reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Upgrade BIOSU Základní desky ASUS M4N72-E

zdenekfort (15)|4.11.2012 20:22
Přátelé, prosím o podrobný popis jak aktualizovat BIOS Základní desky ASUS M4N72-E.
Budu to dělat poprvé, protože vyměnuji procesor, tak prosím o spolehlivý postup a pokud možno podrobný.
Také mi prosím napište co dělat, pokud by se aktualizace nepodařila.
Děkuji.
r34ktor (7477)|4.11.2012 20:31
Postup updatu najdeš v manuálu. Doporučuji ho neprovádět z Windows, a v případě velkého skoku verzí ani pomocí EZ Flash. Nanejvýše vhodné je před jeho započetím načíst BIOS do továrního nastavení.
zdenekfort (15)|4.11.2012 20:55
Děkuji za info, ale protože neumím anglicky chtěl jsem popis česky jak provézt Upgrade. Ještě mi prosím napiš jak uvedu BIOS do továrního nastavení. Díky.
r34ktor (7477)|4.11.2012 21:13
[QUOTE=zdenekfort;517859]Děkuji za info, ale protože neumím anglicky chtěl jsem popis česky jak provézt Upgrade. Ještě mi prosím napiš jak uvedu BIOS do továrního nastavení. Díky.[/QUOTE]
BIOS > Exit > Load Setup Deafault

Česky ti to psát nebudu, protože pokud nejsi schopen pochopit postup z manuálu, raději se do toho nepouštěj. Věci totiž nemusí probíhat ideálně, a pak je potřeba adekvátně reagovat. Případná chybová hlášení budou anglicky. Jejich nesprávná interpretace může mít fatální následky.
zdenekfort (15)|12.11.2012 23:35
Po provedení aktualizace BIOSu základní desky vše funguje bez problémů, pouze mám jeden problém. Při spuštění PC se zobrazí logo základní desky a potom mi vyskočí stránka s chybovým hlášením - CPU Fan Error! Musím 2x kliknou na F1 a teprve nabíhá systém.
Větrák procesoru ale běží bez problémů a i reaguje na zatížení procesoru.
V čem je problém??? Děkuji za radu.
kevin00 (10238)|13.11.2012 06:33
V rychlosti, nemám nyní čas studovat manuál: Zkontroluj nastavení ventilátoru chladiče procesoru v BIOSu. Měla by být zapnuta kontrola běhu, podle druhu ventilátoru PWM/Voltage regulace, min. otáčky ventilátoru by neměly být nižší než cca 600 ot/min.
r34ktor (7477)|13.11.2012 11:54
Co máš za chladič? Jaké otáčky ukazuje BIOS?
zdenekfort (15)|14.11.2012 19:29
[QUOTE=kevin00;518525]V rychlosti, nemám nyní čas studovat manuál: Zkontroluj nastavení ventilátoru chladiče procesoru v BIOSu. Měla by být zapnuta kontrola běhu, podle druhu ventilátoru PWM/Voltage regulace, min. otáčky ventilátoru by neměly být nižší než cca 600 ot/min.[/QUOTE]
Asi máš pravdu, to samé mi řekli v zastoupení ASUSu. Problém je v tom, že nemohu najít v BIOSu záložku kde tuto hodnotu snížím. BIOS, verze 2501, údajně záložka " CPU Fan Speed Warning ". Děkuji za informace.
Šobáň (128)|19.5.2013 10:22
Jak nejseš schopný na deseti stránkách biosu to nalézt tak si někoho pozvi kdo tomu rozumí a nech si to za 2 piva nastavit.