojený, jelikož GK dělá stále artefakty, je nestabilní, padají hry a pískají kondenzátory, takže byla již 2 krát na reklamaci a nyní půjde potřetí a doufám že naposledy. Nechám si tedy vrátit peníze a uvažuji jakou další GK koupit. Původně jsem měl objednanou HD6870, ale nebyla skladem, tak jsem vzal GTX570 a dodnes se mlátím hlavou o stůl. Po této zkušenosti se tedy přikláním spíše k AMD. Jsem ochotný investovat všechny peníze co se mi vrátí - tedy nějakých 6.800,- a ptám se, jestli je lepší vzít HD7870 a zbytek peněz si nechat a nebo jestli má smysl utratit celou částku za HD7950? Jde mi hlavně o to, jestli mi nebude tyto GK brzdit procesor. Mám momentálně FX-6100 @ 4.0 GHz a podle testů a benchmarků je výkon někde na úrovni i5-2400. Myslíte, že využiji potenciál třeba té 7950 a nebude zbytečně bržděna CPU? Na PC sleduji občas filmy jinak hraju především hry na 22" monitoru ve fullHD rozlišení. Zbytek sestavy: MB: Gigabyte GA-990FXA-UD3, Patriot Sector5 8GB DDR III 1333 MHz, CPU FX-6100 @ 4.0 GHz - CoolerMaster Hyper 212 EVO, Corsair GS600. Předem díky za Vaše rady. Nespěchal bych na to, ale nemám doma žádnou GK do zálohy, takže chci ihned po vyřešení relamace koupit novou ať je během 2 dnů doma.
Matherdet (955)|30.10.2012 21:53
Lepší volbou je HD7870 má dostatek výkonu a není zbytečně drahá má dobrý poměr cena/výkon ,na vyšší modely už nemá cenu jít,nechte si to na upgrade až vyjde nová generace konzolí,tehdy se všechno změní...