reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ECS přišlo s "technologií" ADS - Anti Dust Technology (protiprachová technologie)

trodas (1753)|1.11.2012 11:57
Takže zde je prezentace ADS od ECS a hned Vám bude jasné, o co se jedná:



Zdáse, že nejde tak ani o "technologii", jako o instalaci dvou chráničů, které brání proudu vzduchu od CPU chladiče aby roznášel prach po mainboardu. Takové zlepšení si ale může každý udělat i sám, má-li místo a trochu plastů, neb co jde na mainboard (např. přilepit), to by raději nemělo být vodivé. Mně by napadlo spíš vzít a za tepla ohnout tvrdší PVC "fólie", třeba i průhledné pro efekt při nasvícení, ale v zásadě se také nikdo nezabýval tím, že teploty ramek bez ochlazování jistě stoupnou, stejně jako chipset nemá rád prach, ale má rád průvan...
Podle mně je to zajímavé řešení, ale asi bude lepší víc vysávat, mít filtr prachu a občas PC prostě vyčistit. Ale to je jen můj pohled na tuto "technologii", ECS z toho zřejmně hodlá vyrazit značný marketingový potenciál, jak Vám hned předvedou :D

Výsledek je podle mně diskutabilní, byť nelze popřít fakt, že to relativně dobře funguje :)
DrZelenka (2491)|4.11.2012 10:05
Největší problém s prachem je stejně v žebrech chladiče a tam jejich technologie nepomůže. Když čistím PC, tak pro mě není rozdíl vyčistit od prachu povrch desky, nebo ten jejich štít - stačí na 2 vteřiny namířit kompresor na desku a je čistá.
trodas (1753)|4.11.2012 16:00
Tak takový kompresorek bych také chtěl :) Za kolik se to dá pořídit? :) A jak to vypadá?

PS. podle mně jim jde hlavně o to, aby se prach nedostával do konektorů - čili tady bych zlepšení viděl. Ovšem kondíky a další komponenty mají průtok vzduchu rády...
KEOSAN (958)|14.3.2013 14:15
Nemusi byt len kompresor. Staci aj priemyselny fukar-vysavac /jeden taky robi Makita napr. Makita UB 1101/, alebo fukar na listie. Maju tak silny tlak ako kompresor a je s tym menej roboty, ako s kompresorom.