reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Kompatibilita AVG a MS Vista

Petr S. (1220)|21.6.2007 14:03
Je antivirus AVG kompatibilní s novým operační systémem MS Vista? Právě jsem do jedné kanceláře instaloval nový počítač s tímto OS a když jsem tam dal AVG, který mají koupený (verze 7.0), tak mi nahlásily, že antivirus není kompatibilní. :angry

Dá se toto nějak řešit? Jsou s Vistama kompatibilní alespoň novější verze AVG? Mohu do tohoto kanclu nainstalovat nějaký zdarma dostupný antivirus (třeba AVS) nebo to mohu provést (z důvodu licence) pouze u domácího počítače?

Jak je to obecně: Mohu jakékoliv open-source programy do kanceláře instalovat?

Díky
Zdeněk Havel (4)|21.6.2007 17:38
Stáhněte demoverzi AVG7.5 a zadejte kod s krabice od AVG7 a mělo by to běžet. Přeji pěkný den.
Aisicek (54)|22.6.2007 08:02
Open source programy vacsinou (videl som aj vynimky ale je ich len par) sa mozu bez problemov nainstalovat do kancelarie. Ziadny zakon sa tym neporusi. Je to software zdarma. Treba si davat pozor, pretoze nie vsetky open source programy su dokonale. Ale to plati aj u normalneho softwaru.

Typicky priklad open source je Open Office. Nasa firma z 500 zamestnancami bezi cela na Open Office :-)
Petr S. (1220)|22.6.2007 10:48
[QUOTE=Zdeněk Havel;39520]Stáhněte demoverzi AVG7.5 a zadejte kod s krabice od AVG7 a mělo by to běžet. Přeji pěkný den.[/QUOTE]

Licence ze 7.0 se vztahuje i na 7.5? :notsure
eraser (0)|22.6.2007 11:43
[quote=Petr S.;39484]Jak je to obecně: Mohu jakékoliv open-source programy do kanceláře instalovat?[/quote]
To záleží na licencii, ktorou je daný SW produkt označený.
Jezevec (607)|22.6.2007 11:44
AVG 7.5 Licence http://free.grisoft.com/doc/98/lng/us/tpl/v5

"This particular software version is distributed free of charge, therefore, the applicable license is only granted for home use thereof."

Freeware AVG 7.5 je pouze pro domácí nekomerční využití, podle pravidel licence. Jiná je situace u GNU/GPL licencí, licenční podmínky vždy udává držitel licenčních práv a ten si může vyhradit, pro jaké případy není licence platná, u OpenOffice není problém, pokud vím, autor OpenOffice nevydal v licenci žádnou restrikci proti "nedomácímu" nekomerčnímu použití.

Co se týče AVG pro Vista: http://free.grisoft.com/doc/5390/lng/us/tpl/v5
Nevím ale, zda je Vista "kompatibilní" :)
Další z důvodů proč nepoužívám Vistu.

ps. Licence AVG 7.0 se na verzi 7.5 pravděpodobně nevztahuje - podle mne kód nepřijme.
Pedro075 (13)|12.7.2007 15:54
Jednak bych nedával do PC Visty, a pak bych tam nedával AVG... Ale co je dobře kompatibilní, NOD32 a Win XP Pro. Jinak Visty právě testuji a zatím nebyl se software problém. Každopádně upgrade z AVG 7.0 na 7.5 je v rámci licence v pohodě.
Petr S. (1220)|12.7.2007 22:29
[QUOTE=Pedro075;41403]Jednak bych nedával do PC Visty, a pak bych tam nedával AVG... Ale co je dobře kompatibilní, NOD32 a Win XP Pro. Jinak Visty právě testuji a zatím nebyl se software problém. Každopádně upgrade z AVG 7.0 na 7.5 je v rámci licence v pohodě.[/QUOTE]

Díky za zprávu.

Jen k tomu začátku: Visty bych tam já osobně dal, je to nový počítač a navíc kancelářský a do něj je právě nejperspektivnější dát tento nový OS. Až bude vydán první Service Pack (tuším někdy koncem roku :notsure ), tak to bude určitě ještě pohodovější systém. Nejsem rozhodně žádný "majkrosofťák", ale je mi jasné, že pro začátečníky je tento systém celkem přívětivý. Navíc cenový rozdíl mezi XP a Vistama je doslova a do písmene pár korun.

A to AVG, ač já bych ho dnes už asi nedoporučil, nemůžu jinak - můj předchůdce, který se na obci staral o PC dřív ho tam nasadil. Mají tam několik licencí a tak jim nemůžu říct, že existuje něco lepšího... Zatím jsem tam hodil AVS (to je pořádný antivir :) ), když nešlo to AVG a pohoda. :thumb
Pedro075 (13)|13.7.2007 07:30
No, já osobně se přikláním spíše k osvědčeným XPčkám, Visty jsou zatím takové syrové... Jinak s tim AVG, měli jsme stejný problém, také jde o počítače obce, resp. města. Měli jsme multilicenci AVG na 100 PC. AVG se ale musí obnovovat licence, podle typu, OEM každý rok, Retail každé dva roky, (tak jako naše ML). No a před obnovou byl ideální čas na změnu. Nedali jsme 40 tis. firmě Grisoft, ale za stejnou cenu jsme zakoupili NOD32. Dvě licence server, a 100 lic. pro uživatele.
Ty Visty tedy AVG nevzaly? Ani tu verzi 7.5?
Petr S. (1220)|13.7.2007 10:19
[QUOTE=Pedro075;41470]Ty Visty tedy AVG nevzaly? Ani tu verzi 7.5?[/QUOTE]

Když jsem to před týdem zkoušel, tak měli k dispozici pouze licenci a CD k AVG ve verzích 7.0 a 7.1. O tom, že na 7.5 je možná upgradovat jsem nevěděl, tak jsem jim tam dal zatím AVS (který by měl být myslím zadarmo i pro firmy :notsure - na jejich stránkách jsem o tom nic nenašel, na druhou stranu jsem nenašel nic ani o nákupu pro firmy).

Tu 7.5 jsem ještě netestoval, dozvěděl jsem se o tom včera od Tebe. Ještě ale určitě otestuji a dám vědět...

PS: Nevíš kdy se musí licence každý rok obnovovat? Na začátku roku nebo se to odvíjí podle toho, kdy byl SW zakoupen? Abych pak mohl také podobnou věc podotknout :)
pas!k (3765)|13.7.2007 10:52
Urcite to bude vazane na datum zakoupeni .. tedy aspon sem se nesetkal ze by to bylo jinak :)
Pedro075 (13)|24.7.2007 07:48
[QUOTE=Petr S.;41481]
PS: Nevíš kdy se musí licence každý rok obnovovat? Na začátku roku nebo se to odvíjí podle toho, kdy byl SW zakoupen? Abych pak mohl také podobnou věc podotknout :)[/QUOTE]

Podle typu licence. OEM verze je platná 1 rok a 2 měsíce od nainstalování, Retail (krabicová verze) je na dva roky. Přeju mnoho zdaru při přesvědčování zastupitelů o nákupu nového antiviru... ;-) (vím, o čem to přesvědčování je...)
Petr S. (1220)|24.7.2007 16:16
jj, bude to zajímavé, každopádně jsem jeden z nich, což by mohlo pomoci :)

Jo, jinak jsem zjistil, že to AVG mají koupené od dubna, takže na inovace je teď ještě čas, ale taky jsem se dopídil k tomu, že ten původní člověk co se jim staral o kompy jim ten antivirák jenom nainstalil do kompu, provedl nejakou údržbu (aspoň to píše na faktuře) a celkem za 4 hodiny (btw. nevěděl jsem, že instalace AVG trvá hodinu :notsure ) si naúčtoval něco přes 1.800 Kč (vlastní cena za AVG tam měla něco kolem 500,-) :notsure

Nejvíc mě zaráží, že jim k tomu nedal ani CDéčko s licenčním číslem. Může si tohle vůbec nějaký prodejce dovolit? :angry
Pedro075 (13)|26.7.2007 07:20
No, tak to byl borec, tedy... Koukal jsem, že OEM licence stojí cca 350,-Kč s DPH a Retail cca 750,- s daní. Tak by mě zajímalo, co to bylo za verzi, ta kolem 500,- ... ;-) Jinak AVG jsem měl v PC zhruba za 10 minut, pak asi 10 minut aktualizace přes net, a pak půl hodiny test. Kolik tam je počítačů? nebo se ten ekšpert 4 hodiny staral o jeden počítač? To už by mi nesměl přes práh... Ale ať je to jak chce, měl tam nechat krabičku c CD a na krabičce je licenční číslo. Pokud to tam nenechal, tak rovnou zastřelit. Pro výstrahu. ;-)
Petr S. (1220)|26.7.2007 11:29
Jo, přesně tak ;) Jeden počítač, bez CD a bez licenčního čísla :runaway

Taky to nechápu, ale ještě pro zajímavost uvedu, že si celkem za ty 4 hodiny řekl za cca o 1.800,- :angry

Teď mě jen napadlo, pro ověření, že je to AVG koupené (u případné kontroly) by stačila ta faktura?

BTW: To by mě zajímalo co s tím CDéčkem udělal. Ani bych se nedivil, že se snažil prodat dál :stupid :D