reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Výběr aktivního subwooferu

mech123 (1)|6.11.2012 20:53
Zdravím,
Před necelým rokem jsem si pořídil repro Quadral Quintas 5000 + receiver Yamaha htr-3064. U poslouchání hudby mi to ani nevadí, ale při sledování filmu sestava basy postrádá (hlavně v nižších hlasitostech) a proto zvažui nákup aktivního subwooferu. Měl by být adekvátní k repru, takže nic drahého, spíše levnější. Místnost cca 20m2. Půjde připojit každý aktivní sub, nebo se musím dívat po parametrech jako je impedance? Bude při nákupu subwooferu zlepšení basů velké nebo ani ne? resp. vyplatí se ho kupovat?
xmarek (1676)|7.11.2012 08:02
Celkově mě překvapuje absence basů při takové reprosoustavě. Tam musí být blbě něco úplně jiného. V minulosti (asi před 20 lety) jsem řešil podobný problém s receiverem od Technicsu. Zvuk byl plochý s absencí basů a výšek. Řešil jsem to nákupem equalizéru. Bohužel výsledek byl nadále tristkní, nehledě k faktu, že jsem si několikrát odrovnal výškové reproduktory. Časem jsem pochopil, že je to celé blbě. Nebudeme si nic namlouvat, počítám, že ta Yamaha (už vzhledem k ceně) bude asi podobné kvality. :( Upřímně dnes mám doma malinké monitory od KRKu a i když mají woofer pouhých 6" tak nedostatkem basů rozhodně netrpí. :p

Aktivní subwoofer může být cestou ven, ale musíte počítat s tím, že i jeho zvuk se bude do jisté míry odvíjet od zvuku receiveru (i když má vlastní zesilovač). Impedanci neřešte, subwoofer by měl mít vlastní zesilovač tudíš ho musíte připojit mimo výstupy zesilovače receiveru, předpokládám, že by se měl dat připojit na out (cinch) výstupy receiveru.

[ATTACH=CONFIG]27083[/ATTACH]

Značku Vám bohužel neporadím. Chce to slyšet na vlastní uši a moje rada by stejně směřovala směrem k výrobcům vyrábějící aktivní monitory, což asi není to co hledáte.
rearlrg.jpg