reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pád systému

mokvar (12)|12.11.2012 11:39
Dobrý den, mám problém, při nedávném hraní hry se mi zobrazila barevná obrazovka světle hnědé barvy (nebylo to poprvé akorát při předchozích případech byla barva obrazovky červená a světle zelená) a počítač zamrzl se zvukovou smyčkou hry nezbývalo nic jiného než tvrdý restart.Po restartu ovšem vůbec nechtěl naběhnout windows a neustále na mě začala vyskakovat modrá obrazovka s různými chybovými hláškami.Ve snaze zotavit systém sem použil instalační CD od Win7 a snažil se dojít k opravě ale to také nešlo (hlásilo to chybu s nekompatibilitou systému a CD a obnova podle bodu obnovení taky nešla).Rozhodl jsem se zformátovat celý disk a nainstalovat windows znovu, po mnohých pokusech sem se dostal až k instalaci kde sem zformátoval disk a pokračoval, při 30% instalace (cca) se objevila modrá obrazovka s chybovou hláškou a musel sem počítač restartovat, po této události počítač nenajede už ani do instalace windowsu a zamrzne při načítání instalačních souborů.

Sestava:
Intel® Core™2 Duo Processor E8400 CPU
Corsair XMS2 DHX 4GB (2x2GB) DDR2 800 RAM
NVIDIA GeForce GTX 260 VGA
Gigabyte EP45-DS4 (P45) MB
Stáří: 4 roky
Radan Tuhý (9)|19.11.2012 20:37
To je poměrně obtížně identifikovatelný problém, ale dle popisu by to mohlo být třeba i vadnou operační pamětí. Na internetu je možné stáhnout ISO nejrůznějších testů, které umí paměť prověřit (pokud toto neumožňuje třeba nějaká utilita na desce, případně jako součást BIOSu). Tady tímto bych asi začal.