reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Dell baterie se nenabíjí,když je notebook zaplý

Decide (2)|19.11.2012 00:40
Dobrý den,
obracím se na Vás všechny s velikou prosbou o pomoc. Před pár dny jsem si zakoupil novou baterii do svého notebooku Dell Vostro 1510 a mám s ní malý problém. Baterie se mi nabíjí pouze, pokud je počítač v režimu spánku či vypnutý, ale při běžném provozu nikoliv. Zkoušel jsem to vyřešit sám, ale bohužel vůbec nevím, co s tím. Za každou radu předem děkuji.
Radan Tuhý (9)|19.11.2012 20:45
Dobrý den,
možností je více. v zásadě příchází v úvahu následující:
  • Špatná nabíječka, případně (a to je asi pravděpodobnější) nedostatečně výkonná nabíječka vzhledem k použitému typu baterie. Se starou baterií nabíjení funguje? Je možné to vyzkoušet? Je nová baterie stejná jako původní?
  • Je zde jistá pravděpodobnost, že je vadná nová baterie (to se mi ale osobně nezdá)
  • Vadná deska - pokud by se projevoval stejný problém také se starou baterií (případně nějakou jinou), jinou nabíječkou a podobně, může být také vadná deska. To by pak bylo na reklamaci.
Zkuste provést test uvedený v prvním bodě a dejte vědět, jak to dopadlo.
Decide (2)|19.11.2012 21:18
je dost možné,že je to tou nabíječkou,dříve jsem měl 90W AC,teď mám pouze 65W AC a při každém zapojení nabíječky mi vyskočí okýnko s varováním,že stávající nabíječka není dostačující a že by mohlo baterii trvat déle,než se nabije. Zítra zavolám do obchodu,kde jsem nabíječku i baterii zakoupil a zeptám se jich na nějakou výměnu.
Děkuji za názor.
robky (3195)|19.11.2012 21:33
Tak potom je to jasné ..... slabší 65W adaptér jednoducho nepokryje energetické nároky zapnutého ntb a aj nabíjania. Nabíjačka/adaptér sa nevyberá podľa batérie, ale podľa štítku na notebooku:idea
veeruunaa (1)|20.11.2012 08:11
Dobrý den, taky se mi někdy baterie přestane nabíjet i když je zapnutý notebook, ale ještě k tomu mi zastavuje čas. A to i když se třeba baterie nabíjí - nezávisle na ní. Pořád jen posunuju hodiny. Prosím, poraďte co s tím?
Radan Tuhý (9)|21.11.2012 16:08
Za předpokladu, že se jedná o dva nezávislé problémy:

  • To, že se baterie přestane dobíjet, může ukazovat na vadu baterie, případně špatný konektor, špatné kontakty, špatná nabíječka... chce to prověřit nejlépe s jinou baterií, popřípadě zkusit během nabíjení s kabelem manipulovat a vypozorovat, jestli to má nějaký vliv na nabíjení. Špatný kontakt může být kdekoli
  • Problém s hodinami by mohl ukazovat na špatnou CMOS baterii. Její výměna by neměla být nějak finančně nákladná