reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Realizace domácí sítě

civava2 (22)|3.11.2012 17:05
Zdravím,
vytvořil jsem (zatím na papíře) návrh domácí sítě, ale nevím, zda by vůbec fungovala.

Měla by fungovat takto:
V 1. a 2. patře (ne v celém, stačí několik hlavních místností) se bude moct připojit k internetu + tiskárně a číst data z SSD disku (na kterém jsou fotky, filmy atd.). To by mělo jít pomocí AP. Dále chci, aby se v televizi a dataprojektoru mohly pouštět filmy, popř.hudba nebo fotky z SSD Disku (který je připojen k PC pomocí USB 3.0).

Chci se tedy zeptat, zda by to takto mohlo fungovat, popř. co by se dalo udělat jinak. Pokud je všechno špatně, tak mě prosím neukamenujte.
r34ktor (7477)|3.11.2012 17:19
Nevidím problém. Pokud vše správně nakonfiguruješ, fungovat by to mělo.
civava2 (22)|3.11.2012 17:38
Tak to je super. Ještě by mě zajímalo, lze připojit televizi nějak jinak než pomocí síťového přehrávače? Televizi máme Panasonic (přesný název neznám), který má HDMI.
civava2 (22)|3.11.2012 20:03
Ještě se chci zeptat, když bude hl.PC vypnuté budu moct číst data z pevného disku?
r34ktor (7477)|3.11.2012 20:14
[QUOTE=civava2;517746]Tak to je super. Ještě by mě zajímalo, lze připojit televizi nějak jinak než pomocí síťového přehrávače? Televizi máme Panasonic (přesný název neznám), který má HDMI.[/QUOTE]
Jesliže nemá LAN port (nebo možnost použít Wi-Fi), je externí přehrávač disponující požadovanou funkcionalitou nejrozumnější řešení.

[QUOTE=civava2;517757]Ještě se chci zeptat, když bude hl.PC vypnuté budu moct číst data z pevného disku? [/QUOTE]
Ne. PC musí být zaplé. Ovšem pokud máš vhodný router, lze obsah HDD sdílet skrze něj.
civava2 (22)|3.11.2012 20:39
[QUOTE=r34ktor;517758]Ne. PC musí být zaplé. Ovšem pokud máš vhodný router, lze obsah HDD sdílet skrze něj.[/QUOTE]
Díky za odpověď. Sdílení mě napadlo, ale raději bych to vyřešil pomocí kabelů. Jediný způsob je asi koupit NAS a připojit ho do switcheru?
durib (1141)|3.11.2012 21:50
Já jenom doufám, že to SSD je překlep. Na síťové sdílení stačí nějaký green line disk. NAS není třeba, pokud koupíš router s USB a zkousneš výrazně nižší rychlosti. Často je ale cenově výhodnější koupit ojetý notebook a napojit HDD na něj, než kupovat NAS s omezenými funkcemi.
civava2 (22)|3.11.2012 22:05
Jo, je to překlep (nechtělo se mi to předělat :D )... mně se vcelku NAS servery líbí, našel jsem si jeden (http://www.alza.cz/synology-diskstation-ds112j-d311854.htm), ale i s HDD by mě stál cca 5000,- , a když k tomu připočítám switch, kábly, AP atd. stálo by mě to okolo 9000,- a to už je zbytečně moc peněz.