Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 22 z 22

Téma: Víkendová diskuze: AMD se snoubí s ARM

INTELigentle

Omluvte překlepy v mém předchozím příspěvku.

Zkusím to teď trošku rozvést a zaspekulovat.
    Kdyby se AMD podařilo vyrobit solidní konkurence schopný ARM procesor (alespoň 20nm, ideálně 18), mohlo by velmi vytěžit z Ati (byť tento současný stav nese velmi mnoho z nás s nelibostí) a dále posílit takové své postavení implementací grafiky, což by dále setřelo většinu konkurence (zůstala by asi jen nVidia).

Takže pozor, rozhodně jde o cestu, kterou není radno podceňovat...
    Odpovídat lze po přihlášení

INTELigentle

Mimochodem, když jsme u toho, dovolím si trošku "zamoderovat". Myslíte si, že je reálné, aby G. F./AMD inovovalo výrobní technologii v dohledné době (1 rok) na konkurence schopnou? Zdají se vám reálné výhledy na 18, či dokonce 14nm??? Čeká nás evoluce (22-18nm), nebo skok (18-14) - co si myslíte, že bude výhodnější, byť laicky???

Má vůbec "AMD" proti grupě kolem TSMC a Intelu nějakou šanci???

Nováček
    Registrace
    Mar 2012

mne tento krok zo strany AMD pride logicky. Potrvdzuje to zmenu ich strategie a orientaciu na cipy s nizsou spotrebou, produkty pre cloud computing atd. a odklon od highend chipov v desktopoch..
    http://www.electronista.com/articles...als.job.slash/

onkas

Já jsem osobně zvědav jestli ze z toho vyhrabou. Podle mě kdyby nebyla akvizice s Ati tak jsou na tom líp. Jen doufám že jestli AMD půjde do kytek nestáhne ssebou i grafickou odnož. Sice je to nostalgické vzpomínání na staré časy, ale někdo by to mohl odkoupit a přejmenovat zpět na Ati

Nováček
    Registrace
    May 2006

ARM je licencovaná technológia, každý si ju upravuje podľa svojich potrieb (Samsung, Nvidia...)
    Ako tu už odznelo, topiaci sa aj slamky chytá. V segmente smartfónov je už veľmi husto, preto idú do servrov.
    Skúsenosti na to majú - procesory Opteron, GPGPU chipy Fusion => ARM + FirePro integrované spolu na chipe.
    Chýbajúce 64-bit nahradia emuláciou/rozšírením adries z 32 bit na 40 bit.

Držím im palce .

INTELigentle

Následujících 9-15 měsíců bude navýsost napínavých, doslova kulervoucích. Velmi se těším, a jsem zvědavý kam se to vyvine. Modlím se, aby na to G. F. /AMD mělo dost prostředků. Třeba se pak dočkáme něčeho podobného jako byl zmiňovaný Cell - takové kombinované 12ti jádro, z nichž 6 bude ARM a 6 pro GPGPU - Terminátor hadr :-)

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2006

Z role nezavislého pozorovatele bude tento vývoj zajímavý, a když to AMD nevyjde, tak snad to nepohřbí jejich grafické karty, protože ty mám v oblibě.

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: PC vs. NTB?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 48
    Poslední příspěvek: 02-02-2013, 17:07
  2. Víkendová diskuze: NAS - Ano či ne?
    Reakcí: 47
    Poslední příspěvek: 13-10-2012, 11:06
  3. Víkendová diskuze: Flashka s USB 3.0?
    Reakcí: 27
    Poslední příspěvek: 02-10-2011, 09:32
  4. Víkendová diskuze: Ozvučení PC
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 47
    Poslední příspěvek: 14-02-2011, 18:38
  5. Víkendová diskuze: Spolehlivost wi-fi
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 31-10-2010, 15:09